Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

Towarzysze!

 

Powoli acz nieubłaganie zbliża się jesień a wraz z nią długo oczekiwane działania na froncie wschodnim.

I o ile w kwestii strony niemieckiej zdaje się wszystko jest jasne to chciałbym się doinformować w pewnej dość istotnej sprawie:

 

Ile osób byłoby w ogóle chętnych robić za krasnoarmiejca/sowieta/ruska/kacapa...?

 

Ile osób byłoby w stanie do końca października przynajmniej częściowo skompletować umundurowanie?

 

Ps. Reszta chętnych do sawieckiej strany niech szykuje się na partizanów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeśli chodzi o stronę sowiecką to wiele nie trzeba, wystarczy hełm stalowy i płaszcz sukienny z MON-u zwany potocznie kocem, lub czapka uszanka i drelichowa kufajka...no co, u tych kacapów nigdy się nie przelewało to tylko mit z "Czterech pancernych..." :twisted:

Link to post
Share on other sites

Dundee napisał:

 

jeśli chodzi o stronę sowiecką to wiele nie trzeba, wystarczy hełm stalowy i płaszcz sukienny z MON-u zwany potocznie kocem, lub czapka uszanka i drelichowa kufajka...no co, u tych kacapów nigdy się nie przelewało to tylko mit z "Czterech pancernych..."

 

Płaszcz sukienny:

http://rkka.ru/uniform/files/arm4.htm

 

drelichowa kufajka:

http://rkka.ru/uniform/files/arm12.htm

 

mundur polowy:

http://rkka.ru/uniform/files/arm20.htm

http://rkka.ru/uniform/files/arm22.htm

http://rkka.ru/uniform/files/arm21.htm

 

kamuflarze letnie /snajperzy, razwiedciki/:

http://rkka.ru/uniform/files/arm11.htm

http://rkka.ru/uniform/files/arm9.htm

http://rkka.ru/uniform/files/arm10.htm

 

kamuflarz zimowy:

http://rkka.ru/uniform/files/arm8.htm

 

Jak pisał Dundee wiele nie trzeba :wink:

 

Ja szykuje sobie z brackim "salamandre", mam nadzieje że się uda a furażerki i odpowiednie buty już mamy :D

 

Partyzanci

żadnych dresów, jeansów itp nowoczesnych ciuszków. Obowiązują wyświechtane spodnie, zniszczona marynarka itp w/w ciuchy cywilne przeplatane elementami ubioru wojskowego z linków powyżej.

Jak sie postarać to za partyzanta w lumpie można sie przebrać za 15 zł :twisted:

 

Jest jeszcze czas zatem postarajcie się

 

Powodzenia wszystkim

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Spółdzielnia Inwalidów Wybrzeże w Trójmieście szyje kufajki

komplet bluza + spodnie kosztuje ok 70 zł

po zafarbowaniu /koszt ok 15 zł

i drobnych przeróbkach komplecik taki może świetnie robić za umundurowanie żołnierza jednej z drugorzutowych tzw "Czarnych Dywizji" które zaczęły wchodzić do walki w sierpniu 1941 roku. Z tym rodzajem umundurowania można było się spotkać do roku 1943 po tym okresie jego żywanie stopniowo zanikało

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

kilka kolejnych linków ze zdjęciami z Ostfrontu

bardzo pomocne przy stylizacji i kompletowaniu umundurowania:

 

http://www.user.dccnet.com/russianfront/mainpage.html

 

http://petrograd.biz/worldwars/warphoto2.html

 

http://www.pobeda.rambler.ru/video.html?vi...ideothemeid=161

 

No i jeszcze na koniec drobny OT

gdyby ktoś nie bangla z histori to specjalnie dla niego Ostfront w wersji łopatologicznej - łatwo lekko i przyjemnie - polecam:

http://english.pobediteli.ru/flash.html?DR=0

 

Poniższe trzy zdjątka otwierają serię zdjęć pt. "jak zrobić się na sowieta"

 

zdjątko nr 1 i 2

zd1vi5.jpg

zd2ao6.jpg

 

Do wykonania tej stylizacji użyto:

