Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężone powietrze zamiast GG


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydaje mi sie że przesadzacie tu z katastrofizmem troszke... Czego ma nie wytrzymać ? 8-10 bar ? Lekkim dydkiem. Propan/GG ma takie ciśnienie już gdzieś około 20 stopni. Pomysł jest realny i nie wiem dlaczego miałby być niebezpieczny. JEDNAK, niewątpliwie autorowi brakuje wiedzy niezbędnej do zrobienia tego dobrze i bezpiecznie, świadczy o tym już pomysł użycia gaśnicy samochodowej i ciśnienia jedynie 10bar w zbiorniku.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie że przesadzacie tu z katastrofizmem troszke... Czego ma nie wytrzymać ? 8-10 bar ? Lekkim dydkiem. Propan/GG ma takie ciśnienie już gdzieś około 20 stopni. Pomysł jest realny i nie wiem dlaczego miałby być niebezpieczny. JEDNAK, niewątpliwie autorowi brakuje wiedzy niezbędnej do zrobienia tego dobrze i bezpiecznie, świadczy o tym już pomysł użycia gaśnicy samochodowej i ciśnienia jedynie 10bar w zbiorniku.

Rozumiem. Niestety nie mam innego "pewnego" zbiornika. Posiadam też starą 20-sto letnią 3kg butlę po gazie, ale boje się jej użyć do takiego celu, Jeśli uważasz że gaśnica nie jest "pewna" to czego mogę użyć. Na manometrze na gaśnicy jest ok 9 bar, a skala do 16 bar, więc nabicie jej do 8 bar, max 10 jest w zupełności bezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Stary chłop, pewnie ma kompresor a nie wie jak się sprężone powietrze zachowuje. Na oko to może z 5 razy strzeliłbyś na tym :P Nie bez powodu butle do markerów maja po 200bar. Daj se spokój bo ci wiedzy niestety brakuje i faktycznie krzywdę sobie zrobisz. Poza tym, jaki sens jest podpinać pistolet pod zewnętrzne zasilanie, zostawiając mu normalna pojemność magazynka ?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, Butla do Paintball-a i ciśnienie 200 - 300 bar - musisz mieć magazyn powietrza do strzelania.

Jeśli chcesz napełnić butlę do 10 bar, a na wystrzał potrzebujesz 8 bar to strzelisz ile razy, biorąc pod uwagę pojemność Twojej "gaśnicy" ??

 

Po drugie, reduktor - zamontowany bezpośrednio na butli, nie możesz strzelać z 200 bar bez reduktora, a Twój magazynek nie ma wbudowanego mechanizmu jak markery PB, więc potrzebujesz reduktora na butli - oczywiście atestowanego, z takimi ciśnieniami nie ma żartów.

 

Po trzecie, oryginalna "mamba" czyli elastyczny przewód do połączenia butli z magazynkiem, oryginalna i atestowana a nie jakiś kawał gumowego wężyka z Castoramy.

 

Po czwarte - najlepiej kup zestaw z linka podanego przez jednego z kolegów.

 

A tak najlepiej to usiądź i poczytaj trochę, również na forach Paintball gdzie HP jest używane szerzej.

Link to post
Share on other sites

Dlatego pytam co to hp. Tlen ze smarem reaguje samozapłonem. Mieliśmy taką akcję w pracy z reduktorem spawalniczym. A do sprężonego powietrza co drugi dzień lejemy olej, złączki stecko smarujemy smarem i nic się nie stanie. No ale może my samobójcy jesteśmy, i ci co przed nami tak od dziesięciu lat robią.

Link to post
Share on other sites

HP to High Pressure a dokładniej to powinno być HPA czyli High Pressure Air. To znaczy WYSOKIE ciśnienia. To ciśnienie którego używasz na co dzień nie kwalifikuje się pod HPA.

 

A do czego HP ci jest potrzebne ?? To już napisane było wcześniej, potrzebujesz magazynu powietrza do strzelania, możesz to osiągnąć na dwa sposoby.

 

1) ładujesz mała butlę odpowiednio wysokim ciśnieniem powietrza - 200 - 300 bar, niektóre nowe butle paintballowe z włókien kevlarowych są w stanie przyjąć nawet 450 bar.

