Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik chce, ale nie może na nowej LiPo


Recommended Posts

Witam, mam problem z nowiutką batką LiPo Redox 1500mAh 7.4V.

Przyszła do mnie dzisiaj (w sumie to wczoraj...) z cyber-fly.pl razem z ładowarką, także redoxa.

Wchodzę do domku, patrzę: o paczuszka! Cieszę się, że w końcu nie będzie pieprzenia się z nimhem, rozpakowuję, podłączam, naciskam spust.... I dupa, że tak powiem. Silnik tylko rusza się w chwycie jakby chciał a nie mógł i styki przed bezpiecznikiem się grzeją. Zarówno na stockowym nimhu jak i na LiPo kolegi (ma taką samą tylko 1300mAh) replika działała... Myślę sobie - dobra podładuję, może o to chodzi. Fakt, że powinny być przechowywane w stanie naładowanym, ale dobra, zobaczymy... Ładowała się może pół godziny, zapaliła się zielona lampka. Podłączam znów i nadal lipa.

Sęk w tym, że sklep twierdzi, że batkę sprawdzali przed wysyłką, napięcia były ok i takie tam.

Jedna rzecz tylko - prosiłem żeby mi małą tamiye dolutowali zamiast t-connectora to i dolutowali. Może to być tego wina? Szczerze wątpię, bo kabel grzeje się wcześniej, ale może to i ma jakieś znaczenie.

Czy może wina bezpiecznika i dodatkowych styków przed nim które nie znoszą napięcia?

Link to post
Share on other sites

Wygląda właśnie na taki przypadek jak mówią koledzy wyżej. Możesz lutować wtyczkę na nowo ale sprawdź najpierw czy rzeczywiście to ten problem. Zamień miejscami wtyczki na silniku, skręć do kupy i sprawdź czy strzela. Jeżeli tak masz już winowajcę.

Link to post
Share on other sites

Na nimhu działa. I rzeczywiście kable są zamienione, nie zwróciłem uwagi wcześniej :o Dzięki wielkie panowie, bo już byłem załamany, że znowu coś nie tak.. :icon_smile: Podmieniłem kable na silniku i działa. Mogę tak zostawić i tak strzelać i czy lepiej przelutować?

Edited by Stary Traper
Link to post
Share on other sites

Sklep mi odpisał, że przylutowali zgodnie ze standardem ,,czerwony plus kwadratowe, czarny półokrągłe". I tak rzeczywiście jest w tej batce co mi przysłali. Wy tak macie w replikach? Bo jak tak to ja chyba mam pokręcone w replice i stockowym nimhu (mam czerwony do okrągłego a czarny do kwadratowego otworu), ale to wtedy więcej osób w mojej drużynie też ma tak pokręcone... Czy to może sklep kręci i standard jest na odwrót?

Edited by Stary Traper
Link to post
Share on other sites

Nie ma standardu, bo (czytając na jednej z aukcji z pakietami):

 

This battery pack is wired with the positive (red) lead to the round terminal & the negative (black) to the square terminal. The sketch below shows how it is wired as you look into the plug. This is the standard used for most guns. For radio control applications the polarity would normally be the reverse of this. We can easily supply the connector reverse wired, just notify us if you need it that way.

200_Mini-tamiya-polarity-airsoft.jpg

 

Pogrubienie moje. Więc nie ma jednego standardu, trzymaj się tego, co jest standardem w airsofcie.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...