Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężone powietrze zamiast GG


Recommended Posts

Witam posiadam pistolet na GG i chciałbym go przerobić na sprężone powietrze. Chciałbym się od Was dowiedzieć czy ma to sens. Posiadam starą pustą gaśnice od samochodu i chciałbym ją napełnić powietrzem a potem wężykiem podłączyć ją do magazynka pistoletu. Tylko nie wiem ile atmosfer ma green gas, żeby nie nabić butli za mocno żeby nie rozsadziło magazynka. Jeszcze chciałbym abyście mi powiedzieli jaki to pistolet.

 

71373e3170294387m.jpg1b0806a947cef0dam.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie kombinuj, poczytaj trochę a nabierzesz szacunku do sprężonego powietrza.

 

http://www.airsoftfo...r-airsoft-gbbs/

 

Tu masz przykładowy zestaw.

 

http://www.powair6.c...hi-capa-38.html

 

Rozumiem Cię, ale niestety nie stać mnie na zakup gnata za 200 euro :( A teraz powiedz mi o co Ci chodziło z tym szacunkiem do sprężonego powietrza, bo nie bardzo rozumiem.

PS. Moim zdanie to nie jest kombinowanie tylko drobne przeróbki :P

Link to post
Share on other sites

A jak myślisz jak zachowa się magazynek jak go potraktujesz sprężonym powietrzem bez reduktora(stabilizatora ciśnienia)?

A jak bys był super inteligenty i spróbował użyć hp to zależnie od szczęścia albo łapę ci urwie albo łeb xD

 

Już dostałeś wszystko, ciśnienia gg zależne od temperatur resztę powinieneś się sam domyśleć jak to zrobić.

Link to post
Share on other sites

To nie są drobne przeróbki. Sprężone powietrze, jak każdy gaz pod dużym ciśnieniem, jest bardzo niebezpieczny jeśli nie umie się nim odpowiednio posługiwać, podpinać i serwisować. Wystarczy, że coś źle podłączysz lub dasz za duże ciśnienie i możesz nie tylko stracić pistolet, ale także np. palce. Nagłe rozszczelnienie całego systemu może doprowadzić rozerwania pistoletu czy odlecenia Twojej gaśnicy (

). Zauważ, że rozpędzona butla po gaśnicy ma masę i prędkość, a więc i energie kinetyczną do zrobienia komuś krzywdy. W odpowiednio złych warunkach może dojść nawet do czegoś co nazwałbym wybuchem bez ognia.

Edytuj: Samael wsopmniał o reduktorze - to podstawa. Jest on nawet przy czymś tak powszechnym jak butle gazowe. Już samo to, że nie wiedziałeś o konieczności zastosowania takiego ustrojstwa świadczy o tym, że zabrałeś się do bardzo niebezpiecznego tematu bez jakiegokolwiek przygotowania. Na rynku dostępne są różne zestawy (że drogie? Sorry Misiu, nie można mieć wszystkiego), a Ty bez żadnej wiedzy chcesz robić samoróbki.

Gdybym organizował strzelanie to nie wpuściłbym człowieka z czymś takim nawet na zbiórkę (chyba, że miałby na to dobre papiery), bo to za duże ryzyko dla innych. To sprzęt nad którym w każym momencie mógłbyś stracić kontrolę, a ktoś przez to zdrowie lub życie.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

MarekMac on chce nabić butle po gaśnicy teoretycznie wytrzyma 2krotność 80atmosfer bo pewnie ma taką po co2, ciśnieniem 20 atmosfer więc raczej niczego nie rozerwie gorzej jak zawór pójdzie to butla nieźle poleci i może kogoś zabić. 20 atmosfer raczej większość elementów wytrzyma, tyle ża kurek jak znam życie nie da rady zbić zaworu.

 

Widać, że na hp go nie stać, a nikt mu nie nabije butli po gaśnicy hpkiem.

 

Na filmie poszła butla co2 więc jeszcze małe szkody jak by to było hp to strah myśleć co by się stało. Wspominałem, że hp jest łatwopalne?

Link to post
Share on other sites

Akurat o wybuchu pisałem czysto teoretycznie, bo domyślałem się, że gaśnica ma dość sporą wytrzymałość. Co jednak nie zmienia faktu, że chłopak chce się zabrać za coś niebezpiecznego o czym nie ma zielonego pojęcia nawet teoretycznego, a o praktyce nie wspominając.

Link to post
Share on other sites

Może trochę za mało napisałem, ale chciałem to zastosować. Butlę chcę napełnić kompresorem do max 10 atmosfer, a do magazynka pistoletu poleciałoby przez reduktor 6-8 atmosfer.

 

Matko amunicjo... czy Ty sam siebie słyszysz? Zabierzcie to z tego forum ;-;

Link to post
Share on other sites

To, że jak chcesz się zabić, to zrób to bez udziału forum.

Nie chcę się zabić tylko potrzebuje porady czy da się tak zrobić jak chciałem. Btw przy zastosowaniu reduktora z butli do magazynka pistoletu nie powinno się nic stać. Chcę zrobić tak jak na filmiku który udostępnił -Otto-.

Link to post
Share on other sites

No to kup butle PB do tego reduktor do 160psi. Kup węże i szybkozłączki. Przerób dolny zawór w magazynku.

Na tym forum nie pomożemy Ci skonstruować miny z opóźnionym zapłonem...

Jak minę z opóźnionym zapłonem. Chce zrobić tak jak gościu na filmiku dodanym przez -Otto-.

PS. Czy uważasz że to co On zrobił to też mina z opóźnionym zapłonem ??

Link to post
Share on other sites

To co na filmiku kosztuje około 800-1000zł. Masz taka kasę aby zrobić taka przeróbkę ?

Półśrodkami tego nie zrobisz, a głupoty które wypisujesz wskazują że jesteś średnio rozgarnięty...

Może i tyle to kosztuje, nie wiem :) Ja chcę tylko doprowadzić sprężone powietrze do magazynka, a nie tak jak ten gościu na filmie zrobił jeszcze ładowanie magazynka. Części będę do tego miał więc nie wiem jak półśrodkami to można zrobić. Może nie rozumiemy się do końca w sprawie tego powietrza :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...