- kurtka M65

- za duże spodnie M43 bez kieszeni cargo

- buty - polskie desanty

- owijacze - paski materiału w widocznym kolorze o długości ok 1,5m /lepiej dłuższe niż krótsze :twisted: / i szerokości 10 cm

- stary brudny pas parciany

- ładownica do ppsz /cena 7 zł na allegro/

- za koc robi kawałek materiału w który wsadziłem ręcznik żeby wyglądało na grubsze :D

- hełm polski

 

zdjątko nr 3

zd3lo6.jpg

 

zamiast hełmu tym razem jest uszanka WP moro którą potraktowałem puszeczką czarnej - matowej farbki Humbrol /cena za puszeczke 5zł/

 

Po ubraniu się w powyższe cuda dochodzę do wniosku iż jest to niezbędne minimum

Jedyną alternatywą dla osoby nie posiadającej kompletnie niczego jest założenie kombinezonu malarskiego jednak i do niego niezbędne jest nakrycie głowy w postaci uszanki lub hełmu

 

zdjątko nr 4

zd4oe3.jpg

 

Wariant cywilny

- kozaki

- spodnie

- kamizelka

- marynarka

- czapka cyklistówka

Pod marynarkę można wrzucić jakiś znoszony powyciągany i najlepiej brudny swetr, do tego szalik lub kawalek materiału na szyje do opatulenia

Link to post
Share on other sites
Przyznam się szczerze że ja już jakiś czas polskich uszanek nie widziałem, że o całych czarnych nie wspomne(...)

są takie, na 100% używają ich jeszcze "SMS-y"(zasadnicza służba wojskowa) w Siłach Powietrznych (dawny WLOP).

Najbliższe tego typu JW:

- Gdynia-Grabówek

- Bieszkowice

- Rzucewo

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wkleje z watku Stalingradzkiego, zeby zostalo dla potomnosci

 

Przepis na owijacze:

- kombinujemy białe prześcieradło,

- odcinamy na jego długości dwa pasy, każdy o szerokości 10 cm.

- bierzemy 4-5 torebek herbaty ekspresowej oraz łupiny z 3 cebul

- herbate razem z łupinami wrzucamy do garnka z gotującą się wodą

- po 30 sekundach dokładamy paski z prześcieradła

- wszystko razem gotujemy do 5 minut

- wyciągamy paski a a pozostałą w garnku herbatę pijemy

- suszymy paski i mamy owijacze

 

Proszę nie mylić owijaczy z onucami - onuce rzeczywiście były białe lub biało brudne

 

przepis na owijacze 2:

- idziemy do sklepu z tkaninami

- pokazujemy pani belę materiału w interesującym nas kolorze i odpowiedniej szerokości /co najmniej 1,5 m/

- informujemy o szerokości pasków

- pani przycina

- my placimy i wychodzimy z gotowymi owijaczami

 

Sugeruje poćwiczyć porządne zakładanie owijaczy żeby mi potem ludzie nie biegali ze szmatami pałętającymi się wokół kostek

 

Przepis na koc

- bierzemy kawalek materiału w wiadomym kolorze o długości ok 1,5 m i szerokości ok 40 cm

- zwijamy go w rulon

- do wnętrza wkładamy ręcznik kąpielowy lub inny wypełniacz

- dopasowujemy długość do naszego wzrostu i obwodu klatki piersiowej

- całość zszywamy tak by nie rozpadła się podczas biegania

- końce związujemy ze sobą białym kawałkiem sznurka, linki, rzemienia

Link to post
Share on other sites
Pozwole zadać sobie głupie pytanie. :P  

Czy były jakieś przepisy odnośnie wiązania owijaczy?

Przyznam sie że nie wiem zbytnio jak się do tego zabrać.

Oczywiście zdążyłem opracowac kilka własnych patentów, ale wole się upewnić

 

Pozdrawiam

Glutek zajżyj do ksiazki Wojsko Polskie 1939-1945 barwa i broń. Tam powinno być narysowane jak sowieci mieli owijacze założone.

