Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar kupić chwyt TLF do MP5ki. Zastanawiam się czy wybrać Wella czy CA ;)

Jak z mocą latarek ww modelach? Da się coś z nimi podziałać czy służą bardziej jako gadżet ?

I jak z jakością wykonania? Warto dopłacić za CA?

 

Druga sprawa : gdybym potrzebował jednak silniejszej latarki to jakich produktów szukać?

Link to post
Share on other sites

Well to padlina niewarta złamanego grosza. CA nie miałem, ale znając ogólną jakość CA, a Wella nie ma co tego stawiać obok siebie. Obecnie jedzie do mnie chwyt od GP, myślę że w środę będę mógł go już obadać dokładniej. Jeśli potrzebowałbyś czegoś mocniejszego to możesz pobawić się w przeróbkę każdej jednej pasującej gabarytami latarki.

Link to post
Share on other sites

Ok, dostałem chwyt już dzisiaj. Muszę przyznać, że jak na ~180zł które dałem za niego na WGC to bardzo fajna cena jak za to co mam w rękach. Co prawda Cymka nie chce go przyjąć bez poprawek, będę musiał spiłować dwa cycuchy stabilizujące, bo w mojej replice po prostu są zbędne i tylko uniemożliwiają nasunięcie chwytu do końca.

Co do samego plastiku, to elegancki, matowy i lekko chropowaty, po prosru dobrej jakości polimer, a nie plastik fantastik typu JG/Well. Mój stockowy chwyt z cm049 też bije na głowę. Jedyne co rzuca się w oczy to dość kiepsko zeobione solne łączenie połówek, jednak naprawdę trzeba mocno chcieć to zauważyć. W środku estetyki już brak, ale przynajmniej solidnie zrobione. Mianowicie kable od włącznika żelowego wchodząc do korpusu latarki są zalane ogromnym kleksem kleju na gorąco. Za to nie ma bata żeby zerwać luty. To w środku, a czego oczy nie widzą, tego duszy nie żal :)

Latarka na diodzie Cree, reflektor głęboki, błyszczący, chropowaty. Świeci mocno punktowo z szerokim kołnierzem poświaty z reflektora. Zapowiada się bardzo ciekawie. Jak za 180zł super sprawa.

Link to post
Share on other sites

Ja stosuję tanie rozwiązanie (nie jest takie eleganckie i koszerne): Latarka z diodą cree i zoomem kupiona w juli za 39zł i dorobiona z blachy aluminiowej obejma mocująca latarkę koło muszki. Tanie jak barszcz a działa rewelacyjnie. W ciemnym pomieszczeniu ładnie oślepia przeciwnika.

Link to post
Share on other sites

Well - nie posiada nawet najprostrzego leda. Działa na żarniku, technologii rodem z poniemieckich bunkrów... Daje żółty zygzaczek światła, tak mizerny że lepiej świecić sobie telefonem. Do tego żarówka jak to żarówka zjada baterie migiem. Nie spełnia więc funkcji użytkowej, ozdobnej też, bo wygląda bardzo zabawkowo i tandetnie.

GP - jak pisałem poprzednio. Z tym, że koszty tego modelu można obciąć podczepiając się pod zbiorowe zamówienie. Ja zamawiając prywatnie zapłaciłem więcj za wysyłkę.

CA - dużego kontaktu z tym nie miałem, na pewno lepiej niż Well jeśli chodzi o aspekt wizualny. Z tego co kojarzę to działa już na ledzie, więc automatycznie przeskakuje żarówkę jeśli chodzi o wydajność. Dużo trupów widzę po komisach, więc coś tam jest wrażliwe, ale możliwe że to wszystko zbite szybki, a nie inne wady.

 

Takie latarki nadają się do cqb, ewentualnie świecenia sobie pod nogi w lesie. W zielonej lepiej się nie sprawdzą, tam przewagę mają jupitery po 1000lm świecące na kilkaset metrów. Jednak jeśli w cqb masz piwnice lub strzelasz sie nocami to oczywiście latarka się przyda. Jeśli nie to będzie tylko wrażliwą na uszkodzenia ozdobą, wisi na czubku repliki więc szkoda wydawać pieniądze jeśli ma się to zniszczyć nie użyte ani razu.

Link to post
Share on other sites

W sumie założenie ostrego tlf to oświetlanie pomieszczeń, bo jedynie tam się palne empiki stosuje. Tylko w airsofcie nie ma przeszkód do robienia z nich snajperek :P Jeśli tak jak mówisz potrzebujesz latarki, tylko zastanawiasz się nad tfl/peq to lepiej i wygodniej brać dedykowany front właśnie.

Ps. Mp5 z peqiem to dość dyskusyjne połączenie estetyczne :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...