Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

1) Właśnie zastanawiam się nad moją pierwszą repliką w okolicach 1000-2000 zł i po przeczytaniu postu bruce_v_legion jest prawie pewien, że Krytac to dobry wybór dla mnie.

 

- Szukam czegoś do CQB (lekka, krótka) z możliwością łatwej wymiany sprężyny do lasu

- Bardzo zależy mi na jej bezawaryjności i solidnym spasowaniu - nie lubię jak mi się rzeczy psują - chciałbym mieć solidną replikę na lata

- Gotowego do zabawy po samym wyjęciu pudełka bez modyfikacji

- W późniejszej perspektywie nietrudnej do modyfikacji

 

Niestety na forum trudno odsiać obiektywne, rzetelne recenzje od chęci obrony własnego wyboru repliki, więc poradźcie koledzy czy to aby na pewno dobry wybór.

 

Konkretny model który rozważam to:

- https://gunfire.pl/product-pol-1152215602-Replika-karabinka-Trident-MK2-CRB-IT.html

lub

- https://gunfire.pl/product-pol-1152217372-Replika-karabinka-Trident-Mk2-SPR.html

 

Pytania dodatkowe

 

2) jaką baterię i akumulator do niej polecacie?

3) Czy jest sens wymieniać stockową gumkę?

 

Występuję z perspektywy osoby, która jest na absolutnym początku więc wszelkie dodatkowe porady będą dla mnie bardzo cenne (jeśli koledzy z Warszawy to mogę postawić piwo ;)).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1) Właśnie zastanawiam się nad moją pierwszą repliką w okolicach 1000-2000 zł i po przeczytaniu postu bruce_v_legion jest prawie pewien, że Krytac to dobry wybór dla mnie.

 

- Szukam czegoś do CQB (lekka, krótka) z możliwością łatwej wymiany sprężyny do lasu

- Bardzo zależy mi na jej bezawaryjności i solidnym spasowaniu - nie lubię jak mi się rzeczy psują - chciałbym mieć solidną replikę na lata

- Gotowego do zabawy po samym wyjęciu pudełka bez modyfikacji

- W późniejszej perspektywie nietrudnej do modyfikacji

 

Niestety na forum trudno odsiać obiektywne, rzetelne recenzje od chęci obrony własnego wyboru repliki, więc poradźcie koledzy czy to aby na pewno dobry wybór.

 

Konkretny model który rozważam to:

- https://gunfire.pl/product-pol-1152215602-Replika-karabinka-Trident-MK2-CRB-IT.html

lub

- https://gunfire.pl/product-pol-1152217372-Replika-karabinka-Trident-Mk2-SPR.html

 

Pytania dodatkowe

 

2) jaką baterię i akumulator do niej polecacie?

3) Czy jest sens wymieniać stockową gumkę?

 

Występuję z perspektywy osoby, która jest na absolutnym początku więc wszelkie dodatkowe porady będą dla mnie bardzo cenne (jeśli koledzy z Warszawy to mogę postawić piwo ;)).

J. w. napisałem ja bym odpuścił Krytaca, po co się frustrować jak pęknie. IMHO podjedz do Tanie Militaria lub Cytadela żeby pomagcać a napewno do Azteko, jak będzie tam Mariusz!!! wszystkiego się dowiesz, lata temu też mi dobrze doradzi.ł. Od tamtej pory replik mielem ...dziesiąt :-)

 

Wysłane z Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

To jak to jest z G&G, w stocku słabo, ale dobra baza do tuningu? Krytac lepszy w stocku, a biorąc pod uwagę tunning obu replik która wypada lepiej? Dajmy na to jakby wyłożyć od razu dodatkowe 500zł przy zakupie i zrobić tunning w sklepie, to co brać najlepiej, wciąż Krytaca?

Link to post
Share on other sites
Nie, nie robi. Więc podaj konkretnie o której replice mówisz. G&G akurat w każdej replice daje podobne bebechy, głowica tłoka pada na wejściu.
A ile kosztuje tłok i ile się go wymienia? Wolisz wymieniać i płacić za body ( o ile będzie dostępne). Daj spokój :-/

 

Wysłane z Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Siema! Ponawiam temat. Jednak teraz o Krytac Trident MK2 spr. Jaki on masz szkielet gearboxa? Aluminium czy znal? I czy za te 1800 to nadal dobry wybór na replikę bardzo dobrą z pudełka. Z góry dzięki za odpowiedź! 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dobry. 