Link to post
Share on other sites

Na gołą stopę najpierw szła onuca - coś :twisted: w rodzaju białej chusty którą owijano właśnie dookoła stopy, temat ten pomijam choć prawidłowe założenie onucy jest w wojsku tematem wielu legend.

onuca kończy się na wysokości kostki.

owijacz zakładano zaczynając od śródstopia, i owijano nogę wraz ze spodniami idąc w górę aż pod kolano, stopę w owijaczu wsadzano w but i temat kończono.

Najtrudniej jest właśnie zakończyć - zakładając tak końcówkę by mocno wchodziła pod materiał owijacza oraz kończyla się z tyłu nogi.

 

osoby używające wysokich butów niech owijają i buty i spodnie od kostki pod kolano - tak dużo lepiej wygląda /przykłady na zdjęciach/

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Witam. Co prawda nie jestem częstym gościem na strzelankach historycznych, ale jak mogę_to staram się wpaść. Chciałbym, abyście ocenili moją stylizację (jeśli można to tak nazwać).

dsc00541bc0.th.jpg

dsc00546rz7.th.jpg

dsc00544zq5.th.jpg

 

Na czapkę ma jeszcze dojść_coś_co będzie imitować czerwoną gwiazdę.

Pozdrawiam

 

 

 

 

/Pisz poprawniej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jak widzę niektóre zdjęcia w tym temacie to serce mi sie kraja......

 

Rozumiem że większość ludzi jak chce uczestniczyć w rekonstrukcji to chce skompletować wszystko jak najtańszym kosztem ale jak coś odtwarzać to porządnie ,takie jest moje zdanie . Zaraz ktoś napisze że się nie znam albo coś.....więc napisze od razu że jestem co prawda na okresie próbnym członkiem GRH Festung Breslau i wiem jak powinien wyglądać krasnoarmiejniec po 1943 kiedy nastąpiły wielkie reformy dotyczące umundurowania . Napisze więc jak można droższym koszem ale zapewne lepszym efektem robić za "Czerwonoarmiste".

 

1.Umundurowanie letnie :

-Gimnastiorka wzoru 43

35c18012583a66ba.jpg

na zdjęciu jest ona co prawda bez pagonów ale nie ta sprawę tu omówię ,gimnastiorka powinna mieć 5 guzików zapinanych pod szyje (czasami zdążają sie z 4 ale nie jest to wielki problem (nikt przecież nie będzie ci liczył ile guzików masz)) . Same guziki powinny być z symbolem sierpa i młota o średnicy około 14 milimetrów . Guziki do pagonów mogą być większe około 18 milimetrów albo 14 (jak kto woli) . Dodatkowo na każdym rękawie powinny być 2 lub 1 guzik 14 milimetrowy .

-Bryczesy wzoru 41

d6df3c37feab67e2.jpg

szczególnych cech one nie osiadają jednak guziki bez są symbolu narodowego co prawda tak jest w moim egzemplarzu a innych nie widziałem .

 

Za tą część umundurowania najtańszym kosztem można dać około 200 zł . Zdjęcia pochodzą ze strony GRH Festung Breslau są to oryginalne części umundurowania tyle że produkcji powojennej jednak takiego samego wzoru wieć od wojennych różnią się datą na metce :lol: . Wszystkie te rzeczy można dostać na allegro od osoby o nicku "Mrówka_ZSRR" bądź przeszukiwać giełdy staroci lub (to już najdroższym kosztem zamówić od firmy HERO [Nie mylić z Frankowskim , zresztą od tego pana won] .

 

 

 

Dalszą część mogę napisać w wolnym czasie , gdy ktoś wykaże zainteresowanie moim postem (na darmo nie będę pisał).

Link to post
Share on other sites
Rozumiem że większość ludzi jak chce uczestniczyć w rekonstrukcji to chce skompletować wszystko jak najtańszym kosztem ale jak coś odtwarzać to porządnie ,takie jest moje zdanie
Zanim zaczniesz krytykować poczytaj gdzie piszesz. To nie jest forum rekonstrukcyjne tylko airsoftowe. Ten dział dotyczy rekonstrukcji i stylizacji na potrzeby airsoftu.

