Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek ASG


Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim,

na samym początku chciałem uprzedzić że jestem zielony jak trawa a moje pytanko jest skierowane do starszych wyjadaczy. Niedawno skończyłem 18 lat i chciałbym zabrać się poważnie za airsoft a co za tym idzie kupienie repliki na dłuższy czas. Nie znam się na firmach widniejących na rynku lecz słyszałem że ICS daje sobie radę. Kolega polecił mi tą replikę http://wojskowe.eu/pl/p/C15/1447 , chciałbym usłyszeć wasze opinie o tej replice, może ktoś z "tutejszych" ją posiada i mógłby się wypowiedzieć(o tuningu etc.). Chciałbym używać jej głownie w lesie. Jak by ktoś pomógł mi wejść w airsoft(ochrona oczu, kamuflaż , odzież) wiem że istnieje wiele poradników lecz wolałbym bazować na poradach uczestników, to prosiłbym kontakt na prywatnej wiadomości. Dziękuje z góry.

 

monk

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj poradniki - warto!

1. Ochrona oczu - koniecznie z atestem - to Twój priorytet.

2. Kamuflaż - zależy ile masz kasiory i co Ci się podoba. Tanio, a dobrze - Fleck i DPM, troche drożej, a też fajnie to nasza Pantera (wz. 93), Woodland. To oczywiście nie wszystkie kamuflaże. Warto jednak brać mundury kontraktowe (czyli od firm robiących dany mundur dla wojska) lub od renomowanych firm.

3. Odzież - warto zainwestować w buty z ochroną kostki (tylko nie polskie Desanty). Przydają się nakolanniki (najczęściej polecane Alty lub Bijansy), maska siatkowa typu Stalker (co by ochronić nos i zęby) oraz rękawiczki (nawet zwykłe rowerowe ochronią palce, a trafienie w palce boli jak cholera). Kamizelki czy pasoszelki na razie odpuść - to dość indywidualna kwestia. Jeszcze pewnie nie wiesz, co tak na prawdę Ci się przyda więc nie wiesz czego potrzebujesz. Pograj troche "goły", poprzymierzaj różne kamizelki na strzelaniach i dowiesz się co Ci leży i czego potrzebujesz.

Jeśli zaś chodzi o replikę to ICS posiada dwudzielny gearbox, który jest dość fajnym patentem - możesz dostać się do części bebechów bez rozbierania reszty, ale posiada też komorę, która ma problemy we współpracy z dyszami. Nawet na dyszach ICS potrafi nie złapać szczelności (a to skutkuje słabszym zasięgiem) i trzeba dysze szlifować, dobierać itd. Problematyczne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...