Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 (CM.060) [CYMA]


Recommended Posts

Przy składaniu nie zapomniałeś sprężynki ramienia?

 

Mogę przysiąc - nie było żadnej sprężynki prócz tej na lufie dochodzącej do komory

Gdzie ona powinna być?

 

Inna sprawa, że mam wrażenie, że patrząc w lufę hopsiup jest bardziej w prawo[pochylony] a nie poziomo.

Oko mam całkiem dobrze na kąty czułe, więc rzekłbym - coś nie pasuje.

Ale nie da się pomerdać lufą - doprecyzować jej, bo montaż naprawdę ciasno spina.

 

PS Ja to w ogóle przepraszam, bo nie wiem czy to tutaj powinienem pisać,

czy w innym dziale - dla mnie zmiana gumki a właściwie problemy z celnością nie podchodzi pod tuning,

bo za mało w tym rzeźby, ale jak się mylę, proszę o przeniesienie i wybaczenie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Dzięki wszystkim za porady.

Faktycznie nieco "na siłę" dało się wyprostować lufęw komorze, a dziś miałem chwilę i wreszcie mogłem spokojnie przestrzelać kilka magazynków.

Efekt był taki, że na +- 35 metrach celując przez ACOG strzelało się OK.

 

Podkusiło mnie, zdjąłem go i postanowiłem sprawdzić na przyrządach wbudowanych i strzelał trochę w górę.

Podkusiło mnie jeszcze bardziej i ruszyłem pokrętło hop-up.

I wtedy się zaczęło. Armageddon. Jakby hop-up przed każdą serią strzałów [pojedynczych] losował sobie ustawienie.

Raz totalnie w dół, raz idealnie prosto [np na maks ustawieniu], raz podkręcało w niebo [ np na minimalnym ustawieniu]

Oczywiście nie dało się pozostawić ustawienia, bo jak wspomniałem po serii następowało nowe losowanie.

 

Proszę o poradę co do cholery się dzieje.

Aha. Zmienił się też dźwięk, jakby strzelał na pusto...

 

Co sprawdzić? Gdzie tkwi błąd?

 

Jeszcze raz dzięki za porady.

Link to post
Share on other sites

Miałem tak niedawno w stockowym Brenie. Rozłożenie komory, wyczyszczenie ze smaru, poprawne ustawienie gumki i złożenie nic nie dało. Po prostu gumka była do wyrzucenia. Po zmianie na flathopa Modify jest już bardzo dobrze. Zmień gumkę na jakąś polecaną, systemę albo g&g i powinno być ok.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wśród chińskich lowcapów trafiają się gorsze serie. Mnie zawiodły tylko lowy sprzedawane jako Boyi, ale kij ich tam wie kto to produkował. Charakteryzowały się gładką powłoką i nie były w stanie wystrzelić bez zacinki 30 kulek.

 

Okay, poprosiłem TG o sprawdzenie podawania z repliką przed wysyłką, muszę trzymać kciuki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dla osób zainteresowanych zakupem zwłaszcza początkujących, "dwa słowa" ode mnie po 7 miesiącach korzystania.

Generalnie P90 to dla mnie bardziej replika dla repliki aniżeli dla ASG.

Używana była na jednej strzelance ASG i wieeeelu różnych strzelankach "do puszek".

 

Bardzo dużo czasu poświęcam z czystej przekory i ciekawości na sprawdzaniu możliwości repliki jeśli chodzi o skupienie i zasięg.

 

Jedyny tuning jaki wykonałem to zmiana gumki. A to dlatego, że oryginalna wg mnie podkręcała już na zerze, a nawet delikatne podkręcenie pokrętła hopup powodowało osiąganie pierwszej prędkości kosmicznej na kulkach i wypad do gwiazd.

W tym przypadku wymiana na zieloną gumkę GG dała nadzwyczaj ciekawe rezultaty - po pewnym czasie replika potrafiła wypluwać kulki jakby nie było gumki w ogóle lub jakby była na mocno podkręconym hopup - o czym z resztą tu pisałem ciut szerzej.

