Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam nieszczelność między głowicą tłoka a cylindrem. Niezbyt chce kupować nową głowicę bo wydaję się cała. Nieszczelność nie jest jakaś wielka ale da się wcisnąć cały tłok mimo że zatykam wylot cylindra. Tłok wchodzi przy użyciu średniej siły. Jak mogę to uszczelnić ? A jeżeli trzeba coś kupić to gdzie to dostać ?

 

Przepraszam dwa tematy mi się jakimś cudem stworzyły. Proszę o usunięcie jednego z nich. Jeszce raz przepraszam

Link to post
Share on other sites

A teraz drugie pytanie wciąż dotyczące szczelności a w sumie raczej dopasowania, Mając cylinder SHS musimy kupić głowicę tłoka SHS i to na 100 % będzie pasować czy trzeba się bawić i sprawdzanie co pasuje a co nie ? Oraz czy każda głowica tłoka pasuje do każdego tłoka.

Link to post
Share on other sites

Większość głowic tłoka, tak jak głowic cylindra, ma w komplecie pasującą do niej uszczelkę, która na ogół spełnia swoją funkcję.

Z dobieraniem zapasowych uszczelek to nie jest taka prosta sprawa, i bez wizyty w sklepie z dużym ich wyborem nie jest łatwo znaleźć coś co pasuje idealnie.

 

Nie prowadzę profesjonalnego serwisu, ale wśród części które przewinęły się przez mój domowy warsztacik nie spotkałem głowicy nie pasującej do tłoka.Większość tłoków których używam to SHS. Głowice - przeróżne.

Jedyne miejsce gdzie trzeba patrzeć na dopasowanie, to - jak pisał Deadkiller - czy mamy głowice i cylinder bore-up (czyli o powiększonej średnicy) czy nie (czyli standardowy)

 

Wracając do Twojego pierwotnego pytania - możesz uszczelnić głowicę cylindra taśmą teflonową. Wyjmujesz ją z cylindra, zdejmujesz (bardzo ostrożnie) uszczelkę, nawijasz taśmę teflonową i na nią zakładasz uszczelkę. Usuwasz nadmiar taśmy - ma nie wystawać poza obrys ścian głowicy, by nie dostać się do samego cylindra i nie blokować drogi popychacza - i montujesz tak zmodyfikowaną głowicę w cylindrze. Jeśli nadal jest nieszczelne, to dokładasz więcej taśmy.

 

Nie próbuj tylko tą metodą uszczelniać głowicy tłoka, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...