Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nietypowy dylemat SA-B02 vs CM048


Recommended Posts

Cześć wszystkim

 

Pod koniec lipca gdy nadejdzie magiczny dzień zwany wypłatą mam zamiar wziąć ciężko zarobione sakiewki ze złotem i pobiec do sklepu po moją pierwszą replikę. Niestety wyżej wspomniane sakiewki aż takie ciężkie nie będą, mój budżet wynosi około 800 zł (na samą broń plus oczywiście pieniądze na jakieś zawieszenie, magazynek czy gumkę). I tu się pojawia problem. Podobają mi się zarówno emki jak i kałasze ale nic poza tym. G36, Famasy, Augi itp odpadają od razu.

 

Mój wybór z rodziny emek padł na SA-B02 (około 700 zł) i na CM048 (około 750 zł) z rodziny ak.

Z tego co do tej pory wyczytałem wynika, że cyma jest rozsądniejszym wyborem, bo jest powiedzmy stalowa(poza lufą zew.), i ma "niezniszczalne" bebechy. Ale być może źle przeczytałem i różnica nie jest warta tych 50 zł dlatego powstał ten temat (nie widziałem jeszcze porównania bezpośredniego tych dwóch replik).

 

Jeszcze pytanie poza tematem, czy ktoś w Warszawie zna jakieś miejsce gdzie można kupić TANI (wolę przeznaczyć więcej na replikę i okulary niż na to) mundur na kogoś 193cm wzrostu? Byłem w kilku sklepach i albo są małe albo za 350zł +

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam bardzo za porady i linki do sklepów :) juz wiem, że na 100% to będzie kałach, teraz tylko musze wybrać model.

Zobaczyłem jeszcze ze stalowych modeli

RK-10s

Ale trudno mi się zdecydować pomiędzy nim a cyma bo tutaj na forum są zwolennicy zarówno jednej jak i drugiej strony. Nawet Wy Panowie polecacie mi tutaj zarówno jedno jak i drugie :)

Z racji, że nie zależy mi na jakiś niesamowicie dobrych osiągach, bo jestem noobem i wątpię żebym i tak potrafił je wykorzystać, chciałbym postawić na trwałość.

Link to post
Share on other sites

co masz na myśli mówiąc "mały tuning GB"? I zakładając, że bym kupił RK-06W to z tuningiem zamknę się w 800zł?

 

Bo rozumiem, że przy zakupie rk-10s nie ma szans na zamknięcie się w tej kwocie :)

Edited by Naderus
Link to post
Share on other sites

Rk-10s wygląda porządnie i cena 676zł na taiwanie bardzo zachęca, ale czy moglibyście mi powiedzieć czy bateria

 

http://www.taiwangun.com/akumulator-li-po-1500mah-7-4v-20-40c-8fields-2?from=listing&campaign-id=19

 

będzie odpowiednia do tej repliki?

 

Gumkę wymienię na 100% (tej czarnej systemy nie ma na taiwanie, ale z tego co czytałem nie jest to trudny zabieg do przeprowadzenia w domu, więc chyba sobie sam poradzę jak kupię gdzie indziej :) )

 

Co do wymiany pozostałych elementów, to jeszcze poczytam co będzie najlepsze i zobaczę jak mi to pasuje do budżetu.

Link to post
Share on other sites

Otto cm048 też ma większość części ze stali a nie ze znal'u

Korpus, tłumik płomienia, pokrywa zamka, rura gazowa została wykonana ze stali

lufa zewnętrzna, podstawa muszki, kolanko gazowe, podstawa szczerbinki, obsada łoża, szyna boczna, wycior oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu (ZnAl)

 

No, faktycznie, większość.

Link to post
Share on other sites

Otto cm048 też ma większość części ze stali a nie ze znal'u

No, faktycznie, większość.

Panowie,

prowadzicie spór wyłącznie semantyczny :) Co to znaczy "większość": objętościowo, wagowo (wiadomo, że stal ma większą gęstość niż ZnAl) czy może "znaczeniowo" (co ma większe znaczenie dla kupującego - korpus czy lufa?)?

