Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR-300 [EA/CA]


Recommended Posts

Jestem świeżo po zakupie lr-300. Flaki ma znacznie lepsze niż standardowe EA, minusem jest mega badziewna komora,ktora jest do tego niestandardowa..Dwie godziny zabawy pilnikiem i dremel i dopasowałem komorę Prowina i teraz jest gucio.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

LR-300 EA ma otwory na łożyska 9mm, aluminiową głowicę tłoka i cylindra, tłok z wszystkimi metalowymi zębami, cylinder z nierdzewki i system szybkiej wymiany sprężyny. A KA ma łożyska 7mm, plastikową głowicę tłoka i cylindra, tłok z 1 metalowym zębem, cylinder z mosiądzu i brak systemu szybkiej wymiany sprężyny, więc KA to na pewno nie jest. Tak jak wiciok wcześniej podał - w przypadku LR-300 producentem jest CA (przynajmniej tak piszą na zagranicznych forach i na YT).

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Dokładnie , po rozłożeniu GB pierwsza myśl -kutwa to jest CA.Części wewnętrzne identyczne jakie miałem w LMT Stoner CA.Uszczelniona dysza POM(niebieska) ,alu głowica cylindra i tłoka,tłok z pełną metalową szczęką(tu jest różnica bo w LMT był standardowy żółty tłok CA)-no i oczywiście te same problemy co w stonerze->po wymianie gumki brak szczelności :icon_biggrin:.Z ciekawostek -bo mam aktualnie dwie na składzie(jedna mojego kolegi z teamu) ->moją dało się uszczelnić dociskając na maxa komorę do czoła GB , przy drugiej taki manewr nie wyszedł :icon_smile: i tak jak pisałem parę postów wcześniej,zabawa dremlem i pilnikiem z komorą ProWin i finalnie wyszły jakieś sensowne fpsy (460 na m130 SHS)-na dociśniętej stock komorze było 430.

 

Także generalnie LR300 EA nie podchodzi pod ten temat->jakby ktoś chciał jakieś fotki (np. nietypowego szkieletu GB czy komory zapraszam:)

Generalnie już teraz to podchodzi :-D w.

Edited by wiciok
wydzielony nowy temat
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam, mam pytanie odnoście tuningu. Mam Lr-300 ze zbrojownia.pl od jakieś niecałego roku i jedyne co było zmienione to sprężyna na m120 od shs ( od razu przy zakupie). Reszta stok tylko lufa modify i ta ich gumka huu co dodają. ( nie wiem czy to było specjalnie czy nie ale lufa była na gunfire za 19 zl więc bez myślenia kupiłem : P ). No i teraz nadszedł cudowny czas, przyoszczędziłem.

Czy lufa PROMYKA, gumka czarna SYSTEMY/G&G, sprężyna 130 GUARDERA i jakiś silnik do tuningu mocowego załatwią sprawę? Tylko nie wiem jaki silnik wybrać niestety ;\. Oczywiście jeśli należało by wymienić dysze/ prowadnicę sprężyny to proszę o sugestie. :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zostałem tu odesłany z tematu o emkach EA. Więc praktycznie przekleję swoje pytanie.

 

Czy uważacie, że LR300 od Evolution Airsoft to dobry wybór dla kogoś, kto oczekuje repliki niezawodnej, strzelającej co najmniej przyzwoicie wprost po wyjęciu z pudełka, bezawaryjnej i niewymagającej serwisu przez bardzo długi czas?

 

Obecnie użeram się ze Specna Arms, która nie wytrzymuje dwóch strzelanek bez awarii. Więcej czasu spędza w serwisie niż w polu. Mam tego dość i szukam czegoś prostego i niezawodnego. Nawet przymknę oko na małą ilość fps-ów.

 

Druga sprawa, czym oprócz oczywistych różnic zewnętrznych się w praktyce różnią emki od EA od LR300 EA? Które lepsze? Które lepiej by spełniały wymagania podane w pierwszym akapicie?

 

Jestem bliski zakupu emki EA, ale obecnie LR300 można dostać nawet po 7 stów. Kusząca okazja

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Uuu, właśnie skończyły się LR300 za 7 stów i pojawiły się znów w cenie powyżej kafla. Zarówno na blackswordzie, jak i Gunfire.

 

W związku z czym mój dylemat znika i pozostaje mi wybrać Lone Stara :D

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jest już ktoś, kto po jakimś czasie użytkowania może coś podpowiedzieć?

W dziale tuningowym nikt nic nie pisze i nie ma zbyt wiele szczegółów :(

 

Chodziłoby mi o tego "boreupa" bo chcę wymienić gł. tłoka na POMową - rozumiem na bore-up'ową?

