Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Wiem, że jest multum tematów na temat batek do CM.028, lecz ja chcę spytać o jedną szczególną.

 

Jest nią: http://gunfire.pl/pr...C-scalony-.html

 

Pytanie brzmi: Czy bateria będzie śmigać bez zastrzeżeń i nie będą potrzebne żadne lutowania itp. oraz

czy ona w ogóle się zmieści do kolby ?

 

Dzięki za wszystkie uwagi i rady :icon_wink:

 

PS. Ładowarka którą zamierzam kupić do tej batki (jeśli będzie pasowała) to: http://gunfire.pl/product-pol-1152199042-Ladowarka-Redox-BETA.html

Edited by AutomaticKalashnikov
Link to post
Share on other sites

Jak już będziesz miał i nową batkę i nowe wtyki to weź wtyk (z tych nowych) pasujący do batki (czyli najpewniej męski) i przyłóż (ale nie wpinaj! bo łatwo o zwarcie) do wtyku od batki tak jakbyś chciał go wpiąć - to ułatwi Ci ustalenie, który kabel gdzie przylutować. Następnie odcinasz starą wtyczkę od repliki, ściągasz odrobinę izolacji i lutujesz kable od repliki do nowego wtyku tak, by polaryzacja się zgadzała (czarny kabel z repliki ma się łączyć z czarnym od batki, a czerwony z czerwonym). Pamiętaj o nałożeniu termokurczek na kable przed lutowaniem, upewnij się dziesięć razy czy na pewno wtyk dobrze ułożyłeś (chodzi o to byś mógł spiąć replikę z batką, a jak odwrócisz wtyczkę to tego nie zrobisz) i, że dobrze dopasowałeś polaryzacje.

Jeśli nie wiesz jak lutować to albo znajdź kogoś, kto umie albo poszukaj na necie. Nie jest to fizyka jądrowa.

Link to post
Share on other sites

Bez zmiany końcówek? Jeżeli zastosujesz przejściówke to tak, będzie. Tylko, że przejściówka zwiększa opór (czyli zmniejsza szybkostrzelność), zabiera miejsce (pod deklem byłby problem) i w dodatku wtyki tamiya lubią się luzować czy cośtam. W każdym razie, przestają łączyć. Ja bym wymienił na deansy.

Link to post
Share on other sites

W replice, jeśli nie zmieniałeś, masz wtyk tamiya (prawdopodobnie mała, ale ręki sobie uciąć nie dam). W batce z pierwszego posta masz wtyk deans. To tak jakbyś do amerykańskiego gniazdka chciał podpiąć europejską wtyczkę. Inny przykład to jakbyś miał dwie rurki od wody - 1/2" i 3/4". Bez redukcji lub wymiany rur nie połączysz jednej z drugą.

Musisz więc albo zastosować odpowiednią przejściówkę albo zmienić wtyk w replice albo w batce. Polecam w replice wymienić na deans, bo to najlepsze rozwiązanie - mniejsze opory niż przy zastosowaniu przejściówki i w dodatku pewniejszy wtyk, bo tamiye potrafią się wyrobić i w efekcie nie łączyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...