Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Start w airsofcie


Recommended Posts

Witam

 

 

Już niedługo zamierzam "wystartować" w airsofcie. W związku z tym przekopałem się przez niezliczoną ilość tematów, artykułów etc. Część rzeczy w sumie wiem i zapytam się tylko celem upewnienia w wyborze, a część rzeczy nie jest dla mnie jasna - dlatego właśnie tworzę ten topic.

 

Jako replikę wybrałem sobie kałacha od Boyi - RK-08S od krakmana. Myślę, że tutaj nie ma wątpliwości, bo replika polecana jako dobra na początek. Dodatkowo zależy mi (jako fanowi rosyjskiej broni) na stalowym AK.

 

Do tego chciałbym od razu wstawić sobie nową gumkę HU. Jako że chciałbym kupić replikę na taiwangunie, to poszukałem gumki tam - aby od razu mi ją zamontowali.

http://www.taiwangun.com/gumka-hop-up-silikonowa-guarder?from=listing&campaign-id=19

Przezroczysta Guardera. Z tego co czytałem to jest ona dobra, poprawia zasięg i celność. I tutaj pytanie - ta gumka styknie? Brać ją od razu z repliką, czy może kupić najbardziej polecaną systemę energy i później samemu (z poradnikami) wymienić ją?

 

Do tego pomyślałem o tym, by wziąć olej silikonowy: http://www.taiwangun.com/olej-silikonowy-60ml-stti?from=listing&campaign-id=14 żeby używać go do HU i później do magazynków. Jest tani, to żal nie wziąć, a o ile dobrze pamiętam, to wyczytałem na forum, że ten olej daje radę.

 

Dodatkowo postanowiłem wziąc sobie dodatkowy magazynek http://www.taiwangun.com/magazynek-hi-cap-do-ak74-ak-105-black-cm?from=listing&campaign-id=19 Hi-cap Cymy. Oczywiście docelowo chciałbym kupować low-capy i tak będę czynił w przyszłości. Spotkałem się jednak z opinią, że warto mieć zapasowego maga, by w razie awarii nadal mieć możliwość uczestnicta w airsofcie.

 

 

To tyle, jesli chodzi o taiwangun. Teraz jeśli chodzi o ochronę oczu - mój wybór padł na gogle Bolle X810 ze specshopa. Myślałem jeszcze nad X1000, ale z tego co wyczytałem X810 są mocniejsze od X1000. Dobry wybór? Gogle kupię osobiście w sklepie, żeby mieć możliwość dopasowania ich do głowy, przymierzenia etc.

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=11040

 

Jeśli chodzi o kulki, to tutaj raczej wiem to co powinienem i do tej repliki będę stosował kulki G&G 0.25g. Po przeczytaniu wielu tematów + poradników sądzę, że te kulki stykną.

 

Problem natomiast mam jeśli chodzi o zasilanie. O ile chodzi o ładowarkę, to wybór jest prosty - Imax B6, o tyle z baterią mam problem. Szukam LiPo 7.4v. Szukałem polecanych Turnigy, lecz nie mogę ich znaleźć w polskich sklepach airsoftowych z odpowiednim wtykiem. Pomyślałem więc, że skoro będę szedł do Specshopa to poszukam czegoś w ich ofercie. No i mają LiPo Arma Tech "]http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=12181&name=Arma_Tech_-_LiPo_-_7,4V_1400_mAh_20C_[1]

 

Sęk w tym, że mało o nich jest na forum. Dodatkowo jest jeden temat o tym jak Arma Tech wybuchł. Dlatego w kwestii baterii muszę prosić o radę, ponieważ sam nie wiem ja się za to zabrać.

No i czy taka bateria zmieści się pod pokrywę?

 

 

Ogółem to wszystko, o co chciałbym się zapytać. Proszę mi doradzić i skorygować, jeżeli coś źle myślę.

Dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja z własnego doświadczenia nie polecę przeźroczystej Guardera. Replika na niej (a mam RK-01W) pluła na semi kulkami. Repliki używałem wtedy bardzo rzadko, żadnych strzelanek. Dopiero po wymianie na zieloną G&G strzela jak powinno.

