Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nietypowy dylemat SA-B02 vs CM048


Recommended Posts

Nie chcę wydać zbyt dużo pieniędzy na pierwszy sprzęt z kilku powodów:

a) nie wiem jak bardzo się wkręcę

b) chciałbym móc sobie powoli ulepszać sprzęt żeby czuć progres (wydaje mi się, że odczuwanie poprawy działania, czy umiejętności sprawia, że zajawka jest coraz większa)

c) mam na tą chwilę kilka innych wydatków

 

Te 3 punkty ustaliły mi poziom na ok. 800 zł (+-)

 

A co do rat, to nie widzę sensu kredytowania się na hobby bo zamiast dawać przyjemność zaczyna dawać zmartwienia ;)

Link to post
Share on other sites
Co to znaczy "większość": objętościowo, wagowo (wiadomo, że stal ma większą gęstość niż ZnAl) czy może "znaczeniowo" (co ma większe znaczenie dla kupującego - korpus czy lufa?)?

I obaj - w zależności od punktu widzenia - możecie mieć rację :icon_smile:

 

Jednakowoż faktem jest że RK-10s jest "bardziej" stalowy niż CM.048 :icon_smile:

Większość części, nie repliki. A więc ilościowo, a nie jakieś domysły. Post peneza wybitnie mi pachniał kompletną nieznajomością konstrukcji "przecież cyma ma stalowy dekiel i korpus, taka stalowa, łaaaaaał".

 

Panowie, domyślam się, że każdy z Was ma trochę racji, ale chyba w tym momencie gdy jest stówa różnicy między tymi replikami, to opłaca się wziąć ta tańsza, prawda? :icon_smile:

Jeśli byłoby na odwrót, tzn CM048 byłaby stówę tańsza od (prawie) w pełni stalowego RK - nadal imo opłacałoby się wziąć RK.

Link to post
Share on other sites

Większość części, nie repliki. A więc ilościowo, a nie jakieś domysły.

Nie filozuj :), bo według twojego rozumowania, replika z plastikowym body i lufą zewnętrzną ale mająca wszystkie piny, śrubki, manipulatory, złączki, części przyrządów celowniczych (przecież ani muszka ani szczerbinka to nie jest monolit) rurę gazową itd. itp ze stali byłaby "bardziej stalowa" niż CM.048. Dajże spokój, już :) wszyscy wiemy o co chodzi i jak napisałem - spór dotyczy wyłącznie definicji znaczenia słowa "większość" :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...