Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki do repliki AK


Recommended Posts

Witam,

jeżeli to nie jest dobry dział, od razu przepraszam za zamieszanie.

Jak gdzieś wspominałem, dostałem w prezencie replikę AK Spartac SRT-10. Poszukuję dodatkowych magazynków do tego modelu. Najchętniej real-cap. Aczkolwiek nie wiem, czy to jest coś na zasadzie "one size fits all" i czy np. wymiennie pasują takie do AK-47 i AK-74, czy robi różnicę, kto wyprodukował magazynek...

Generalnie znalazłem w dwóch sklepach magazynki real-cap do AK produkowane przez ARES: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5378

Wie ktoś, czy to będzie pasowało, czy najlepiej udać się z repliką do sklepu i przymierzać, aż znajdę coś, co pasuje?

Pozdrawiam,

Kampo

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że chcesz reale? Kulki asg nie mają przebijalności pocisków broni ostrej i trzeba liczyć się z tym, że 3/4 wystrzelonych zatrzymuje się na byle listku. Dlatego dla realizmy wystarczy low cap na 60/80/90 kulek tak naprawdę.

 

a co do samego dopasowania - najczęściej włazi od ręki, ewentualnie trzeba delikantnie zatrzask spiłować.

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że chcesz reale? Kulki asg nie mają przebijalności pocisków broni ostrej i trzeba liczyć się z tym, że 3/4 wystrzelonych zatrzymuje się na byle listku. Dlatego dla realizmy wystarczy low cap na 60/80/90 kulek tak naprawdę.

 

a co do samego dopasowania - najczęściej włazi od ręki, ewentualnie trzeba delikantnie zatrzask spiłować.

 

Hmm... Szczerze to nie wziąłem tego pod uwagę, pierwszą strzelankę mam jeszcze przed sobą. Ogólnie chciałem stawiać na realizm, ale może w takim razie na początek kupiłbym jeden low i jeden real, w praktyce zobaczył, czy real ma sens. Cieszę się, że zwróciłeś mi na to uwagę.

 

A co do dopasowania - bardzo mnie to cieszy, bo zacząłem się martwić, że mam replikę, do której nie dokupię magazynka. :P

Link to post
Share on other sites

Ale wiesz, że i do lowa i do mida możesz załadować 30 kulek? Po co kupować magazynek, który będzie Cię ograniczał?

 

No niby wiem, ale chciałem iść w stronę realizmu i jakoś mam taki cichy głos w środku, który mówi mi, że więcej, niż 30 pocisków to oszukiwanie. A nie ufam sobie na tyle, że mając możliwość wpakować 110 pocisków do magazynka ograniczę się tylko do 30. ;) W każdym razie, to może zapytam tak: czy midy, lowy, etc, mają to cholerstwo co hi-capy, tę korbkę, co trzeba nakręcać? Bo jak nie, to kij, mogę nawet z mid capami biegać, a co.

Bo wolałbym, by brak kulek oznaczał konieczność przeładowania, a nie kręcenia jakimiś zębatkami. :P

Link to post
Share on other sites

Te przecenione low-capy do AK z azteko są, moim zdaniem, bardzo liche.

Nie wiem, czy miałem po prostu pecha, ale przy zakupie 5 sztuk, tylko w jednym nie latał przedni zaczep, choć nie jest to problem, bo wystarczyło, że na nowo wbiłem kołek.

Gorzej, że są wykonane z ujowego plastiku, więc po 3 strzelaniach, w dwóch z nich padł tylny zaczep.

No, chyba, że po prostu jestem takim fizyczniakiem i łamie wszystko, co mi wpadnie w łapy. :D

Magi gibią się w RK01 i CM048, choć w Cymie były używane już po piłowaniu zaczepu, bo do Boya piłować trzeba.

Poza tym, podają jak należy na lipo 7,4, jaki i 11,1.

Te same magi, kupione rok temu w innym sklepie, po normalnej cenie, są dużo lepiej wykonane zewnętrznie i jeszcze z żadnym nie miałem problemu.