 

Obecnie siedzi gumka GUARDER - przezroczysta [opisywana jako do sprężyn M120],

przy czym musiałem owinąć lufę taśmą teflonową, gdyż gumka wchodziła na lufę nieco luźno.

[Mogłem sprawdzić bez taśmy co będzie, ale nie mam aż tyle czasu na testy]

 

Kolejna sprawa to kulki.

Tu chyba napiszę najwięcej. Najpierw kombinowałem wagomiary [jako śwież[rz?]ak] i przez chwilę bawiłem się kulkami 0.25, aż nie dotarło do mnie, że tutaj 0.28 to jest minimum, a prawdopodobnie jest to jednocześnie optimum

[pod kątem typowej zabawy w ASG wg mnie to jest optimum, koniec kropka]

 

Potem zaczęło się sprawdzanie firm. I tutaj, przynajmniej w kwestii P90 Cymy jak na razie tylko jedna firma jeszcze robi kulki na poziomie. G&G. Pozostałe się nie liczą! Próbowałem Madbull, ArmaTech [wg niekrórych ok] 5.95 i Guarderów. Co ciekawe na Guardery liczyłem, ale one sieją jak opętane. Nawet 0.4 Guarder ma gorsze skupienie na 15m niż 0.28 GG czy 0.30 G&G.

 

Przy G&G kulki lecą jak po sznurku. Nie zawsze idealnie prostym ale przewidywalnie, co na mniejszych dystansach - do 20 metrów daje naprawdę super skupienie.

Przy kulkach 0.28 przy bardzo krótkim teście i po podkręceniu hopup dawałem radę trafić w arkusz wielkości ~A1 z odległości około 50-60m. Przy czym nie mogę powiedzieć ile na ile gdyż sam słabo widzę a powiększalnik x4 już mi nie pomagał więc nie wiedziałem jak celować.

 

Tutaj jednak zauważam, że cyma ma nie jeden a trzy punkty skupienia trafień - chyba z tej okazji oddam ją do serwisanta na standardowy przegląd smarowanie sprawdzanie itp - bez wymiany części na lepsze - zobaczymy co to da.

Przy czym dla zabawy w ASG nie powinno mieć to absolutnie znaczenia, zwłaszcza, że to broń raczej do CQB

 

Kończąc ten przydługi wywód spróbuję skomasować moje odczucia wobec Cymki:

 

Zalety:

Współczynnik cena/jakość

Bateria [mimo wszystko]

Przy porządnej regulacji skupienie i donośność na kulkach G&G 0.28*

Wygląd, jakość - nie odczuwam taniości, nic nie trzeszczy nie odpada (to P90 tu nie ma co odpadać no ale :icon_smile: )

Magazynki RC od CYMY bezproblemowe i niedrogie.

 

Wady:

Szyna RIS źle wyregulowana co powoduje, że nie mogłem dobrze wyzerować optyki [po założeniu lunetka patrzy za bardzo w dół] - trzeba poprawiać we własnym zakresie.

Nie do końca wygodna, przynajmniej dla mnie - jak wziąłem M4 kolegi do ręki leżała jak ulał, tutaj muszę się nauczyć ją trzymać.

Trzeba wyregulować układ lufa komora HU - potrafi przekręcać się co widać na ułożeniu "cycka" w komorze

Do ASG - brak szybkiej wymiany sprężyny

 

Ostatni wniosek końcowy. Każdy robi to co lubi, jednakże, zanim zaczniemy wymieniać bebechy jeszcze w sklepie, może warto sprawdzić rzecz podstawową, czyli amunicję. Uwierzcie na słowo. Dla zabawy w ASG dobrze wyregulowana CYMA może być więcej warta niż niejedna droga replika bez regulacji i na badziewnych kulkach.

Edited by KotLarry
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Cześć, 

 

śmigam z P90 już od roku. Przed tuningiem miałem zwykły budżetowy kolimator za 5 dych i wszystko było mniej więcej zgrane. Teraz po tuningu (wymiana na precke, nowa gumka) kupiłem nowy kolimator, ale kompletnie nie mogę zgrać. Kropka jest w najniższej pozycji ale nadal jest o około 0,7 mm za wysoko w porównaniu do tego gdzie lecą kulki. 