Co to tego oleju, pewnie każdy Ci go odradzi. Ja nie kupowałem i wszystko jest okej.

 

Co do Nano Turnigy, poszukaj na allegro. Ja mam tą i Tobie też wejdzie pod dekiel. Do tego na wtyki Tamyia. http://allegro.pl/deltashop-turnigy-nano-tech-1300mah-2s-25-50c-li-i5332654621.html

Link to post
Share on other sites

Ok, to w takim razie zdecyduję się na zakup tej baterii. Co do gumki to cóż - wybiorę w takim razie systemę i samemu dokonam wymiany (poradniki napewno znajdę, a i nie jestem łamagą żeby sobie z tym nie poradzić - chyba :icon_razz: )

 

Czyli, jak rozumiem, na razie nie zawracać sobie głowy olejami silikonowymi? W takim razie zaopatrzę się w niego dopiero jak będę kupował low/mid capy.

 

Reszta rzeczy (w tym najważniejsze - gogle) jest ok, tak?

Link to post
Share on other sites

Czyli, jak rozumiem, na razie nie zawracać sobie głowy olejami silikonowymi? W takim razie zaopatrzę się w niego dopiero jak będę kupował low/mid capy.

Dla posiadacza AEGa olejek jest całkowicie zbędny. Bajki o smarowaniu magazynków wymyśliły buraki ładujące je jakimś tanim gruzem. Używając normalnych kulek żadnych problemów nie będzie, a olejek to jedynie lep na bród który normalnie nigdy by się do nich nie kleił, a on właśnie niszczy magazynki ekspresowo.

Link to post
Share on other sites

7,4v jak na RK to według mnie za mało. Najlepiej do tej repliki pasować będzie 9,6v lub 11.1v.

Co do gumki - zielona G&G aczkolwiek u mnie przezroczysty guarder dawał radę jednak był używany z repliką 340fps.

Olejek bezużyteczny.

Magazynek - kup sobie od razu 2 midcapy, po co ci kolejny hi-cap?

Link to post
Share on other sites

Ok.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czyli rozumiem, że zestaw RK-08 + Bolle X810 + Imax B6 + Turnigy 7.4v 1300mAh* + gumka systemy to dobry zestaw.

 

W takim razie niedługo rozpocznę zakupy.

 

*wyczytałem na forum, że 7.4 do stockowej sprężyny działa dobrze, dodatkowo oglądałem filmiki ze strzelań na tej baterii - rof jest ok. Kosiarka strzelająca laserem to to nie będzie, ale też nie jest to moim celem.

Link to post
Share on other sites

7,4v jak na RK to według mnie za mało. Najlepiej do tej repliki pasować będzie 9,6v lub 11.1v.

Co do gumki - zielona G&G aczkolwiek u mnie przezroczysty guarder dawał radę jednak był używany z repliką 340fps.

Olejek bezużyteczny.

Magazynek - kup sobie od razu 2 midcapy, po co ci kolejny hi-cap?

7,4 Li-Po? Za mało? Osiągowo 9.6 Ni-Mh mniej robi robotę niż dobry 2 cellowy Li Po. Ja mam gumkę przezroczysta guardera w g36 aresa i jest całkiem oki, fajnie się uszczelnia :) A na 11.1 prawdopodobnie coś by ci zmieliło :P

Link to post
Share on other sites

A ja mam przeźroczystego guardera na komorze boyi + dysza doszczelniona i strzela super, zasięg i celność na semi i fullauto jak najbardziej wporządku. Guarder ma jedną wadę, przynajmniej moim zdaniem. Trzeba go założyć za pierwszym, max 2 razem. Każde poprawki działają na niekorzyść. Replika ma 410 fps.

 

Jak dla mnie najlepsza gumka. Ale dla początkującego z montażem zdecydowanie lepsza będzie systema.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

W wielu nowych magazynkach potrafi blokować się element dociskający kulki i kropla oleju silikonowego położono na ten element problem rozwiązuje. Osobiście miałem taką sytuację i wielu znajomych też.

 

A na marginesie, warto trochę kontrolować słowotok i trochę używać rozumu przy pisaniu na forum ..

Link to post
Share on other sites

W wielu nowych magazynkach potrafi blokować się element dociskający kulki i kropla oleju silikonowego położono na ten element problem rozwiązuje. Osobiście miałem taką sytuację i wielu znajomych też.

