Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strój,kamo - zalukaj


Recommended Posts

Czołem panowie i panie.

Trochę dziwny temat zaczynam.

Co myślicie o używaniu "reko" oddziałów antyterrorystycznych (wszystko na czarno) do zabawy w lesie?

 

Osobiście nie jara mnie jakoś reko, żeby nosić wzete zmieszaną z elementami olive i bandanami (nie hejce, tylko osobiście mi się nie podoba), po prostu kamuflaż leśny etc.

 

Wdzianka AT/spec. - są... inne. Chciałem sobie dla odmiany taki secik sprawić, przypominający saj chociażby

link - http://www.blic.rs/data/images/2015-01-16/561856_ptj01rasfoto-masanori-josida_f.jpg?ver=1421440359

 

Zostałem wyśmiany, że nie do lasu - no bo w sumie racja, bo jednak to czerń, ale strasznie mnie do tego ciągnie...

 

Co o tym myślicie? Przecież złoczyńcy też uciekają w tereny zalesione i czarni za nimi biegną ;)

 

Podzielcie się opiniami, nie byłoby problematyczne używanie czarnego setu w terenie zielonym?

Link to post
Share on other sites

Generalnie to jak wyżej, czarny widać z kilometra. Aczkowieek, wystarczy odrobina sprytu i umiejętności, a w czarnym wdzianku też dasz radę poruszać się po lesie nie rzucając się bardzo w oczy. Więc jeśli posiadasz takie skillsy, to skoro tak Ci zależy, taki secik możesz wypróbować. :icon_razz:

Edited by Zafcio
Link to post
Share on other sites

W sumie to zależy z kim grasz i jak się bawicie. Zdarzyło mi się spotkać "czarnych" w lesie i bawili się tak samo dobrze jak inni. Jeśli k waszym środowisku dużą rolę odgrywa kamuflaż, może być Ci ciężko i będziesz więcej na respie niż w grze. Jeśli będzie często dochodzi do wymian kompozytu gdzie i tak często być niewidocznym, to nie będzie aż taki problem.

 

Jedno za to jest pewne - niezależenie od wszystkich innych czynników gra będzie trudniejsza niż w leśnym camo - zastanów się czy tego chcesz.

Link to post
Share on other sites

Bardzo zły pomysł.

 

Kiedyś jeden z Pingwinów miał przez chwilę czarną kamizelkę. To fatalne rozwiązanie do lasu, ciemna plama rzuca się w oczy jeszcze bardziej niż pustynny kamuflaż.

 

Widzę, że jesteś z Poznania, więc CQB praktycznie tutaj nie uświadczysz. Kupowanie z kolei czarnego munduru i szpeju do lasu to absolutnie bezsensowny pomysł. Chyba, że planujesz swoje ambicje airsoftowe ograniczyć tylko do "jebanek" - wtedy generalnie po prostu będziesz lepiej widoczny od kolegów i więcej czasu spędzisz w respie ;)

Link to post
Share on other sites

Na naszych terenach lepiej chyba się przełamać i zakupić jakiegoś DPM , WZ , albo taniego flecktarna (sam go mam ) i po prostu go wymieszać z szpejem w kolorze Olive . ja np. chodze w flecku czasem w camogrom multicam ale fleck w 80% do tego mam kamze LVB czy LBV jakoś tak w woodlandzie ( kupiona z zamiarem późniejszego zakupu munduru USA woodland) i na maskowanie nie narzekam.Spotkalem się pare razy z ludzi którzy w lesie biegali w czarnym ubiorze i faktycznie dzialalo to na zasadzie jak zolta bluzka na czarnym tle :P był widoczny wszędzie :D. A i jedno pytanie pisząc : "czarni za nimi biegają " masz na myśli murzynów? :> no oni raczej na kolor skinu nic nie poradzą :D XD hihi :D

Link to post
Share on other sites

Hej!

Jeśli bardzo Ci się podoba to nie słuchaj innych. ;)

Ktoś kiedyś powiedział: "Nawet snajpera w ghillie można zauważyć".

Oczywiście będziesz bardziej widoczny, ale jeśli Ci się to podoba? Czemu nie? :)

Ja biegam w UCP, to znaczy nie strzelam się w lesie, tylko są tam pojedyńcze drzewa, zarośla, itp. ale to przypomina las więc jakoś daję radę. Niby mnie widać, a i tak nie dostaję tak, często, nawet rundy wygrywam, bo gramy na jedne życie zazwyczaj.

Ja stylizowałbym się na twoim miejscu na coś typu SWAT lecz nie koniecznie.

Ja sprawiłbym sobie na twoim miejscu czarne buty, Polecam Magnumy Classic, będą pasować, sam takich używam.

Bluzę CPU od Helikona, droga, ale dobra, mam komplet od Helikona w innym mundurze, ponad 300zł dałem. http://armyworld.pl/product-pol-2464-Bluza-CPU-Czarna-Combat-Patrol-Uniform-Helikon-Tex-Ripstop-Nowa.html

Spodnie: http://armyworld.pl/product-pol-2382-Spodnie-CPU-Combat-Patrol-Uniform-Helikon-tex-Ripstop-Czarne-Nowe-.html

Są bardzo fajne Helikony w kroju CPU, troche taniej dorwiesz też czarne, ale są w kroju SFU. A jeśli chodzi, że to nie jest aż tak czarne na tych zdjęciach, to sie nie martw, bo to wina zdjęć i tyle.

Do tego czarne nakolanniki, ale do tych spodni wchodzą wkładki na kolana i w bluzie na łokcie, ale będzie to lepiej wyglądać. Najlepiej od Alty http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=26_113&products_id=1235

Nałokietniki, sobie odpuść.

Hełm nalepiej Micha2000, sam posiadam takiego chińskiego i jest bardzo fajny. Na zdjęciu trochę wyblakły, ale taki raczej nie jest. Mam chiński i sobie chwale, polecam. Nie, że nie wiadomo co, ale przed uderzeniem i serią kulek w głowę uchroni. :icon_biggrin: Za więcej dorwiesz, z szynami, ale może być bez. http://www.taiwangun.com/helmy-ochrona/replika-helmu-mich2000-8fields-black?from=listing&campaign-id=22

Do tego rękawice, najlepiej nie mechanixy, bo mają napisy, ale są dobre, lecz mi to przeszkadza :P. Znajdź całe czarne, albo bierz które tam chcesz, ja mam taktyczne, całe czarne bez napisów i jestem zadowolony.

Do tego, czarna kabura udowa, chyba, że nie masz broni bocznej.

Do tego jakaś czarna kamizelka, byle nie chińska, może być moll i dokupisz sobie ładownice.

Do tego czarne ESSy, mogą być z przyciemniana szybka http://allegro.pl/gogle-taktyczne-ess-tactical-xt-kontrakt-us-i5203265637.html , możesz też kupić chińskie podróbki i noisć je założone na hełm, a na oczach mieć normalne okularynp. ESS ICE.

No i do tego obojętnie jaka kominiarka byle by czarna, jedno otworowa, i z bawełny. Najlepiej wyglądają te grubszy, obciskające trochę. :)

Tyle.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...