Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fps'y i odległość


Recommended Posts

Generalnie to nie spotkałem się replikami o takich mocach o jakich piszesz, no chyba że masz na uwadze repliki ze straganu.

Do CQB to średnio repliki do 350 fpsów, natomiast do lasu i rozgrywek typu milsim 450 fpsów, to są według mnie średnio przyjęte normy. Jeśli chodzi o zasięg to pytanie jest nie precyzyjne, bowiem na zasięg ma wpływ nie tylko ile masz fpsów ale też ciężar kulki o czym pisze kolega wyżej, ale też długość i jakość lufy, szczelność układu i wiele innych czynników.

 

Bardzo często spotykam się z sytuacją gdzie replika mająca 350 fpsów nosi dalej aniżeli replika mająca ich 450, mam tu na uwadze w szczególności repliki TokyoMarui.

Edited by jareckixx
Link to post
Share on other sites

Są takie słabe repliki np. z Umarexu czy nawet aegi z TM. Niestety należy je traktować tylko jako zabawki. Jaki masz budżet?

 

Nie wiem ile da 150 FPS. Mam między innymi pistolet sprężynowy z Umarexu, który po kilku modyfikacjach ma około 250FPS i całkowity zasięg mam rzędu 30m. Celnie da się strzelać na 20. Pytanie tylko czy ktoś to poczuje?

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Omijaj to szerokim łukiem. Absolutne minimum jeśli chodzi o AEGi zdatne do walki to obecnie Spartac. Poniżej strzelba AGM za 50-70zł.

 

Te P90 wygląda jak plastikowa kopia przyjętego standardu. Fajne jako ciekawostka, jednak za 400zł przy dobrych wiatrach dostaniesz cegłę z metalowym gearboxem.

Link to post
Share on other sites

To P90 to nie replika. W tej cenie kupisz krótkie mp5 galaxy z kilka razy lepszym zasięgiem i potencjałem.

 

Chociaż wypadałoby powiedzieć tak:

 

Wydasz 250zł na:

- P90 - nie pobawisz się, zepsuje się tego samego dnia, i będzie strata kasy,

- g5 od galaxy - pobawisz się, ale będziesz miał jeden z gorszych sprzętów na manewrach,

 

Wydasz 100zł więcej - już możesz się rozejrzeć za g36c JG lub najtańszą cymą z ktorą się pobawisz - nie będzie wymiatać, ale nie ma wstydu.

Link to post
Share on other sites

Musisz albo wziąść AGMa jeśli na ochronę i szpej nie masz osobnego budżetu, albo dozbierać do mp5galaxy, albo Spartaca lecz z nim raczej do cqb nie wejdziesz. Nie jestem kimś kto chce mieć 450fps, mi 400fps by starczało, aktualnie latam z ok.380fps.W 400fps lepsza lufa, gumka hop-up i zasięg masz lepszy niż w replikach co mają po 450fps, bo trzeba zapamiętać, że fpsy to tylko w małym stopniu zasięg. A jeśli chodzi o tak małe ilości fpsów, nikt może tego nie poczuć, ja sam czasami nie czuję i tylko dzięki po usłyszeniu dźwięku uderzającej kulki we mnie krzyczę, że dostałem.

Link to post
Share on other sites

No jeżeli masz same CQB to ten glock i reszta co napisał Majkhel wystarczy, a zasięg da radę w końcu chyba nie strzelasz się w jakiś wielkich budynkach co są korytarze długie na 40m, chociaż w jakiś fabrykach mogą być.

A jeśli się zdecydujesz grać w CQB pomyśl nad maską stalker, bo nawet jeśli limit jest do 350fps, a ktoś z 300fps przywali Ci seryjkę w twarz, chodź są limity na niektórych że tylko krótkie serie, to będzie nie miło. A bez niczego na zęby do CQB nie ma mowy :icon_razz2: To znaczy jak chcesz możesz, ale warto pomyśleć. Przydałby Ci się hełm na przyszłość, ale jeśli nie masz pieniążków, a budynki są dość bezpieczne bez drutów itp. To bez hełmu da radę, chodź seria w główkę boli jak nie wiem. Mi krew raz leciała, a chustę miałem, chodź to nie była seria tylko jeden strzał z 300fps z ok. 10m.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...