Czy dobrze widzę, że hejter Krytaca z górnego posta jest zbanowany? :)

Dopiero wchodzę do gierki ASG (pomijając szczenięce lata i bieganie z jakąś m4 z baterią + sprężynowce). Nie strzelajcie więc za niewiedzę. :)

Zarówno lokalnie jak i przez znajomego z Norwegii, który bawi się parę lat ((a sam wszystkiego nie wie) - polecono mi właśnie M4 Trident Mk2 od Krytaca. Wcześniejsze posty również pozwoliły mi na pewniejsze podjecie decyzji, za co dzięki. Mój wybór padł więc na:  M4 Trident Mk2 SPR-M z ruchomymi przyrządami celowniczymi, oraz bez szyny keymod, a z szyną m-lok.

Zakup swój tłumaczę tym, że nie chciałem się bawić w klamki z niższej polki, które i tak by nie wytrzymywały po paru strzelaniach. Wiec ostatecznie postawiłem na cos droższego, aby służyło (mam nadzieje:). Jednak jeśli Krytac zawiedzie to tez mam wtedy już obudowę wysokiej klasy do dalszego tuningu, o którym nie mam pojęcia. 
:D

1. Właścicieli tejże repliki chciałem zapytać o magi, mianowicie jakie polecacie? Wcześniejszych postach dużo pojawiło się opinii o latających luzem - dlatego proszę o pomoc w podjęciu decyzji zakupu. Oczywiście magi, w które celuję to mid-capy. Jeśli ktoś już ma doświadczenie z różnymi firmami i wie, które mogą okazać się najlepsze - to bardzo proszę o wskazówki. :)
2. Co do bateryjki też pojawiło się dużo wypowiedzi, jednak zależy mi na jakimś konkrecie (wybaczcie jeśli proszę o zbyt wiele). Tutaj wybaczcie jeszcze raz za niewiedzę (nowy here) myślałem o czymś mocnym? Coś w stylu (LiPo) 11.1 V 5000 mAh - jednak jestem prawie pewien, że się nie zmieści. Również więc proszę o polecenie czegoś sensownego i aby długo działało i miało pier$@nięcie :). 
3. Co z tą plastikową końcówką lufy? Da się wymienić to na jakiś aluminiowy/metalowy zamiennik? Jeśli tak proszę o poradę. 
4. Jestem prawie pewien odpowiedzi, ale wolę Was dopytać. Po wyjęciu repliki z boxa taki laik jak ja nie powinien nic ruszać? Czytałem, że 400 fps to jest dość mało na las, dlatego zastanawiałem się, czy nie kupować jakiejś sprężyny (jeśli tak to, jaki produkt polecacie?) już na start, aby zastąpić ją za sprężynę stokową. Ni ch#$ja nie mam pojęcia co gdzie jest i co jak działa xD, wiem, że chciałbym 500 + fps i jeśli wydaje się to głupie to sorry. :)                Nie wiem, czy taki noobik jak ja powinien w ogóle coś ruszać i psuć sobie gwarancję. 

5. Pytanie z innej beczki - chodzi o optykę. Czytałem/ oglądałem/ pytałem i dowiedziałem się, że te kolimatory od 100 do 500 zł nie różnią się aż tak. Dlatego tak sobie pomyślałem, czy nie lepiej będzie jak wezmę kolimator do broni palnej z zaje$#istą gwarancją producenta i nie będę męczyć się z jakimiś chińskimi produktami z paralaksą, które i tak wymieniałbym co jakiś czas co ostatecznie przebiłoby cenę tego kolimatora do ostrej broni.  Dlatego zastanawiałem się nad produktem: Holosun - Kolimator HE403B - koszt ok 1 k PLN +. Gwarancja elektroniki na 10 lat, obudowy - wieczysta. Proszę o wszelkie opinie i wypowiedzi w tej sprawie. :)

Z góry dzięki za odpowiedzi. Jeszcze raz proszę nie bijcie mnie jeśli palnąłem coś głupiego. Jestem tu, aby czegoś się dowiedzieć. :)

Edited by wikthor88
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...