Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR-300 [EA/CA]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Dorzucę od siebie słowo do opisu Stena sprzed roku.

Rozbierałem ostatnio LR-kę żeby koledze wymienić sprężynę na 120.

Opcja "szybkiej wymiany sprężyny", to bardzo słaby żart, biorąc pod uwagę konieczność niemal kompletnego rozebrania całej repliki za wyjątkiem GB (niewielka pociecha, serio).

Sposób działania EBB, to już prawie złośliwość ze strony projektantów. Żeby to potem złożyć, trzeba było piłować otwór w Upperze przez który przepuszczany jest bolec ze sprężyną EBB. No i oczywiśćie na 5 rodzajów śrub, które należało odkręcić, każda wymagała zastosowania innego narzędzia.

Bolt catch oczywiście nie działał (niecały rok użytkowania) - otwór w płytce EBB (osłaniający przy okazji dostęp do komory HU), wyrobił się na tyle, że nawet dogięcie ramienia bolt catch'a, żeby podnosił blokadę wyżej, nic nie dało

 

Jeden plus dostrzegłem - GB miał delikatnie uformowane otwory wzmacniające czoło.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@jeffreyq - komora chyba każda z serii z pokrętłem -MadBull/ProWin/czerwonyelement. Ale każdą trzeba piłować. Stokowa jak dobrze dobierzesz dyszę i gumkę moim zdaniem naprawdę daje radę do szturmówki, albo po prostu w 3 sztukach które robiłem mieliśmy farta w ekipie i trafiliśmy dobre sztuki :)

 

@majkhel - widzę, że dobrze, że wybrałem wersję bez EBB. Ale powiem, że rozbieranie nawet wersji bez EBB jest upierdliwe i skręca mnie za każdym razem jak o tym pomyślę. A też podpowiem, że w wersji bez EBB w stocku nie ma działającego bolt'a (dokładnie tak samo jak w replikach Classic Army z tego co zauważyłem :) ) oczywiście można to zrobić w domowym serwisie w ok 3 minuty jak się wie jak :D No i też co mnie zaskoczyło a nie pamiętam czy o tym pisałem; z zasady działania rączka przeładowania nie jest na sprężynce więc jak zatrzaśnie się bolt, to rączkę trzeba dopchnąć.

 

Mimo to wszystko nadal uwielbiam tę replikę :3

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...