Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 (CM.060) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się nad tą repliką, zaczynałem asg od P90 ACM'a, ktoś może się do tego odnieść?

Jak ma się ta CMka do ACMa? Nie uwstecznie się?

Mam jeszcze kilka pytań.

1. Na taiwangunie wersja z tłumikiem i bez tłumika mają jakieś inne zdjęcia, w jednej część z szynami ris to jest jeden element, w tej bez tłumika jest podzielony na 2 - to są jakieś lipne zdjęcia? Jak jest w rzeczywistości, bo interesowałaby mnie wersja bez tłumika.

//edit:

ok doczytałem w temacie, że jest to jeden element - potwierdzcie mi tylko

 

2. Czy ta częśc na, której są szyny ris jest metalowa? czy z polimeru? (W ACMie miałem metalową)

3. Czy faktycznie ma to 400fpsów?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edited by raven3run
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie zdecydowali się na standardowe łożyska i w jakimś większym rozmiarze.

Do tego ich przedłużone łożysko jest puste w środku, co może przy mocniejszych sprężynach być problemem.

Nie znam wprawdzie wytrzymałości tego materiału, ale nie budzi to mojego zaufania, jednak czas pokarze.

Z drugiej strony fajnie, że upper jest jednym kawałkiem metalu bez łączenia.

Patrząc jednak na bebechy, to szału nie ma. Taki w sumie zwykły chińczyk.

Link to post
Share on other sites

A więc tak:

 

Części które zostały wymienione: Cylinder Promyk typ C, głowica tłoka ultimate, głowica cylindra v6 ultimate, dysza systema do v6.

Całość na sprężynie Modify 130, lufa stary guarder 363 + gumka systema fps 430, po zmianie gumki na stokową fps 460!!. Nie wiem jak u innych ale u mnie stokowa gumka ma rozcięty w połowie ten cycek od podkręcania, muszę popróbować z innymi aby sprawdzić na której będzie najlepsza szczelność i z czasem pomyśleć nad zmianą komory.

 

Edit:

 

Zainstalowane są kable niskooporowe i mosfet z AB, rof na lipo 11.1 to 16,6 kulek/s

Edited by SupremeLeader
Link to post
Share on other sites

To ja wiem, że łożyska takie już istniały wcześniej. Bardziej mi chodziło o ogólny powód dlaczego v6 ma takie dziwne łożysko dla jednej zębatki, czy po prostu "tak bo tak".

 

IMO służy to po to by napreżenia jakie powstają w trakcie napinania sprężyny rozłożyć na wiekszą powierzchnię szkieletu.

 

Gb marui są dość miękkie, i mogło by się jajo zrobić z gniazda łożyska.

 

W mojej P90 marui Szkielet po iluś tam tysiącach kulek na m120 się wyciągnął do przodu, tak że cylinder miał niemały luz przód /tył.

Link to post
Share on other sites

Serwis zrobił/zamontował w mojej P90 następujące rzeczy: lufa precyzyjna PPS 247mm, dysza ProTech, kable niskooporowe, wtyki T-connector plus mosfet, wypodkładkowanie, doszczelnienie, przesmarowanie. Do tego dorzuciłem LiPo 7,4V 1400mAh 20C. Niestety po odbiorze - zonk, mimo, że replika była przestrzelana w serwisie, to już w domu, po kilku strzałach, odmówiła posłuszeństwa (poszedł lekki chrobot i spust zablokował się w połowie drogi), zatem niestety wróciła na serwis.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie jestem aż takim znawcą od strony technicznej, ale mam to P90 już koło miesiąca i zauważam coraz więcej wad. Ja bym tego nie brał pod tuning mocowy. Nie ukrywajmy. To jest tania, plastikowa, chińska replika. Bebechy może nie są najgorsze, strzelać też jakoś strzela, ale mimo wszystko to dolna półka airsoftowa. Sporo drobnych rzeczy jest zrobionych tandetnie, jak choćby mechanizm spustowy, gdzie jak się okazało kilka dni temu (info od magika z Cytadeli ASG) jest jakaś sprężynka, która lubi się zsuwać ze swojego miejsca i niewykluczone, że trzeba będzie ją podkleić, aby bezawaryjnie działała. Albo komora hop up, która ma spore luzy w mocowaniu i po każdej strzelance muszę ją ustawiać, bo sie przekrzywia w osi. A to pewnie nie jedyne mankamenty - inne ujawnią się z czasem. Raczej nie kupiłbym tej repliki drugi raz...

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Robiłem na tych Classicach tuningi na 500fps bez trudu przy minimalnym nakładzie finansowym. Oczywiście pomijam kwestie tego czy jest po co robić tam 500fps. Tam są normalne łożyska 9mm, bardzo dobra komora HU, fajny szkielet. Z dziadowskich rzeczy, to plastikowe elementy styków się lubią wytrzeć(naprawa 5 minut) i koszyk silnika mi w jednej sztuce lekko pękł - mimo to nadal działa bez szwanku. Wszystko jest dużo lepiej spasowane niż w chiniolach. Ale co kto woli.

Kończę offtop, bo mod mnie zje.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Poluj na używane TM, lub CA, bo są milion razy lepsze(TM 2 miliony). Miałem niedawno na warsztacie 2 cymowskie gb v.6 i jest to dziadostwo na potęgę. Paskudnie wykonane, przypomina to pierwsze wypusty cm.028 w najgorszym wydaniu. Już lepsze jest P90 JG od krakmana - tylko szkoda, że z emkowym adapterem w zestawie zamiast normalnych magów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy jeśli wymienię w tej CM060 baterię i gumkę Hop-Up na początek to czy ta replika sprawdzi się jako główna uniwersalna replika na początek? Całkiem tania i bardzo mi się podoba i mniej więcej w zasięgu ręki.

 

Czołem,

swoją P90 mam po downgrade do cqb, jakieś 330fps, wymieniona lufa na jbu i gumka na przezroczystego guardera, strzelała zarówno w lesie jak i w budynku i zastrzeżeń do niej nie mam, choć brak mi punktu odniesienia by porównywać z P90 innych producentów. Wg mnie CM jest w porządku.

 

Edit: precyzując, nie jest to moja główna i jedyna replika, tylko kupiona pod cqb i do "oswajania" kobiety z asg ;)

Edited by KubaL17
Link to post
Share on other sites

A wygodne to jest faktycznie tak jak mówią (w sensie, że bardzo). I jak z magami? Są jakieś mid-capy do tego w miarę rozsądnej cenie?

Wygoda owszem, wysoka, kompaktowy rozmiar i praktycznie brak wystających elementów (tu kwestia modelu - tłumik dźwięku, płomienia albo długa lufa) to duży plus, aczkolwiek np. ludzie z dłuższymi rękoma albo większymi dłońmi mogą mieć trochę inne zdanie - bądź co bądź, poza kombinowaniem z przedłużaniem kolby jakimiś nakładkami, regulacji i dopasowywania nie uświadczysz. O midach nic nie wiem, preferuję low- i real-capy więc nawet się nie interesowałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...