I obaj - w zależności od punktu widzenia - możecie mieć rację :)

 

Jednakowoż faktem jest że RK-10s jest "bardziej" stalowy niż CM.048 :)

Link to post
Share on other sites

Naderus nie tylko Systema istnieje :). Moim zdaniem niebieski madbull jest znacznie lepszy.

 

Wiem, że istnieją inne, ale przez większość tematów przewija się czarna systema i zielona GG, a z racji ze w życiu nawet nie strzelalem z asg to wiem tyle co przeczytałem :) ale dzięki za info, ze madbull tez jest dobry, bo wolę wszystko z jednego sklepu kupić ^^

 

Panowie, domyślam się, że każdy z Was ma trochę racji, ale chyba w tym momencie gdy jest stówa różnicy między tymi replikami, to opłaca się wziąć ta tańsza, prawda? :)

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy.

Trochę jestem zdziwiony. Człowiek pisze, że ma 800 zł na replikę, a wy mu polecacie same repliki II klasy, podczas gdy za 820 zł ma w Zbrojowni najtańszą emkę Evolution Airsoft (a więc replika I klasy) z serii Lone Star Tactical (Lone Star Border Patrol [EH01AR]). Najtańsze G&G też chodzą w okolicach 800-900. Z kolei jak kolega dołożyłby 200-300 zł, to za 1.000-1.100 zł ma jeszcze szerszy wybór emek - EA: LST i Z-M, Dytac, ICS (tutaj uwaga na nietypowy GB), G&G, ARES/Amoeba.

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem, że wybór kolegi powyżej oscyluje między replikami wspomnianymi w tytule tematu, ale ja bym nie kupował żadnej z nich. Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy.

Trochę jestem zdziwiony. Człowiek pisze, że ma 800 zł na replikę, a wy mu polecacie same repliki II klasy, podczas gdy za 820 zł ma w Zbrojowni najtańszą emkę Evolution Airsoft (a więc replika I klasy) z serii Lone Star Tactical (Lone Star Border Patrol [EH01AR]). Najtańsze G&G też chodzą w okolicach 800-900. Z kolei jak kolega dołożyłby 200-300 zł, to za 1.000-1.100 zł ma jeszcze szerszy wybór emek - EA: LST i Z-M, Dytac, ICS (tutaj uwaga na nietypowy GB), G&G, ARES/Amoeba.

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem, że wybór kolegi powyżej oscyluje między replikami wspomnianymi w tytule tematu, ale ja bym nie kupował żadnej z nich. Pozdrawiam.

Drogi kolego, Człowiek pisze, że ma do wydania 800 zł na replikę+zawieszenie+magazynek (w domyśle dodatkowy) + lekki tuning (gumka), a Ty chcesz go wyczyścić z kasy na samą replikę i to w każdym przypadku przekraczającą jego budżet :)

Per analogiam: jak ktoś ma do wydania 40 tys. na nowy samochód to raczej wybiera między skodą a hiundayem albo kią (nie wiem czy kia się tak odmienia, ale co tam :) ) a nie bierze bmw serii 1 albo audi a1 tylko dlatego że ma klimę, turbo i blutufa w standardzie :)

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy.

Trochę jestem zdziwiony. Człowiek pisze, że ma 800 zł na replikę, a wy mu polecacie same repliki II klasy, podczas gdy za 820 zł ma w Zbrojowni najtańszą emkę Evolution Airsoft (a więc replika I klasy) z serii Lone Star Tactical (Lone Star Border Patrol [EH01AR]). Najtańsze G&G też chodzą w okolicach 800-900. Z kolei jak kolega dołożyłby 200-300 zł, to za 1.000-1.100 zł ma jeszcze szerszy wybór emek - EA: LST i Z-M, Dytac, ICS (tutaj uwaga na nietypowy GB), G&G, ARES/Amoeba.

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem, że wybór kolegi powyżej oscyluje między replikami wspomnianymi w tytule tematu, ale ja bym nie kupował żadnej z nich. Pozdrawiam.