Typowa prowizorka i maskowanie problemu. Dlatego nazwałem to buractwem, bo przypomina mi metody działania typowego Janusza elektryka/budowlańca itp, "na odpier*, byle do następnego" :icon_surprised: . Nie lepiej rozwiązać problem na stałe, ładując dobrej jakości kulki, lub obrabiając kanał na kulki/popychacz kulek papierem ściernym jeśli to potrzebne. Ja, łącznie z najbliższymi airsoftowymi kumplami mamy razem blisko setkę midów. Nigdy ich nie smarowaliśmy i absolutnie każdy jeden kupiony do tej pory działa bez zająknięcia. Skutecznie udało mi się zblokować magazynek raz, ładując go cudownej jakości Rocketsami :teeth: Po wystukaniu tego gruzu i zmianie na normalne kulki podaje zdrowo.

Link to post
Share on other sites

Smarowanie to zło, zasyfisz sprężyne i zacinać się będzie od samego patrzenia, dobre kulki wystarczą. Polecam G&G oraz MadBull o wadze 0.25. Co do gumki to póki co najlepsze są przeźroczysty Guarder, Systema Energy, niebieski MadBull. Zielona G&G się skończyła i legendy o niej zaklinają troche rzeczywistość. Ogólnie wszystko ok, Bolle to sprawdzona i dobra marka, ich produkty posiadaja atest na ochronę.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Pakowanie jakiegokolwiek oleju do maga syfi kulki i maga. Rzeczony olejek wraz z syfem paprze potem komorę hopa i lufę. Gumka hopa żeby podkręcała kulkę MUSI BYĆ I CZYSTA I SUCHA a wręcz nieco chropowata. Zapaprana silikonem czy innym olejkiem nie podkręca powtarzalnie kulek i te latają jak chcą.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki.

 

W takim razie postawię na mid capy w przyszłości. Naczytałem się właśnie, że one są awaryjne i trzeba je smarować, ale wygląda na to, że dobre kulki pozwolą im na bezawaryjne działanie.

 

Co do gumki to wybiorę systemę - przynajmniej nauczę się wymieniać samemu gumkę HU. Znalazłem instrukcje + poradniki video do wymiany gumki HU w AK systemu VFC więc sobie poradzę. Myślę, że wiem już wszystko co potrzebuję przed dokonaniem zakupów.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Ekscytowanie się przy dyskusji technicznej do tego takiego poziomu, w którym zaczyna się obrażanie innych bez powodu i bez celu jest prostactwem i generalnie nie mam zamiaru kontynuować dyskusji w konwencji prostackiego obrzucana się obelgami.

 

Interesuje mnie jedyne to, że wprowadza się ludzi początkujących w błąd, dlatego jeszcze raz napiszę:

 

Możesz używać dobrych kulek (G&G, Madbull), możesz rozkręcić cały magazynek, przeszlifować element dociskający, przeczyścić całość, mimo że jest czysto, a element dociskający kulki nadal może blokować się w kanale. Możesz być niechętny używania olejków, bo jak wiadomo przylepia się do nich brud, ale mając alternatywę "silikon albo śmietnik" (to słowa serwisanta) wpuścisz kroplę na ten element i problem znika. To działa i jest lepsze od śmietnika, a jak działa to nie jest głupie, ani burackie.

Link to post
Share on other sites

Izi panowie, bez stresu, wydaje mi się, że Emcet miał na myśli bande pseudo serwisantów którzy myślą, że sa pr0 bo trzy razy udało im się rozkręcić i skręcić ich gb cymy. ;) tak czy siak, w takiej sytuacji zawsze moźna pokusić się o podpiłowanie docisku kulek w miescu w którym się blokuje, z drugiej strony kropla olejku nie spowoduje, że replika nagle zacznie strzelać kawałkami zębatek a magi zaczną same produkować kulki z brudu :D

 

Hudy01 jeśli zdecydowałeś się na midy to dokup jeszcze szybkoładowarkę żeby to w ogóle naładować, sprawy groszowe, to jeden pies więc bierz najtańszą ;) Pamiętaj też żeby BROŃ CIE PANIE BOŻE nie zostawiać NAŁADOWANYCH magów ponieważ sprężyna dociskająca kulki będzie się ubijać i to jaszybsza droga do zepsucia magazynka. Ładuj magi tylko kiedy będziesz miał zamiar je wystrzelać (np przed strzelanką na parkingu kiedy wszyscy sie szykują i szpejują).