Link to post
Share on other sites

Bueheheheh. Nie dość że przednie zaczepy luźne, to ja nie byłem w stanie wcisnąć więcej niż 55-60 kulek, pomimo deklarowanych 68. Do tego... W 3 magach jakie miałem, przy nabijaniu kulek wyrwałem plastikowe gwinty na śruby służące do skręcenia wkładu.

Dobre magi, takie 2/10 :D

Link to post
Share on other sites

Też mam te magi z Azteko. 9 sztuk kupiłem, we wszystkich przedni zaczep lata, ale pomogło wciśnięcie kawałka wykałaczki. Używam ich w RK-01W. Wszystkie lekko gibią się na boki. No, zależy też w jaki sposób zostały spiłowane. Dwa z nich - bardzo źle i są oznaczone taśmą. A to tylko dlatego, bo mag nie wchodził jak trzeba przez wystający pin przedniego zaczepu, który należało we wszystkich spiłować. Skorupa jest okej, plastiki już nie specjalnie. Podają elegancko.

Link to post
Share on other sites

Gorzej, że są wykonane z ujowego plastiku (...)

 

Ale jak to, skoro w opisie napisane jest, że to metalowy magazynek? :o

 

EDIT:

(...) ja nie byłem w stanie wcisnąć więcej niż 55-60 kulek, pomimo deklarowanych 68. (...)

 

To akurat najmniejszy problem, bo przypuszczam, że i tak nie będę ich ładował do pełnej pojemności. ;)

Edited by Kamirusan
Link to post
Share on other sites

Ja przy takich opiniach, kupił bym jednego, bo jeśli masz kupić z 10 i żałować.

Lepiej dokupić magazynki, które się nie będą psuły.

Midy ja bym sobie odpuśćił, bo łatwiej się psują i wymagają bardzo dobrych kulek, gdyż sprężyna idzie z "zakrętami", a w tym real-capie idzie prosto i nawet na PJ nie powinny się ciąć.

PS: Nikomu nie polecam, złych kulek jak coś. ;)

Link to post
Share on other sites

Wkład jest plastikowy, skorupa stalowa.

 

To sporo wyjaśnia...

 

Ja przy takich opiniach, kupił bym jednego, bo jeśli masz kupić z 10 i żałować.

 

Dziesięć to na moim miejscu pewnie przesada, ale zrobiłem tak, jak zasugerowałeś (aczkolwiek wcześniej, co twojej sugestii niczego nie umniejsza) - kupiłem jeden na próbę, zobaczymy, jak się spisze. :)

Link to post
Share on other sites

Mam 8 cymowskim midów - 6 klasycznych czarnych i 2 "bułgarskie waffle" - używałem w nich zarówno Madbulli 0,28g BIO jak i G&G 0,25g - absolutnie żadnych problemów z podawaniem czy zacinkami. W Boyi RK-02, po spiłowaniu tylnego zaczepu, siedzą sztywno i nie gibią się w żadną stronę.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się czy nie kupić taśmy izolacyjnej, dopasować kawałki do magazynka i liczyć, że przy pierwszej zmianie taśma się po prostu nie zsunie, ale chyba to oleje.

Swoją drogą, wafel też nie siedzi do końca sztywno. Fakt, o wiele pewniej niż te lowy, ale spokojnie da się nim ruszać. W tym przedziale cenowym jakiś luz zawsze będzie.

 

edit: już przestrzelałem i pod najważniejszym względem wszystko gra ;)

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Ok, dzisiaj dotarł do mnie magazynek. Faktycznie, trochę luzu jest i ciut się gibie, ale na pewno nie ma możliwości, aby wypadł podczas użytkowania. Jak dotąd wygląda na to, że podaje dobrze. A i wygląda dość fajnie, zwłaszcza, że ten metal wygląda jednak lepiej niż ABS.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odświeżę sobie kolegi temat. Panowie, jakie magi do RK-01? Chodzi mi i low-capy. Te cymowskie jednak na auto nie podaje za każdym razem, a na hi-capie od Boyi daje elegancko. Chcę zmienić te magi i już bez różnicy jak wyglądają. Byleby nie wymagały przeróbek a wpinały się w miarę ciasno.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...