 

Ja zdaje sobie sprawę, że są lepsze repliki od tych które wybrałem, ale tak idąc w górę o stówkę czy dwie dojdziemy do systemy za 10 klocków :) bo zawsze będzie coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

"Lekki tuning" (na SP110) to wpierw przegląd zerowy i gumka. Potem kable niskooporowe, łożyska kulkowe, dysza uszczelniona, sprężyna Guardera. Na SP110 silnik boya może dać naprawdę zadowalający rof. Jak się ma mosfeta oczywiście, ale warto.

 

Za 100zł kupisz nieużywany komplet BW na alledrogo. W tej cenie nie ma nic lepszego. Czapki Luftwaffe są wygodniejsze od zwykłych.

 

Co do magazynków to polecam kupić zamiast zwykłego hicapa i/lub midcapa flashmaga. Zamiast pokrętła jest stalowa linka, wszystkie kulki na jednym podkręceniu. O niebo lepsze niż zwykłę hicapy. Azteko.pl je ma.

 

Chińskie zawieszenia są do dupy.

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem, że moja wypowiedź zostanie uznana za kontrowersyjną i wywoła mini dyskusję.

Ale okej - policzmy:

Kupujesz Boyi albo Cymę za 650 zł. Masz chińską replikę klasy II. Wymieniasz lufe na preclufę, kable, wtyczki, dyszę na uszczelnioną, gumkę HU, wkładasz prosty mosfet i tanie lipo i chuk wie co jeszcze, żeby to jakoś strzelało... Mniej jak 150-200zł na taki tuning nie wydasz. Dalej masz chińską replikę klasy II, tyle, że troche lepiej strzela. Koszty w międzyczasie urosły do około 850 zł. A za 820 zł masz najtańsze emki EA/LST. Za 750-900 masz najtańsze emki i kałasze G&G. Za około 1.000 masz najtańsze emki lub G36 od Aresa. A to wszystko jest o niebo lepiej zrobione niż chińszczyzna (poza tym chińczyk to loteria - raz dostaniesz dobry egzemplarz, a raz składany przez głodnego paralityka). Sorry koledzy, ja miałem już dwie chińskie repliki. Wiem z czym to się je. I więcej żadnej chińszczyzny nie kupię, jak mogę dołożyć niewiele, a zyskać bardzo wiele. Na pierwszych strzelankach można biegać w dresie i z jednym hicapem, ale ważne, żeby replikę mieć jak najlepszą. Resztę zawsze da się dokupić z czasem. Tyle tytułem offtopu, za który serdecznie przepraszam, ale zdania nie zmienię. Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

@wredny_bo_trzeźwy

Ale nikt nie twierdzi, że - co do zasady (jakość, niezawodność itepe :) ) - nie masz racji :)

Chodzi tylko o to, że jak masz w danej chwili 800 zł i chcesz zacząć się strzelać to nie ma innego wyjścia niż kupić chinola. Wraz z przypływem gotówki można albo ulepszać chinola, albo składać kasę i wreszcie go pogonić w komisie i kupić jakąś markową.

To zależy od indywidualnego podejścia każdego.

Ale jak się ma 800 zł - no to nie przeskoczysz. Tyle w temacie.

Jeśli odebrałeś moją ripostę osobiście to przepraszam, nie chciałem Cię urazić :)

 

Sorki, zostaje jeszcze zakup na raty, ale - raz- raty trzeba też z czegoś spłacać (nie znamy sytuacji finansowej Naderus-a), a - dwa - za tę samą kasę zamiast raty można kupić kulki, dokupić szpeju albo wachę na strzelanki wyjazdowe.

Link to post
Share on other sites

@GuloGulo

A broń Boże, nie odebrałem riposty osobiście i nie ma sprawy - nie ma potrzeby przepraszać, ale dziękuję za miły gest :icon_smile:. Ja w sumie też nie powinienem tak jednostronnie tego oceniać i tak fanbojować za I-szą klasą, bowiem masz w 100% rację. Jak ktoś ma tyle ile ma i nie będzie mógł miec więcej, to nie ma siły. Kupuje się to na co cię stać i tyle. Zatem poruszając się w wyznaczonych przez pierwszy post ramach kasowych, powiem tak: i Cyma i Boyi nie są złymi replikami i zazwyczaj są warte swojej budżetowej ceny (o Cymie mówię z własnego doświadczenia, o Boyi wyczytane i zasłyszane). Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...