Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Krytyczny element gogli pomijany w testach (X800)


Recommended Posts

Witam

Planuję powrót do ASG i rozglądam się za goglami. Na yt znalazłem filmik dotyczący bardzo przykrego zdarzenia z udziałem popularnych gogli uznanej w środowisku firmy Bolle. Krytycznym elementem okazał się być łącznik paska z ramką gogli.

Ponieważ nie znalazłem żadnego komentarza odnośnie tego filmiku na forum, poczułem się w obowiązku rozpoczęcia dyskusji.

 

 

800s.jpg

 

Chciałem kupić X1000, ale po obejrzeniu filmiku już raczej tego nie zrobię. Z tego co widzę na zdjęciach to Chronosoft II powinny być wolne od tej podatności?

 

3821_12311_a10.jpg

 

Pozostaje jeszcze kwestia plastikowych elementów regulujących długość paska, szczególnie przy noszeniu gogli na hełmie. Może lepiej je wymienić na metalowe?

Edited by zielePL
Link to post
Share on other sites

Nie. Kulkę spostrzegłem dopiero jak ruszyłem głową i zaczęła się turlać wewnątrz gogli, w ramce na dole. Nie poczułem jej ani nie usłyszałem. Co ważne, wizjer nie był odchylony. Najpewniej był to przypadek jeden na milion, ale jednak się zdarzył.

Link to post
Share on other sites
Nie. Kulkę spostrzegłem dopiero jak ruszyłem głową i zaczęła się turlać wewnątrz gogli, w ramce na dole. Nie poczułem jej ani nie usłyszałem. Co ważne, wizjer nie był odchylony. Najpewniej był to przypadek jeden na milion, ale jednak się zdarzył.

Mi ostatnio też wleciała, na szczęście nic się nie stało.

 

Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobre parę lat temu, hmmm...... 2007? Przytrafiło mi się podobne uszkodzenie x800ek, mianowicie miałem je założone na protecu który na respie dzierżyłem w ręce. Kask upadł z wysokości wyprostowanej ręki wzdłuż tułowia (~60cm, 70cm?) na asfalt, nie było to jakieś mocne uderzenie, ale wystarczyło by "ucho" gumy się odłamało.

Wyłamała się górna krawędź wraz z górnym rogiem w/w ucha, tak że mimo wszystko gogle utrzymały by się na swoim miejscu.

Jednak jak dla mnie sklejenie tego elementu nie dawało już wystarczającej wytrzymałości, więc gogle sprzedałem za jakąś śmieszną sume.

Po latach kupiłem ten sam model (2015rok), jednak jest opisywany jako 3 generacja i do produkcji ramy gogli użyto niby innego tworzywa, wcześniej był to zytel teraz niejaki TPE.

 

EDIT: Porównując swoją wersje z tą z filmiku, wnioskując po logo na szybce, jest to ten sam model który miałem w 2007r. Nowy model ma inne obrandowanie na szybce. A sam element "ucha" jest wykonany z innego tworzywa niż w poprzednich wersjach. Obecne tworzywo jest bardziej chropowate i elastyczne, przypominające ABS, w poprzedniej natomiast było to śliskie i błyszczące tworzywo.

Edited by Styp
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...