Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.011 Metaliczny dźwięk w gearboxie


Recommended Posts

Cześć.

Ostatnio wymieniłem prawie wszystko w gearboxie na SHS'a w mojej giecie, sprężyna SP120 Guardera, silnik stockowy. Strzelać strzela, poprawił się zasięg i tak dalej, jednak jedyne co mnie męczy to metaliczny dźwięk podczas strzelania. Ewidentnie jest to chyba sprężyna, czy możliwe że jest ona za mało nasmarowana i tak samo prowadnica czy trzeba trochę przestrzelać tą sprężyne? Aktualnie wystrzeliłem z niej około 300 kulek, silnik jest na pewno dobrze ustawiony, wybrałem najlepsze ustawienie.

 

Pozdrawiam i liczę na porady.

Link to post
Share on other sites

Dobra, nagrałem. Powiem wam, że po na ładowaniu baterii do pełna, strzela lepiej. Jednakże, jest taki brzdęk podczas strzelania, na głośnikach ciężko to usłyszeć, najlepiej w słuchawkach.

Podrzucam bez kulek na sucho:

I z kulkami:

To po prostu już taki gearbox, czy coś nie tak złożone, czy nowa sprężyna?

Link to post
Share on other sites

Ja też sprawdziłbym prowadnicę- może ma luz albo nie ma ruchu na łożysku albo nie trzyma się dobrze w połówkach gearboxa? Ewentualnie sprawdź też podkładkę w tłoku, może jest krzywa. Eryk dobrze mówi, to może być cokolwiek co dotyka sprężyny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam.

 

Mam podobny problem .. pojawił się on gdy ostano złożyłem GB.

W GB wymienione : prowadnica( łożyskowana) , głowica tłoka oraz cylindra . Sprężyna jest stockowa.

Sprężyna jest posmarowana wraz z prowadnicą.

 

Przez wcześniejszym rozkładaniem GB było ok do czasu zacięcia sie tłoka w tylnej pozycji potem rozebrałem całość.

Po ponownym złożeniu (wszystko na oko było ok ) i posmarowaniu kilka dni później pojawił się ten odgłos.

 

Czy sprężyna może być przyczyną zacięcia GB oraz tego odgłosu ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...