Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Jestem świeży w ASG i z tego powodu mam dylemat. Znalazłem na dwóch różnych stronach od tego samego producenta replikę HK416, ale o dwóch różnych cenach. Moje pytanie brzmi - czy są to te same modele? Na pierwszy rzut oka tak mi się wydaję, ale różnią się trochę kolbą, FPS i wagą. Jeżeli są to dwa różne modele, to który lepiej wybrać?

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152194525-Replika-karabinka-BI-8001.html

http://www.taiwangun.com/bi-hk416-rear-wire-black-boyi?from=listing&campaign-id=19

 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze-nie czaję w ogóle tego hejtu na HK Boyi. Zewnętrznie to jest druga po VFC najlepiej odwzorowana replika HK 416 na rynku (bo jest to klon VFC I gen.). Front nie gibie się tak jak w jg/gfc/agm (bo ma szynę "na zakładkę"). Szkielet GB jest szitowy, ale rok, półtora posłuży zanim klęknie. Miałem hakaśki Boyca i bardzo żąłuję sprzedaży tej z pełnymi ooznaceniami H&K :(.

Link to post
Share on other sites

Szczerze-nie czaję w ogóle tego hejtu na HK Boyi. Zewnętrznie to jest druga po VFC najlepiej odwzorowana replika HK 416 na rynku (bo jest to klon VFC I gen.). Front nie gibie się tak jak w jg/gfc/agm (bo ma szynę "na zakładkę"). Szkielet GB jest szitowy, ale rok, półtora posłuży zanim klęknie. Miałem hakaśki Boyca i bardzo żąłuję sprzedaży tej z pełnymi ooznaceniami H&K :(.

Ale wiesz, że te repliki od dawna już nie mają oznaczeń? Poza tym, kumpel ma 2 emki Boyia i ta nowsza jest paskudniejsza od starszej (która będąc nowa wyglądała nawet całkiem znośnie). I szitowy nie jest tylko szkielet, ale cały GB. Komora zresztą też. Wysypujące się łożysko na dosłownie trzeciej strzelance (wszystko stock) - pozdro :teeth: W JG kumpla front siedzi jak zabetonowany, więc nie wiem o czym w ogóle mówisz.

 

Inny znajomy parę miesięcy temu kupił u krakmana nowe HK Boyi - oczywiście od razu cała zawartość GB poszła do kosza. Po czym ostatnio wyszło, że body jest nieosiowe...

Link to post
Share on other sites

Szkoda że owa replika nie jest tak dobra jak fajnie wygląda, a więc... Jaka emka za ok. 800 zł?

Specny osobiście nie miałem, ale sporo o niej rozmawiałem z obecnymi i byłymi włascicielami. Opinie były rózne, ale od tego jest tu inny temat na forum. Moim zdaniem jeśli Specna jest za 800 zł, to ja bym dołożył 200-300 zł (+50 zł na Lipo) i kupił albo M4 Evolution Airsoft albo M4 Dytaca (oba po około 1.000-1.100, EA nawet taniej się da). Dokładasz niewiele, a w stosunku do Specny masz o co najmniej jeden poziom jakościowo wyżej. Tu masz przykładowe emki od powyższych producentów za około 1.000-1.100 zł

http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=4847

http://zbrojownia.li...acturers_id=164

Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Ale wiesz, że te repliki od dawna już nie mają oznaczeń? Poza tym, kumpel ma 2 emki Boyia i ta nowsza jest paskudniejsza od starszej (która będąc nowa wyglądała nawet całkiem znośnie). I szitowy nie jest tylko szkielet, ale cały GB. Komora zresztą też. Wysypujące się łożysko na dosłownie trzeciej strzelance (wszystko stock) - pozdro :teeth: W JG kumpla front siedzi jak zabetonowany, więc nie wiem o czym w ogóle mówisz.

 

Inny znajomy parę miesięcy temu kupił u krakmana nowe HK Boyi - oczywiście od razu cała zawartość GB poszła do kosza. Po czym ostatnio wyszło, że body jest nieosiowe...

Wiem, wiem że od dawna nie ma oznaczeń na tych replikach, natomiast miałem ostatnio w rękach nówkę z pudełka i do faktury korpusu nie mam zastrzeżeń. Fronty w JG się wyrabiają i zaczynają gibać, prędzej czy później bo są źle zaprojektowane i zrobione z kiepskiego stopu. A że gb w środku padło, bosz... no Boyi w końcu ;).

Link to post
Share on other sites

@Argawen

Trochę czuje jakby to był offtop, ale mam nadzieję, że nas moderator nie zje.

Według mojej skromnej wiedzy Specna Arms to repliki II klasy, natomiast Evolution Airsoft i Dytac to repliki I klasy, w dodatku zaprojektowane stosunkowo niedawno. Ponadto z tego co widziałem sam i wyczytałem na różnych stronach o airsofcie (tych polskich, zagranicznych i nawet amerykańskich :icon_wink:), EA ma świetne wykończenie, dość dobre bebechy - m. in. komora hop up King Arms w stocku, natomiast Dytac świetne bebechy i równie dobre wykończenie, choć bez oznaczeń producenta broni ostrej. Żadnej z powyższych emek" jednakże nie posiadam. Właściwie to sam już ze 3 miesiące zastanawiam sie nad wyborem emki - Krytac vs. EA/LST vs. Dytac. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...