Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR25- małe fps'y mimo dobrej strzykawy


Recommended Posts

SR25 P&J, stock z precką i zieloną G&G. Sprawdzam strzykawę na połówce gb na wysuniętej dyszy, jest. Następnie przystawiam do gb lufę z komorą, zatykam komorę, strzykawa jest. Składam całość i dostaję ~380 fps z rozrzutem -/+ 5 fps na springu który powinien dać nieco ponad 500 fps (wyjety z SR'ki qmpla).

 

Test papierka przechodzi b. dobrze. Komora ściśle przylega do gb i podczas strzału nawet nie drgnie.

 

Dajcie jakiś punkt zaczepienia go zgłupiałem :(

Link to post
Share on other sites

Jestem po nocy grzebania. Sprawdziłem kilka oringów na tłoku oraz w dyszy. Tłok chodzi jak w masełku, strzykawa jest na głowicy cylindra, wysuniętej dyszy, przyłożonej komorze z lufą. Również sprawdzałem strzelając bez maga (kulka w komorze) zatykając palcem wlot do komory z maga. FPS bez zmian, nadal ~100 za mało :(

Link to post
Share on other sites

To chyba oczywista sprawa. Może krzywo zamontowana lufa albo cały front? Dysza nie rzeźbi Ci komory?

 

Zakładam, że zespół komory z gumką/lufą jest dobrze zmontowany bo jak przykładam zespół do gb to strzykawa jest elegancka. W samym body jak sprawdzam od strony maga to komora ani drgnie. Nie widzę żadnych uszkodzeń/ śladów penetracji w komorze.

Link to post
Share on other sites

może kulka za szybko opuszcza lufę? Ja bym sprawdził na cięższych kulkach. I innej sprężynie. Ewentualnie na innym chrono.

 

Sprawdzone na 2 sprężynach. Co do chrono pokazuje ok (zweryfikowane na innych replikach).

Link to post
Share on other sites

To chyba oczywista sprawa. Może krzywo zamontowana lufa albo cały front? Dysza nie rzeźbi Ci komory?

Miałem dokładnie tą przypadłość w SR25 od A&K: złe spasowanie body i lufa z komorą była pod lekkim kątem względem GB, przez co uciekało mi właśnie koło 100 FPS.

Zmiana body pomogła.

Link to post
Share on other sites

Miałem dokładnie tą przypadłość w SR25 od A&K: złe spasowanie body i lufa z komorą była pod lekkim kątem względem GB, przez co uciekało mi właśnie koło 100 FPS.

Zmiana body pomogła.

 

Ale jakoś to zweryfikowałeś? Bo wizualnie wygląda wszystko ok.

 

Jestem po kolejnych dniach testów, składania/ rozkładania gb i komory.

 

Spring który u kolegi w SR'ce dawał ~510-520 fps u mnie dawał ~410 fps. Szczelność na dyszy wysunietej wzorowa, na przyłożonej komorze z lufą też (nawet gumkę wkleiłem żeby wyeliminować wszelkie malutkie nieszczelności).

 

Z tym springiem kolegi rozbierałem do gb 4x, za każdym razem po złożeniu ~410.

 

Testowane na różnych gumkach (w tym zielona g&g i czarna z 3 cyckami zamiast 1 wałeczka).

Link to post
Share on other sites

Test papierka ?

przytkaj lekko lufę i sprawdź czy nie ucieka powietrze przez komorę. No i jaka komora. Bo to ma duże znaczenie :) W sumie pisałes ze replika stockowa to mzoe tam byc ból. Zmień komorę nawet na jg czy cymy czy shs najtańsze.

 

Kolejna sprawa czy magazynek nie odsuwa komory od gb?

No i czy dysza gdzieś sie nie blokuje przy strzelaniu. Strzelaj do góry nogami i sprawdź jak dysza pracuje . najlepiej postrzeljak kilka razy i ustaw dysze wysunięta na maksa do przodu i dmuchnij w lufe i zoacz czy wtedy masz szczelność. Pytanie czy mozesz złapac sama lufę wewnętrzna. Dobrze by było jakby ciut wystawała.

Wiem ze troche bełkot i mało zrozumiałe.

Link to post
Share on other sites

Seger:

 

Komora stockowa. Szczelność komory sprawdziłem konkret, razem w połączeniu z gb- mogę rzec, w życiu tyle nie siedziałem nad żadną repilką- szczelność lux.

 

Kolejna sprawa czy magazynek nie odsuwa komory od gb?

 

Tego nie wiem, nie widzę co się tam dzieje :/

 

Dysza pracuje płynnie i bez oporów (jej też poświęciłem co nieco czasu). Test papierka przechodzi wzorowo. Dmuchać w lufę jeszcze nie dmuchałem- po pracy sprawdzę.

 

Lufę mogę złapać (po zdjęciu tłumika). Próbowałem nią ruszać ale nic więcej niż te ~410 nie wycisnąłem.

Link to post
Share on other sites

Kolejna sprawa czy magazynek nie odsuwa komory od gb?

Tego nie wiem, nie widzę co się tam dzieje :/

dopchnij komorę maksymalnie do gb. wsadź maga i zobacz otwierając klapkę wyrzutnika łusek czy komora się ruszyła.

Inną sprawą jest, że w pierwszej kolejności zmienił bym właśnie komorę

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...