Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 (CM.060) [CYMA]


Recommended Posts

Już dostępne w sklepach, cena... tragiczna nie jest ;)

 

http://www.taiwangun.com/cm-060-cm?from=related&campaign-id=6

 

http://www.taiwangun.com/cm-060a-cm?from=listing&campaign-id=1

 

http://www.taiwangun.com/cm-060b-cm?from=listing&campaign-id=1

 

Wykonanie zewnętrzne już po samych zdjęciach tyłka nie urywa. Jak będzie z bebechami - zobaczymy jak ktoś kupi i się podzieli wrażeniami :F.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest wątek, który powinien zostać zamknięty :P

Nowości

Informacje, domysły, plotki od ukazania się zapowiedzi, poprzez wydanie za granicą, do pokazania się pierwszych egzemplarzy w Polsce. W tym momencie wątek zostaje zamknięty.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście :(

 

Niestety Cymki wyszły biednie, ale i nie kosztują specjalnie dużo. Jeśli strzelają jak należy to może będzie to kolejna alternatywa dla zielonych z małym budżetem. Gdybym zaczynał to bym brał, teraz mając repliki wolę pomarudzić i dozbierać do czegoś markowego, bo w przeciwieństwie do niektórych innych modeli tu jakościowo skok widać bardzo dobrze, zwłaszcza w wykonaniu zewnętrznym.

Link to post
Share on other sites

Coś mi tu nie gra.

http://www.taiwangun.com/cm-060-cm?from=related&campaign-id=6 Na czwartym zdjęciu widać, że górny korpus jest sklejany z dwóch części. Komora HU biała.

http://www.taiwangun.com/cm-060a-cm?from=listing&campaign-id=1 Piąte zdjęcie, tym razem górny korpus jednoczęściowy, jak w pozostałych chińskich cegłach. Komora HU biała.

http://www.taiwangun.com/cm-060b-cm?from=listing&campaign-id=1 Znów korpus górny jednoczęściowy, za to na zdjęciach widzimy dwa różne rodzaje tłumików dźwięku. Tym razem komora HU czarna.

 

Ciekaw jestem skąd biorą się te rozbieżności. Wydaje mi się, że sklep pomieszał zdjęcia P90 Cymy z modelami innych producentów, ale to tylko moje domniemywania.

Link to post
Share on other sites

Jak odczucia? Ma już ktoś takiego plastikowego brzydala? Body mnie nieszczególnie interesuje ponieważ i tak pomaluję, bardziej o podzespoły bym prosił. Jak to w środku wygląda i cóż to za części tam siedzą.

Link to post
Share on other sites
W środku siedzi cymka 0.28 :P

A tak na serio to jest to standardowy gearbox cymy.

Wniosłeś absolutne... nic do tematu tym postem.

Standardowy GB cymy? A co to jest? Inne części siedzą w serii cm.028/031, a inne w serii cm.048. Nie mówić już o tym, że w P90 nie siedzi v.6 ale o tym, mam nadzieje, wiesz.

Link to post
Share on other sites

W zeszłym tygodniu to macałem, wczoraj kupiłem, dziś - po zmianie gumki na zieloną G&G i sprężyny na SP100 - będę odbierał ze sklepu. Zobaczymy po weekendzie, czy było warto. Niestety już na starcie wystąpiła pewna niedogodność - narazie nie ma magazynków Cymy w dystrybucji, jest pasujący hicap TM, ale za około 180 zł. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kilka słów o replice. Szału nie ma, ale wygląda porządnie. Plastik wygląda w miarę solidnie, całość przynajmniej w moim egzemplarzu nic nie trzeszczy. Podokręcam jeszcze wszystkie śrubki i myślę, że będzie dobrze. Łatwo się rozkłada na dwie części, ale jak się połamią zaczepy może być problem. Jest też minimalny luz pomiędzy plastikową, a metalową częścią repliki. Całość lekka i poręczna, nienajgorsze wyważenie. Strzelać będę pewnie dopiero w weekend, ale póki co jestem zadowolony z zakupu.

Link to post
Share on other sites

Śrubek faktycznie niewiele było - chodziło mi głównie o te na korpusie i te od szyn. Ale o dziwo wszystko ładnie skręcone. Do środka (tzn. bebechów) nie zaglądam, bo się nie znam, także tu musicie czekać na opinię kogoś kompetentnego. Co do magazynków, to mam Cymy, te z linku który wkleiłem powyżej - bez szału, ale dają radę.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Co do magów, można kupić zwykłe chińskie po 30zł/szt. i powinno być dobrze. Nie są może jakoś super wykonane, ale jeszcze nie spotkałem nikogo, kto by narzekał na ich podawanie.

 

Mam też pytanie, czy upper (ta metalowa część body) jest jednym całym elementem, czy są to 2 połówki ze szparą po środku jak w innych chińczykach?

Link to post
Share on other sites

W chińczykach oraz G&G to 2 elementy połączone ze sobą co tworzy taką brzydką szparę przez środek, a w KA jest to jeden kawałek metalu. Pytanie jak jest w cymie, bo niektóre zdjęcia z TG pokazują, że upper jest jednym elementem, a inne, że dwoma, więc jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Wrażenia po strzelance bardzo pozytywne. Replika użyta pod CQB (w środku SP100, ~350 fps). Wystrzelałem koło 800-850 kulek, żadnych zacięć czy innych problemów technicznych. Plastiki też się trzymają dobrze - dalej nic nie trzeszczy, czy się nie rusza. Zaskoczył mnie na plus tryb auto - jest dosyć szybki i to na stockowej baterii. Replika w zasięgu maksymalnie około 25m celna, strzały powtarzalne, ale widać, że lufa precyzyjna zrobiłaby swoje. Dalej nie miałem okazji strzelać. Mechaniczne przyrządy trochę mało się odznaczają od szyny - mi średnio przypasowały. Magazynki Cymy też dają radę, bardzo sporadycznie nie podają pierwszej kulki, tyle zastrzerzeń. Zobaczymy jak to się wszystko utrzyma z czasem, ale narazie jestem zadowolony z zakupu. Jeszcze tylko czekam na naprawę kolimatora, który wyląduje na replice. Za jakiś czas jakby dołożyć lufę precyzyjną, lepsze kable, mosfet oraz lipo to myślę będzie niezła kosiarka.

Edit: interpunkcja.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

A ma ktoś możliwość sprawdzenia na chronometrze jaką prędkość wylotowa ma kulka faktycznie. Albowiem wredny_bo_trzeźwy napisał, że ok. 350 fps, a na taiwangun stoi, iż 400 fps.

I takie pytanie bardziej teoretyczne: Na co w konkretnie tym modelu przekłada się dość krótka lufa?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...