Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka na strzelanki a na mil-sim, prośba o radę


Recommended Posts

TPPO jest właśnie w okolicach stówki. Jeśli ma być jeszcze taniej, to brałbym pas od e-szpej.pl - no tylko cudów nie ma i za 60zł cordury nie będzie.

Jak sprawdzałem (acz tylko na stronie miwo), to sam TPPO bez pasa kosztował od 95 do 115zł, do tego z pasem pewnie wyjdzie jakies 150-185zł. Sporawo, mi się wydaje.

 

Napisane telefonem, wybaczcie brak polskich znaków

 

 

Link to post
Share on other sites

To jest chyba moment żebyś poczytał tematy o konfiguracji, bo tam jest sporo info o sprawach które poruszasz. Niestety ceny miwo to nie jest górna półka. Hity cenowe w temacie oporządzenia to raczej tylko w demobilu, w nówkach ze sklepu dostaniesz generalnie tyle za ile zapłacisz, ciężko gdzieś mocno oszczędzić. Trzeba mieć też świadomość że firmy szyjące oporządzenie robią to z myślą o wojsku/policji itd, a kiedy pracujesz na tym sprzęcie to kilkaset zł na dobrej jakości sprzęt to normalny wydatek, w dodatku jednorazowy.

 

Z moich obserwacji to miwo to takie bezpieczne minimum, cena niska, a jakość jeszcze przyzwoita. Ich droższe produkty są odpowiednio bardziej dopracowane. Flyye i Condor tak samo. Ale jeśli idziesz w tańszą chińszczyznę to już na własne ryzyko.

 

Generalnie jeśli chcesz zacząć ekonomicznie to możesz albo pójść w tanie nówki, albo tani demobil. Osobiście polecam drugą opcję. Szpej będzie przestarzały, ale jak już będziesz wiedział w co chcesz dalej iść, możesz go sprzedać, w takim samym stanie w jakim kupiłeś. Chinol, mimo że bardziej lansiarski, będzie się w tym czasie szybciej zużywał.

Link to post
Share on other sites

@ Kamirusan - wpadnij na strzelankę i pomocaj, pogadaj, podotykaj.

 

Karczu dobrze Ci radzi a pośpiech jest niewskazany bo może wyjść drogo. Ja mam nowy pas z MIWO w szafie. Jeżeli będzie Ci pasował rozmiarem i będziesz zainteresowany, to zawsze możemy się dogadać.

Link to post
Share on other sites

To jest chyba moment żebyś poczytał tematy o konfiguracji, bo tam jest sporo info o sprawach które poruszasz.

 

Ano, skorzystałem z rady i czytam, ale głównie w pracy, więc powoli idzie... Ale czytam i się dokształcam. ;)

 

@ Kamirusan - wpadnij na strzelankę i pomocaj, pogadaj, podotykaj.

 

Karczu dobrze Ci radzi a pośpiech jest niewskazany bo może wyjść drogo.

 

Prawdopodobnie uda mi się wpaść na najbliższą jakąś strzelankę organizowaną w Poznaniu, jeżeli znowu mi nic nie wypadnie. ;)

No to na razie się wstrzymam, pobiegam z magazynkami w kieszeniach, jakoś da radę. ;) Dzięki Wam wszystkim za rady, za wskazówki, za nauki i inne korzyści, które dzięki Wam osiągnąłem. ;) Chwała Wam. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

 

No to na razie się wstrzymam, pobiegam z magazynkami w kieszeniach, jakoś da radę. :icon_wink:

 

I jest to jedna z lepszych opcji na początek, aczkolwiek ze dwa milsimy w podobnej konfiguracji pozwoliły mi działać do końca imprezy.

 

Każde oporządzenie jest swoiste, co wcześniej wszyscy wspomnieli. Najważniejsze to nie przeładować i nie przekombinować. Czasem widuję ludzi obwieszonych jak choinki nie mogących przyklęknąć podczas oddania strzału, lub niemogących się podnieść z pozycji leżącej. To samo tyczy się wymiany magazynków, co człowiek to kombinacja.

 

Nie ma uniwersalnego oporządzenia. Ja w swoim doświadczeniu przeszedłem przez chest'y, belty, PC i inne kombinacje w kilku odmianach. Ostatecznie postanowiłem żyć z klasycznym brytyjskim chest rig'iem - decydująć się na wszystkie jego wady i zalety. Reszta dupereli (głównie dużych) w plecaku, lub (małych dupereli) w kieszeniach.

 

Jeśli chodzi o milsimy - są one różne pod kątem zadań, fabuły, czasu trwania, warunków pogodowych itp. Tutaj dla mnie większą rolę niż oporządzenie zawsze odgrywał dobrze przygotowany plecak.

 

Zdarzyło się podczas BEL`a III porzucać plecaki by być w stanie uciec. Straciłem w ten sposób zapas wody pitnej od połowy imprezy. Dlatego od tamtego wydarzenia noszę w kamizelce 1,5 l wody w różnych miejscach. Woda w kamelu znajduje się w plecaku wraz z dodatkowym zapasem.To co Cię czeka Kamirusan to ciekawa przygoda ze znalezieniem kompromisu pomiędzy zaplanowanym przez Ciebie budżetem, stylem Twojej gry wymaganiami organizatorów.

 

W ten sposób się uczymy. Kamel można dawać pod plecak, przy zrzucie plecaka woda zostaje na grzbiecie. Inną opcją jest posiadanie pod głównym plecakiem, mniejszego plecaka ucieczkowego. Testowałem i działa. Można w ten sposób zostawić ciężki bagaż, a zabrać ze sobą w ucieczkowym jedynie to co niezbędne. Nie potrzeba tutaj wypakowanego belta.

 

Nikt nie poruszył tutaj kwestii komfortu spania w oporządzeniu na milsimie. Wielokrotnie widziałem jak ludzie "ginęli w śpiworach"... bo do snu ściągali z siebie oporządzenie, gdzie mieli magazynki. Nie da się spać wygodnie w pełnym belcie, ani PC. W tym wypadku chest lub niezbyt obszernie wypakowany assault vest zapewni na nam wymagane wsparcie podczas niespodziewanego ataku podczas odpoczynku.

 

Pozdrawiam,

Bosman

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...