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

PS. W magazynku są elementy ruchome, jak np. w pistolecie gazowym i odpowiednia ilość olejku zawsze pomoże, ale jeżeli wszystko działa lepiej unikać. W green gazie też jest silikon i o ile producent nie przesadzi z ilością hop up nie wariuje. I oczywiście po takim zbiegu najlepiej załadować i wylądować trochę kulek, a następnie wyrzucić je do kosza, bo kilka pierwszych może źle współpracować z hopem (ale nie musi jeżeli ilość była odpowiednia).

Link to post
Share on other sites

PS. W magazynku są elementy ruchome, jak np. w pistolecie gazowym i odpowiednia ilość olejku zawsze pomoże, ale jeżeli wszystko działa lepiej unikać. W green gazie też jest silikon i o ile producent nie przesadzi z ilością hop up nie wariuje. I oczywiście po takim zbiegu najlepiej załadować i wylądować trochę kulek, a następnie wyrzucić je do kosza, bo kilka pierwszych może źle współpracować z hopem (ale nie musi jeżeli ilość była odpowiednia).

W magazynku mid/low/realcap są dwa ruchome elementy-cycek wypychający kulki i zwalniacz magazynka (choć miałem lowy Classic Army bez zwalaniacza). Jeśli sprężyna podająca kulki się zacina to zazwyczaj jest to wina źle/niedokładnie odlanego kanału albo jego słabej polerki (odlew z podłej jakości absu) i choćbyś przelał magazynki olejem silikonowym to nic na to nie poradzisz. Jeśli zaś kulki się zacinają na "oczku" magazynka to wina podłej jakości kompozytu, słabo polerowanego i mającego mocno niedokładny odlew (jajowate kulki), w praypadku ewidentnego pecha złamanej sprężyny (w stanagach Boyi trafiają się naprawdę podłe sprężyny, które klękają po załadowaniu kilku kulek). Skończmy z mitem smarowania magazynków. Mam pięcioletniego mida classic army, rozbierałem go RAZ, bo paproch z kory wpadł do niego. NIGDY nie był smarowany, podaje jak szatan, od pięciu (niedługo będzie sześciu) lat w KAŻDEJ replice w której był załadowany, podobnie jak pozostałe moje magazynki (Boyi, Cyma, Classic Army, Beta Project, PTS).

Porównanie magazynka do pistoletu gazowego to już ewidentne robienie dziwki z logiki, zwaszcza że olejku silikonowego używa się w pistoletach tylko i wyłącznie do konserwacji uszczelek, bo do "pracujących" elementów się on nie nadaje (spływa).

Link to post
Share on other sites

Wmuszacie teorię, że olejek nigdy nie pomaga na zacinające się magi.

 

Dla mnie ta teoria jest fałszywa, bo na własne oczy widziałem jak pomógł. W dodatku jest uciążliwa w zastosowaniu, bo zmarnowałem sporo czasu i energii walcząc z zacinkami i bojąc się silikonu. Na pierwszym simie, na którym pojechałem z repliką AS miałem zacinki w prawie każdym magazynku (low-capy Boya). Porozmawiałem wtedy z przypadkowo spotkanym serwisantem i dowiedziałem się, że owszem silikon do magów to zło, bo brud i poślizgi na hop-up, ale nie można się go bać i w rozsądnych ilościach potrafi pomóc. Żeby jeszcze raz się upewnić wysypałem kulki z zaciętego maga i rozmontowałam całość. W środku nie było żadnych kulek, zacinka była na elemencie dociskającym. Delikatnie przesmarowałem ten element i od razu było lepiej, w pozostałych magazynkach wpuściłem na niego mała kroplę, wykonałem procedurę z kulkami do kosza i jeszcze na wszelki wypadek wytarłem czubek docisku. Od tej pory, przez ponad 2 lata miałem tylko jedną zacinkę, kiedy pożyczyłem od kogoś kulki niewiadomej marki. Możliwe, że kanał, albo element dociskający był słabo wypolerowany, ale domowym sposobem nie wypoleruje tych elementów, a olejek poprawił poślizg i rozwiązał problem.