 

2) możesz naładować ciśnieniem 10 bar odpowiednio duży zbiornik, biorąc pod uwagę ilość oddawanych strzałów podczas jednej strzelanki, to pewnie zbiornik był by wielkości ogrodowej butli na LPG.

 

Obejrzałeś filmik na YT ale ewidentnie widać nie nie ogarniasz tematu. Napisz do kolegi który przedstawił ten filmik i zapytaj czego on używa jako "paliwa" do swojej repliki. Bo z tego co widziałem to ewidentnie jest to butla do PB z powietrzem pod wysokim ciśnieniem.

 

Potrzebujesz czegoś takiego :

http://snapshop.pl/i...uct&prod_id=446 z regulatorem ustawionym na LP, aczkolwiek w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć tak z głowy, jak wysokie ciśnienie wychodzi z regulatora po ustawieniu na LP

 

EDYTA

 

Ok sprawdziłem i regulator ma regulację od 450 do 850 PSI czyli pd 31 do 58 BAR, co dla Ciebie nadal jest zbyt wysokim ciśnieniem i potrzebujesz reduktora.

Edited by Baxian
Link to post
Share on other sites

Tak, jest to zwykłe powietrze, ale zwykłe powietrze sprężone powyżej 2000 PSI posiada te same cechy co tlen, czyli może dojść do samo zapłonu przy kontakcie ze smarem.

 

A w butlach HPA powietrze sprężone jest pod ciśnieniem od 3000 do 4500 PSI ... teraz już rozumiesz ??

Link to post
Share on other sites

Rogaś jasne, że rozumiem. To tak z czystej ciekawości jakie ciśnienie ma gg, bo z tego co czytałem to ma około 8 barów.

Dobra, oficjalnie wracam do stanowiska, że '92 to najbardziej niechlubny rocznik w dziejach internetu, dzięki, przypomniały mi się czasy mojego własnego trollingu.

Godspeed, jak to mówią jankesi.

Link to post
Share on other sites

Nie obrażaj rocznika '92 :P Czyli waszym zdaniem musiałbym mieć butlę taką jak w markerach i ciśnienie 200-300 bar z reduktorem powiedzmy do 8 bar, żeby se normalnie postrzelać i nie napełniać butli co chwilę jakby to miało miejsce w "gaśnicy" nabitej do 10 bar ?

Link to post
Share on other sites

Naszym zdaniem kup sobie elektryka. Wyjdzie to znacznie bepzieczniej niż jakieś pierdołowate samoróbki (na które nie masz wiedzy) i taniej niż fachowa instalacja HPA (na którą najwidczoniej nie masz forsy, bo gdybyś miał to nie oszczędzałbyś na bezpieczeństwie).

Link to post
Share on other sites

Naszym zdaniem kup sobie elektryka. Wyjdzie to znacznie bepzieczniej niż jakieś pierdołowate samoróbki (na które nie masz wiedzy) i taniej niż fachowa instalacja HPA (na którą najwidczoniej nie masz forsy, bo gdybyś miał to nie oszczędzałbyś na bezpieczeństwie).

Jak bym miał kasę to bym nie pisał tutaj na forum :P Bezpieczeństwo przede wszystkim wiem bo jestem BHP-owcem :P

PS. Paralizator kiedyś zbudowałem, ale nie bym mi zbytnio potrzebny więc go dałem kumplowi :)

PS2. Nie chce robić pierdołowatej samoróbki. Wiem że zabawa ze sprężonym powietrzem to nie zabawa, bo codziennie mam z min do czynienia w pracy :)

Link to post
Share on other sites

Tak, potrzebna Ci taka butla i reduktor. To minimum. Do tego dobrej jakości przewody, polecał bym oryginalną mambę paintballową, ale co ja tam wiem ;p HPA nie używam już od mniej więcej 4 lat, odkąd przestałem grać w paintball.

 

Poza tym, sama modyfikacja magazynka musi być wykonana z głową, może i te teoretyczne 8 bar to nie dużo w porównaniu do 200, ale nadal wystarczająco dużo, aby uszkodzić co najmniej dłoń w przypadku jego uszkodzenia (czyt. rozerwania).

Pomijając już fakt że jeśli źle to zrobisz to będziesz miał nieszczelności i cała zabawa na nic.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...