Wytrzyma z sorbopadem SP130 ? Chodzi mi o zębatki i szkielet.

 

W razie czego przekierujcie gdzieś gdzie mogę znaleźć odpowiedzi bo szukajka nie pomogła :(

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Rozbierałem, grzebałem więc mogę coś napisać na szybko.

 

W moim wypadku z zewnątrz lekki luz na korpusie - do przeżycia, mniejszy niż w chińczykach, ale ja takich nie akceptuje więc do wyeliminowania. Wykonanie świetne. Kolba cud, miód malina. Ta cała piaskowa, w moim wypadku, emalia(?) łatwo się rysuje od np. klamry paska zawieszenia. Ale to nadaje klimat replice.

Co mnie wpienia - upierdliwe rozkładanie repliki. Żeby rozsunąć połówki, trzeba zdemontować front, atrapę rury gazowej, później można rozsunąć połówki. Ja nie znalazłem innej opcji, jak ktoś wie jak to prościej rozmontować na pół to z chęcią się sam dowiem.

W moim egzemplarzu nie działa bolt catch - jest chyba jakoś krzywo odlany. Nie wiem czy jest znalowy czy stalowy, jeśli stalowy to lekkie nagięcie wyeliminuje problem.

Komora hop-up: kupa, lekko rzecz biorąc. Samo rozbieranie jej to mordęga, złożenie jeszcze większa - po pół godzinie poddałem się i sprężynkę i blokadę pokrętła regulacji zamieniłem na 2 gumki które się wzajemnie blokują. Bolec trzymający ramie docisku dystansera to takiej słabej jakości znal, że już w chińskich replikach jest lepszy -,- Zatrzask lufy nie funkcjonuje, lufa mi się w okół własnej osi kręciła. Dystanser do wywalenia z miejsca. Jeśli chodzi o samą stckową gumkę - jest nieco mniej "sylikonowa" niż z M4 EA, ale daje 100% szczelność w komorze!

 

GB:

- bore-up, w moim wypadku w łapkach robiąc test strzykawki nie udaje się uzyskać wspomnianego efektu. W replice pod wpływem rozprężania się sprężyny musi się uszczelniać bo daje na chrono wynik ~330 fpsów.

- łożyska trochę gorszej jakości niż w M4kach tej samej firmy - 9 mm więc zamienniki drogie bo nie liczę shitu pokroju SHS

- podkładkowanie wymagało poprawki w stosunku do M4 EA, ale nie było złe.

- masa smaru który trzeba było wytrzeć.

- kompozytowa prowadnica sprężyny z łożyskowaniem.

- okablowanie daje radę, najlepsze stockowe jakie widziałem, nie trzeba się kłopotać żeby je wymieniać.

- silnik daje radę, mam wrażenie że ma większego kopa niż stockowy z M4 EA - daje większą szybkostrzelność, do repliki zalecana jest bateria max 7,4v.

- tłok, zębatki sprawiają wrażenie co najmniej tak samo dobrej jakości jak z M4 EA.

 

Podsumowując:

-Komora do wywalenia, a co najmniej do wymiany bolec mocujący ramie dystansera i zatrzask lufy.

-Upierdliwe rozbieranie.

-W moim wypadku nie działający BC.

-Świetne wykonanie, w końcu coś innego.

-GB do lekkiego poprawienia w złożeniu, ale naprawdę minimalnego - u mnie jedna podkładka 0,1 na górę zębatki środkowej i jedna 0,1 na dół tłokowej + wyczyszczenie z nadmiaru smaru. Nic więcej z nim nie trzeba robić, części świetnej jakości.

-Potencjalnie prowadnica sprężyny do wymiany.

 

Jeśli ktoś ma zamiar kupić i oddać do małego przeczyszczenia GB to replika jest świetna, jak ktoś ma ją samemu składać a brak mu cierpliwości to niech sobie zrobi jej zapas.

 

Ja u siebie planuje wymienić gł. tłoka z alu na POMową, ale nie moge znaleźć chwilowo i komorę hop-up na czerwonego elementa.

Co do komory w ciągu tygodnia powinienem wiedzieć czy podejdzie bez zbędnego kombinowania. No i jak będę miał zapas grosza to wymienię prowadnicę sprężyny. Ot wsio :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie do posiadaczy LR-300 EA, jakiej firmy magazynki działają poprawnie z wasza repliką?mój egzemplarz jest bardzo kapryśny odnośnie magazynków, low cap, długi mid cap Boyi nie zawsze podaje kulki, stockowy magazynek KWA też sobie nie radził, Specna Arms też odpada, macie jakieś wskazówki?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...