Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głowica tłoka - dziwna nieszczelność - poratujcie


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Wczoraj bawiłem się w wymiane głowicy tłoka.

Cylinder stockowy,

tłok shs ze stalowymi zebami, głowica cylindra wyciszona shs,

 

Miałem zwykłą głowicę tłoka shsa, zakupiłem wyciszoną.

 

Przykręciłem wyciszoną głowicę do tłoka, i zrobiłem test szczelnośći - niestety wyciszona głowica tłoka ma straszne nieszczelności...

 

Próbowałem przekładać uszczelke z poprzedniej głowicy i to samo. Dodam, że poprzednia głowica tłoka doszczelnia się idealnie.

 

Czy to wina oringa? Myślicie żeby popróbować z różnymi oringami?

Link to post
Share on other sites

Pomierz sobie średnice jednej i drugiej, wymiary oringów... Zasyfione otworki mogą być szczególnie w nowych, bo syf poprodukcyjny mógł sobie tam wakacje zrobić. Rozciągnij jeszcze oring na cylindrze i wtedy sprawdzaj... A może wcześniej borka miałeś i teraz dużo za mała jest ta nowa głowica? Może i głupie pytanie, ale przecież nie wiemy co miałeś w środku...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wiem, że minęły już 2 lata, ale okazało się, że mam ten sam problem. Po nałożeniu taśmy teflonowej na śrubę i dla pewność woku gwinta pomiędzy tłokiem a głowicą problem nieszczelności został zażegnany. Osobiście używam nowszej wersji tej głowicy, podobno wykonanej w technologii CNC, ale znając życie to może być ta sama. Podejrzewam że są jakieś małe pęknięcia w głowicy przez które powietrze dociera do gwinta albo pod nią.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...