 

Gdzie jest tarcie tam smarowanie poprawia sytuacje. W pistolecie na GG z reguły usuwam nadmiar olejku po użyciu, w replice na CO2 delikatnie smaruje. Chronię w ten sposób uszczelki, ale też czuję, ze np. zamek pracuje lepiej. Wiadomo, że oliwa do broni jest lepsza od silikonu, ale silikon jest neutralny dla tworzysz sztucznych.

 

Podsumowując, też uważam że należy unikać olejków do magazynków z powodów wymienionych, ale czasami silikon w rozsądnych ilościach rozwiązuje problem zacinek.

 

Chciałem pomóc, żeby nowi mieli łatwiej, ale mam wrażenie, że przypadkowo wplątałem się w bezproduktywną walkę z dogmatami.

Link to post
Share on other sites

Na "pracujące" części w gaziakach (zespoły zamka, prowadnice suwadła etc.) daje się gęste smary, które nie spływają i nie dają się łatwo strząsnąć (na ten przykład smar molibdenowy). Olejek silikonowy poprawia tam pracę mechanizmu na krótko, bo spływa. Chcesz-stosuj olej silikonowy do wszystkiego, ale nie pisz że to jest OK, bo ktoś sobie zarżnie gaziaka przez takie "porady" i będzie mu przykro.

 

Źle odlane kanały w magazynkach albo ciężko pracujące zwalniacze w domowym zaciszu poprawiasz wodnym papierem ściernym i filcem (kiedyś spotkałem się jeszcze z klejeniem celofanu do kanału, ale na mój gust jest to zbyt czasochłonna robota, a jak na polu celofan się podwinie to umarł w butach). Olej silikonowy ściąga jak magnes kurz, pył i inny szajs z powietrza, zbija się to na nim i tworzy gęste błoto w magazynku. Ten syf potem na kulkach wędruje na gumkę HU i dalej do lufy, a potem jest płacz "panie, na wumazgu pisało, że promyk miszcz, czystazłoty na promyka, a nie szczela jak trzeba".

Pisałeś o magazynku Boyi, przykro mi, ale Boyi to padlina. Jeśli magazynek ma jakieś "ale" to należy go rozebrać i przejrzeć, chińskie magazynki jak chińskie repliki, wymagają czasem nieco miłości żeby było wszystko tip-top (7/10 przypadków musiałem coś w chińskim magu poprawić, nie było to ważne czy on był nowy ze sklepu czy z drugiej ręki). Ty nie walczysz z dogmatami, tylko je wspierasz, a co gorsza wspierasz dogmat fałszywy ;).

Mam wrażenie że mit o smarowaniu magów stworzyły sklepy sprzedające podłe kulki pod własną marką udającą markę "premium grade", a jak się kulki cięły w magazynku (bo nawet najlepsza stajnia nie zmienia osła w mustanga), to kazali lać ten silikon, bo przy odpowiednio dużym poślizgu, to nawet "kwadratowa" kulka przez okrągły otwór się wypchnie.

Link to post
Share on other sites

Źle odlane kanały w magazynkach albo ciężko pracujące zwalniacze w domowym zaciszu poprawiasz wodnym papierem ściernym i filcem (kiedyś spotkałem się jeszcze z klejeniem celofanu do kanału, ale na mój gust jest to zbyt czasochłonna robota, a jak na polu celofan się podwinie to umarł w butach).

Ktoś kiedyś polecał taśmę teflonową wklejoną w kanał maga.

 

Mam wrażenie że mit o smarowaniu magów stworzyły sklepy sprzedające podłe kulki pod własną marką udającą markę "premium grade", a jak się kulki cięły w magazynku (bo nawet najlepsza stajnia nie zmienia osła w mustanga), to kazali lać ten silikon, bo przy odpowiednio dużym poślizgu, to nawet "kwadratowa" kulka przez okrągły otwór się wypchnie.

Mam podobne zdanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...