Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części customowe -podsuń pomysl


Recommended Posts

Aktualnie odprawę przechodzi mała frezarka cnc narzędziowa do metali nieżelaznych tj Alu i stopy kolorowe. Powinna pracować już za 2 tygodnie. I tutaj koledzy potrzebuje pomocy jeśli macie pomysły na części Alu czy metal i chcieli byście sie nimi podzielić to będę w stanie wykonać takie elementy pomysłodawcom za darmo a raczej za pomysł

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy to będzie jakiś super pomysł, ale z chęcią zobaczyłbym czarne aluminiowe (bo lżejsze od stali) łoże do AKS-74U, lekko "pro-tacticool". na górze łoża i dole chwytu dałbym jakąś krótką szynę RIS, jeśli jest taka możliwość. Boki, tam gdzie są te wcięcia na odprowadzanie gazów (nie pamiętam jak to się fachowo nazywało i czy w ogóle dobrze to nazwałem), zrobiłbym raczej tak, jak jest. Klasycznie. Ewentualnie zamiast dwóch takowych luk, dałbym trzy. Coś jak w Zastavie M70.

 

EDIT: Jeszcze mi się przypomniało to, co chyba każdego trochę boli w replikach Kałasznikowów. Mianowicie chodzi mi o selektor ognia. Zmodyfikowałbym go na taki, by śmiało można było go przesunąć palcem wskazującym, albo kciukiem. Trochę męczące jest to, że trzeba zabierać całą dłoń z chwytu, by przestawić tryb ognia.

 

EDIT2: No i patrz co jeszcze sobie przypomniałem! Też do AKSU. Zmodyfikowana pokrywa komory zamkowej, na której jej końcu (tam, gdzie znajduje się przycisk do otwierania tejże komory) grzbietu zrobić krótką szynę RIS. Pytanie - po co? By zamontować jakiś celownik mechaniczny. Jakoś bardziej mi się podoba wykonanie Valmeta M62, ale takowego nigdzie nie idzie znaleźć. Stąd ten pomysł na szynę RIS na końcu grzbietu komory zamkowej.

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites

1) Elementy trzymające magazynek w gnieździe w P90 -

2) wysokie montaże do kolimatorów T1 -niby bywają dostępne, ale rzadko.

3) offsetowe podwyższenia szyn - podwyższenie szyny RIS z przesunięciem "górnej" dwa-trzy cm w prawo/lewo.

 

 

Jeśli jeszcze coś wymyślę, dam znać.

Link to post
Share on other sites

"Blok gazowy" do giety w standardzie TM. Zrobiony taki z metalu ładnie dociąży replikę i wyeliminuje problem, który uśmiercił już nie jedną gietkę.

 

Albo niską, górną szynę montażową, także do giety.

 

Jeszcze z części marzeń to stalowy korpus do SWD.

Oraz coś co nazywa się bodajże mag ready. Takie coś, co przyczepia się do gniazda magazynka w np. emkach, i trzyma się tam drugi magazynek.

 

Albo metalowy chwyt pistoletowy do AK, na wzór tego co robi Zenit.

 

I jeszcze majątek możesz zrobić na zamkach do pistoletów.

 

I jeszcze skoro wspominałem o SWD, to fajną rzeczą byłaby niska szyna montażowa na jaskółkę. Orginał ciężko dostać, kopii nie ma, a te dedykowane do AK wyglądają komicznie zamontowane na Dragonowie.

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites

Jest to lekka maszyna 3 osie + opcjonalnie upgrade do 5 osi. Co do obróbki stali sa efektywniejsze metody obróbki niż skrawanie. Zamówione wrzeciono kręci sie od 5 tys obrotów wiec za dużo na stal zreszta nie pod stal było to zamawiane a pod Alu i miedz miedzy innymi wymienniki ciepła. Wiec stalowe pomysły pomijam co pisałem na początku

Link to post
Share on other sites

Body AR-15 z Alu 7075. Najlepiej takie, żeby się zgrywało z konwersjami RIS Madbulla. :D No chyba, że szyny RIS też mógłbyś wykonać samodzielnie. Do tego jeszcze oznaczenia Noveske, S&W, Colt itd. + jakieś ładne anodowanie i byłoby git. W necie krążą paczki z logami wielu producentów M4 w grafice wektorowej.

 

Do tego mogą jeszcze dojść jakieś mniejsze elementy jak selektory ognia, rączki przeładowania, osłony spustu, jakieś powiększone manipulatory do klamek itd.

Link to post
Share on other sites

Do tego jeszcze oznaczenia Noveske, S&W, Colt itd. + jakieś ładne anodowanie i byłoby git. W necie krążą paczki z logami wielu producentów M4 w grafice wektorowej.

Nie pisz tego głośno, nie myśl tak nawet, Cybergun czuwa ;).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli gabaryt pozwoli to długie łoże (sięgające końca podstawy muszki/początku gwintu na lufie) do AKM.

 

Dostępne bodajże dwa lub trzy modele na rynku, ale drogie i jakoś średnio u nas dostępne.

Trax'y to porażka i można powiedzieć, że montowane jednorazowo...

Link to post
Share on other sites

Przy takich kosztach na same narzędzia nie opłaca się robić jednego body. Zrób liste chętnych, wprowadź zaliczkę na poziomie 25-30% ceny, co pozwoli Ci kupić narzędzia i wtedy może produkcja będzie opłacalna dla obu stron - narzędzia rozbiją się na wszystkich (jakbyś dla jednej osoby miał kupować), a Ty dostaniesz zamówienie masowe więc jedno ustawienie maszyn/narzędzi i robisz bez potrzeby zmieniania wszystkiego codziennie po pięć razy.

Link to post
Share on other sites

Może fikuśne spusty do 1911? Bryła elementu wielce skomplikowana nie jest. Choć takie spusty są dostępne nawet poniżej 15 dolców, więc nie wiem czy to ma sens.

Taktyczne nakładki na zwalniacz magazynka AK - ale znów, to jest dostępne. Tak samo jak nakładki na rączkę suwadła (w tylu zenitowego RP-1).

Szyna do optyki do AKS-74u, montowana w podobny sposób jak wyrób Hephaesteusa (

), czyli bez potrzeby wiercenia dekla, ale różniąca się tym, że szyna byłaby dłuższa: http://i.imgur.com/3OBOauX.png - może nawet dłuższa niż na tym "zdjęciu", to była tylko szybka wizualizacja pomysłu.
Link to post
Share on other sites

Aktualnie odprawę przechodzi mała frezarka cnc narzędziowa do metali nieżelaznych tj Alu i stopy kolorowe. Powinna pracować już za 2 tygodnie. I tutaj koledzy potrzebuje pomocy jeśli macie pomysły na części Alu czy metal i chcieli byście sie nimi podzielić to będę w stanie wykonać takie elementy pomysłodawcom za darmo a raczej za pomysł

1. Magwell do AK, taki sam lub podobny:

solar-tactical-ak-magwell.jpgak-magwell.jpg

Nie ma nic sensownego na polskim rynku.

 

2. Składana muszka do AK / szyna RIS pod składaną muszkę do AK / inne muszki do AK

3331659119_bbb6d0f61a.jpg?v=0

 

3. Przezierniki do AK

644580.jpg

 

A jak to będzie na tyle wytrzymałe, by zamontować to nie tylko w ASG... :teethh:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...