Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4/16 do 1000zł


Recommended Posts

Siemka. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem repliki. Podobają mi się emki. Teraz pytanie jakiej firmy? Zastanawiam się nad Specna Arms. Ma dosyć dobre opinie, a repliki wyglądają interesująco. Tylko jest też z tym problem, że może zbyt interesująco. Mają tyle modeli, że idzie się pogubić. Raczej wolałbym składane przyrządy na szynę ris. I czy jest sens kupić m16, czy lepiej kupić m4, lufę precyzyjną (dłuższą niż replika, zakrywa ją tłumik). Zastanawiam się czy jest sens kupić coś lepszego na początek, ale jak tak pomyśleć to lepiej kupić coś trochę droższego i nie żałować. Jeśli macie pomysł na lepszą replikę o podobnej cenie (będę replikę tuningował) to piszcie. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Za 800-1000 zł ja osobiście kupowałbym tylko i wyłącznie Evolution Airsoft - albo serię Lone Star (to w istocie King Arms) albo serię Z-M (to w istocie jest Classic Army). Możnaby pomyśleć jeszcze nad firmą Dytac (ale to już raczej 1000-1100 zł). Specny Arms natomiast nie miałem, więc się nie wypowiadam. Pozdrawiam.

Chodzi mi raczej o spasowanie i wygląd, bo replikę bedę trochę tuningował. To która z nich najlepsza?
Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika, że Specna za tysiaka się nie opłaca, bo warto o parę rzeczy zadbać już na początku. Wnętrze nie jest złe, ale ale też nie powala. Szybka wymiana sprężyny w modelach nie umożliwiających zrobienia tego bez rozkręcania body, jest głównie chwytem marketingowym.

Przecenione na 600-700 mogą być. Ja kupowałem używkę za ~500 i było warto o tyle, że doprowadzenie jej do fajnego stanu kosztowało mnie jakieś 300zł.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika, że Specna za tysiaka się nie opłaca, bo warto o parę rzeczy zadbać już na początku. Wnętrze nie jest złe, ale ale też nie powala. Szybka wymiana sprężyny w modelach nie umożliwiających zrobienia tego bez rozkręcania body, jest głównie chwytem marketingowym.

Przecenione na 600-700 mogą być. Ja kupowałem używkę za ~500 i było warto o tyle, że doprowadzenie jej do fajnego stanu kosztowało mnie jakieś 300zł.

Podpisuję się wszystkimi czteroma (pięcioma :hahaha:) kończynami. W ten cenie tylko i wyłącznie EA.

Edited by Krwawy
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki to ma zasięg skuteczny ale 320fps ciężko przechodzi przez różnego rodzaju krzaki i liście, tego nie mogą zrozumieć zachodni producenci.

 

Oczywiście, że mogą i rozumieją.

Problem w tym, że w większości cywilizowanych krajów istnieją obostrzenia dotyczące maksymalnej energii kinetycznej kulki wylatującej z lufy. Bardzo często jest to 1J czyli ok 328fps na kulkach 0,2g.

Chyba, że chcielibyśmy żeby producenci robili "Polish Edition 450fps" jako stock ;)

 

Też brałbym EA - ładnie wykonane, niedrogie i sensowne w upgrade repliki.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że mogą i rozumieją.

Problem w tym, że w większości cywilizowanych krajów istnieją obostrzenia dotyczące maksymalnej energii kinetycznej kulki wylatującej z lufy. Bardzo często jest to 1J czyli ok 328fps na kulkach 0,2g.

Chyba, że chcielibyśmy żeby producenci robili "Polish Edition 450fps" jako stock :icon_wink:

 

Też brałbym EA - ładnie wykonane, niedrogie i sensowne w upgrade repliki.

To muszę jaką sprężynkę inną, precke, gumkę HU. Tylko czy znajdę emkę od EA coś w stylu specny do 900 zł? Patrzyłem i były tylko takie z chwytem transportowym i bez risów (do 900 zł). I ile muszę zapłacić do doprowadzenia jej do ok. 450 fps? Z góry thx.
Link to post
Share on other sites

Ktoś na forum pisał, że M120 + precka i miał jakieś 440 fpsów, ale nie wiem na ile z wytrzymałością. Warto na pewno jeszcze prowadnicę sprężyny wymienić ;) A no i pamiętaj, że zarówno w G&G jak i EA nie dostajesz baterii, a z przyzwoitą ładowarką i LiPolem to jest jakieś 150-170 zł na oko :)

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam właśnie nad tymi na nasze warunki i przyzwyczajenia ,,niskimi fps'ami'' i na zachodzie jest to chyba spowodowane tym, że oni tłuką się na mniejszych odległościach i specjalnie przygotowanych do tego arenach, coś w rodzaju naszego CQB tylko z częstymi przestrzałami na średnie odległości, takie coś ma miejsce chyba przez to, że u nas lasy ciągle należą do nas, a tam są sprywatyzowane, ale nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Poniżej 1000zł brałbym Specne + gumka + lufa. Jak starczy to moze jeszcze jakieś Li-po.

W tej konfiguracji widziałem kilka modeli SA-B02 (~700zł za replikę) i spokojnie dorównywały modelom wyższej klasy a od niektórych okazywały sie celniejsze.

Powyżej 1000zł masz ciekawe emki od Aresa z układem EFCS lub solidne repliki WE.

Przy budżecie 1300zł polecam SCARa L od tego ostatniego producenta (WE), którego sam jestem dumnym posiadaczem :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Poniżej 1000zł brałbym Specne + gumka + lufa. Jak starczy to moze jeszcze jakieś Li-po.

W tej konfiguracji widziałem kilka modeli SA-B02 (~700zł za replikę) i spokojnie dorównywały modelom wyższej klasy a od niektórych okazywały sie celniejsze.

Powyżej 1000zł masz ciekawe emki od Aresa z układem EFCS lub solidne repliki WE.

Przy budżecie 1300zł polecam SCARa L od tego ostatniego producenta (WE), którego sam jestem dumnym posiadaczem :icon_razz2:

Proszę miły użytkowniku powiedz coś na temat tego scara od WE bo kolega chcę kupić, na priv albo tutaj :D
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...