Kręcenie hopupem nic nie pomaga bo tylko psuje sobie celność. Uważam, że to przez za wysoko położoną szynę, ale no niestety tego zmienić się za bardzo nie da z tego co widzę.

Ktoś już zmagał si z tym problemem? Będę wdzięczny za rady. 

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

 

Witam.

Odgrzeję kotleta i dodam coś od siebie.

Od wiosny strzelam z FN P90 w wersji Predator, oznaczenie firmy Cyma CM.060H. sprowadzony z https://airsoftpro.cz/cz/ bo u nas był nie dostępny.7690c1a884edbb76bb72cce1d0d97c6e_full.thumb.jpg.fc5aff6e3146e7a3642919b5ab0ef8ae.jpg

22022e2d994f358a1a62b3f10821c342_full.thumb.jpg.ad6666dab44e0914716c1e4ec15af6c1.jpgaeg_90_tac_b3.thumb.jpg.5d4299f9b31696523e6dcb6c7b82b8f4.jpg

Zmieniłem tylko bat. na Akumulator LiPo 11,1V 1200mAh 3-modułowy 25/50C T-connect (DEANS)akumulator-lipo-11-1v-1200mah-3-modulowy-2550c-t-connect-deans-p-1.jpg.5b0837c0a431f9d51fd74d2da08028fa.jpg

Reszta jak z fabryki, nic nie kręcone i jest świetny.

Jest szybki i celny. Mogą to potwierdzić moi znajomi. Dlatego nawet nic nie ustawiałem, nie rozbierałem. Strzelam z kulek 0,25 i 0,32 na 50m wystarcza. 

Magazynek z M16 ogólna pojemność 1300 kulek wymiata, chociaż troszkę grzechocze, ale tym akurat się nie przejmuję, bo nie raz udowodnił, że kilku graczy podbiegających nic nie zdziałało.

Ja osobiście cenię sobie tą replikę. :)

Edited by megapol
Link to post
Share on other sites

@megapol

Nie masz problemu z overspin przy 11.1V?

Ja niestety mam ten problem i chyba po prostu kupię 7.4.

 

Ja od czasu ostatniego wpisu zmieniłem lufę na PDI raven [u mnie się sprawdziła, do 60 m spokojnie strzela tak że trafiam w pręt od bramy] 

Natomiast któregoś razu przyjarało mi baterię do styków więc pod maskę wpadł PERUN AB i bateria 11.1 V.

Niestety mam problem z overspinem [AB pomaga tylko przy single fire, przy auto dysza czasem blokuje kulki] i nie wiem jak do tego podejść...

Ponieważ wolę rzeczywisty ROF to chyba po prostu kupię batkę 7.4 V

 

A może powinienem jednak wymienić przerywacz ognia?

Tylko szkoda mi trochę w ciemno strzelić 120 pln albo więcej.

Za 90 PLN czasem są Cymowe gearboxy na allegro ;] 

 

 

PS dla mnie Twoja wersja jest jedyną akceptowalną wariacją P90, idealną, żeby zrobić z tego sniperkę hehehehe ;] 

Edited by KotLarry
Link to post
Share on other sites

Nic się nie dzieje. baterię kiedyś kupiłem do Ak i też się sprawdza, więc teraz jedną baterie mam do dwóch karabinów i z celnością się zgodzę, mój słupek jest kwadratowy 10x10cm i też trafiam. Uwielbiam to monstrum, szczególnie jak trafia się terminator to nie szczędzę mu kulek. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Jeżeli kogoś by zainteresowało to pojawiła się nowa wersja Cymy P90 Platinum w Niemczech:

https://www.begadi.com/catalogsearch/result/?q=pd9core

Kilka smaczków:

- system szybkiej wymiany sprężyny,

- mikro styk z mosfetem (Uwaga na rynek niemiecki replika strzela tylko w trybie single),

- nowy wzmocniony gearbox v6,

- zębatki 13:1 z fabrycznym shortstrokiem,

- silnik HT medium.

Recenzja na Youtube (dla szprechajacych):

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...