Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Organ Gun z XVII w.


Recommended Posts

Szukam wszelkiego materiału na ten temat. Mile widziane zdjęcia i opisy.

Szykuję się do rekonstrukcji, ale oprócz ogólnej zasady działania i kilku b.ogólnikowych ilustracji nie posiadam narazie zbyt wielu materiałów (poszukiwania trwają), dlatego proszę o pomoc. Było nie było, jest to pierwsza broń palna strzelająca "seriami" :wink: . Wiem, że Warszawskie Muzeum Broni ma w swojej ekspozycji dwa egzemplarze - 25-lufowy lawetowy i relingowy szwedzki 64 - lufowy, ale nigdzie nie znalazłem fotografii ani ilustracji.

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

Link to post
Share on other sites

jeśłi Cię temat dalej interesuje, mogę cię skontaktować z człowiekiem, kóry wyrabia lufy do organek.

 

Łoże chyba zrobisz sam.

 

Organki organkom nie równe.

 

Jeden egz w museum to kilkadziesiąt luf ułożonych jak butle browaru w lodówce.

 

Drugie to 64 otwory w stalowym sześćścianie.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Wiem jak one wyglądają bo mam opisy, ale chciałbym jakieś dobre zdjęcia, ilustracje czy wymiary. Interesuje mnie przede wszystkim jak jest rozwiązana ścieżka prochowa, czy też jak w tym "piwnym" modelu jest rozwiaza oś na której te lufu się obracają.

Pewnie będę musiał się wybrać do W-awy z aparatem i miarką. Liczyłem że ktoś będzie miał jakieś materiały na ten temat. Bo wsieci możesz znaleźć tylko i wyłącznie odnośniki do "Dwarf Organ Gun" z warhamera.

Za lufy dzięki ale mam własnego rusznikarza który również jest zainteresowany tym projektem, i do tego to on go sponsoruje :wink: , więc na pewno będzie tańszy :D .

Gareth

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...