 

Strzelanki historyczne to zdecydowana mniejszość i niewiele osób wyda więcej niż kilkadziesiąt złotych, żeby się do takiej imprezy przygotować, a do tego ryzykować zniszczenie

 

Zdjęcia pochodzą ze strony GRH Festung Breslau są to oryginalne części umundurowania tyle że produkcji powojennej jednak takiego samego wzoru wieć od wojennych różnią się datą na metce :lol: .
No tym to mnie rozwaliłeś. Dla prawdziwego rekonstruktora właśnie ta różnica na metce powoduje, że taki ubiór byłby niedopuszczalny. Większość grup rekonstrukcyjnych nie dopuszcza do rekonstrukcji sprzętu/umundurowania rocznikowo (data produkcji, nie model) młodszego niż odtwarzany okres. W wyjątkowych wypadkach jako zastępstwo na czas przejściowy - do zdobycia właściwego elementu. Także może najpierw popatrz na siebie, później krytykuj innych.

 

Dalszą część mogę napisać w wolnym czasie , gdy ktoś wykaże zainteresowanie moim postem (na darmo nie będę pisał).
Napisz, na pewno będzie wielu zainteresowanych, a nie będziemy tu robić listy chętnych.
Link to post
Share on other sites

:arrow: No może z krytyką przesadziłem ale bardziej się kierowałem nazwą tematu...."Rekonstrukcja i stylizacja"

:arrow: Jeśli chodzi o drugĄ sprawę to albo źle zostałem zrozumiany, albo zapominałem, że pisze cały czas o umundurowaniu pochodzącego z kraju rad tam co prawda mundury się zmieniły ale Rosjanie produkowali do końcowych lat sześćdziesiątych wzory mundurów wojennych. Co prawda te, które pochodzą z tych ostatnich lat produkcji będą się różnić, ale te 5 góra 10 lat po wojnie są jeszcze do przyjęcia . Tak jak napisałeś ,patrze się na siebie i widzę, że nie wyróżniam się z tłumu rekonstruktorów. Zdobycie w naszym kraju jakiejś części umundurowania pochodzącego z lat wojny graniczy z cudem......(oczywiście mowie o ZSRS).

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
Co prawda te, które pochodzą z tych ostatnich lat produkcji będą się różnić, ale te 5 góra 10 lat po wojnie są jeszcze do przyjęcia
W tym rzecz, że w "ortodoksyjnych" grupach reko nie są do przyjęcia.

 

Zdobycie w naszym kraju jakiejś części umundurowania pochodzącego z lat wojny graniczy z cudem......(oczywiście mowie o ZSRS).
Nikt nie powiedział, że rekonstrukcja jest łatwa. Zdobycie polskiego sprzętu sprzed 20-25 lat graniczy z cudem, ale jak się jest cierpliwym to się da wszystko.

 

 

 

 

 

 

 

 

/ ;P

Link to post
Share on other sites

Zdobycie w naszym kraju jakiejś części umundurowania pochodzącego z lat wojny graniczy z cudem......(oczywiście mowie o ZSRS).

 

 

Nic bardziej mylnego, dotyczy to tak samo umundurowania i oporządzenia USArmy, jak i Wehrmachtu czy Armii Czerwonej. Oczywiście trzeba spełnić dwa warunki:

- cierpliwie szukać i

- posiadać "minimum" wiedzy która pozwoli zweryfikować daną rzecz

 

Na ogół takie fanty dostępne są stosunkowo tanio szczególnie biorąc pod uwagę ich rzeczywistą wartość.

 

Podane przez ciebie przykład umundurowania to wersja podstawowa, jeżeli orientujesz się w temacie powinieneś wiedzieć, że nie tak powszechnych, aczkolwiek szeroko istniejących innych wariantów umundurowania i kamuflażu Armii Czerwonej nie brakowało, a wręcz przeciwnie, było ich więcej niż w Wehrmachcie i SS razem wziętych.

 

Przykładem może być choćby podstawowy mundur desantowca, czy też zwiadowcy.

Edited by KamilM
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...