Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, zamierzam zakupić trochę części do mojej emki i przede wszystkim zastanawiam się nad wyborem sprężyny,

SHS czy może droższy guarder. Na forum widywałem dobre opinie guardera ale zastanawiam się czy ten SHS by nie wystarczył...

Mam dylemat również nad wyborem tłoka. Czytałem iż SHS jest dobry, tylko czy brać z pełną stalową szczęką czy może do M120 wystarczy tylko z 3 metalowymi zębami? Na forum wyszukałem że z pełną metalową szczęką jest wytrzymalszy, gdzie indziej napisane było, że lepiej jest kupić słabszy tłok ponieważ lepiej żeby to właśnie on się rozleciał niż jakieś inne podzespoły...

Zastanawiałem się nad tym tłokiem, ale rozważałem też zakup tego tłoka ale podejrzewam że wzrost rofu zostałby okupiony zmniejszeniem ilości fps. Nie wiem czy dobrze myślę?

Wyniuchałem też takową głowicę tłoka, chodzi mi o bardziej cichą i szczelniejszą pracę tłoka.

Moje M4 jest niestety dość głośne i zauważyłem, że wciskając tłok w cylinder i zakrywając prowadnicę dyszy, tłok wchodzi dość gładko. To mnie nie pokoi, lecz przy strzelaniu nie widać aby występowały jakiekolwiek niedoszczelnienia, strzały są sość powtarzalne.

I zostaje jeszcze sprawa zębatek. Z jakim przyłożeniem najlepiej kupić? Myślałem o SHS 16:1, (chciałbym choć troszkę zwiększyć rofa) Chyba, że waszym zdaniem nie ma sensu kupować zębatek.

zębatki

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proponuje Ci SP120, tłok SHS z 14stoma oraz głowicę SHS. Zębatki zostawiasz o ile nie masz ich krzywych. Jeśli są krzywe zauważysz wytarte kółko pod talerzem środkowej, wtedy przebijasz ośkę. Jeśli już chcesz wymieniać koniecznie to 16:1 będą odpowiednie.

Link to post
Share on other sites

Źle myślisz. Ten wycięty ząb jest po to, aby niwelować różnice w AOE. Czyli bez przeróbek pasuje do każdego zestawu głowic. Dodatkowo, aby zrekompensować wagę tłoka ze szczęką metalową jest on odchudzony. Przez to FPS są ładne, bo tłok nie jest ciężki.

Głowicę taką czerwoną. Płaską, aluminiową.

Link to post
Share on other sites

Ultimate ma dziwną konstrukcję, ostatnio miałem montować to do gnata. Głowica była tak gruba, że wymagała wycięcia dwóch zębów na tłoku, aby poprawność AOE została zachowana, imo lekki skandal. Może lepiej by współpracowała z głowicą cylindra tej samej firmy. Dlatego Ci nie polecam, bo nigdy nie miałem w rękach tych PJ, chyba, że zamontowane już w gnatach. Poza tym, niska jakość jest tej głowicy. Lepsze wyciszenie uzyskasz poprawnym podkładkowaniem i smarowaniem.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Buhahahahaha, raczysz kpić? Dlaczego nie pasuje? :D

 

Składałem na tym tłoku kiladziesiąt setów G&P. W mojej prywatnej siedzi ten tłok. Stara seria co prawda. Nową składałem parę dni temu. I wstawiałem ten tłok. Pasował i dawał normalne FPS. Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Zacznij może od tego, ile chcesz mieć fps;)

 

Sprężyny to: Guarder, G&G, Element

 

Tłoki shs są świetne. Miałem jeden przypadek, żeby nie pasował do szkieletu, aczkolwiek (O DZIWO) NIE był to G&P tylko JG.

 

Także jest to wrzask typu: "Mi nie pasuje to nikomu nie może pasować."- dziecinada.

 

Głowica wyciszona PJ (Element - różnie to sprzedają) to ścierwo. Grzybek się odkleja, uszczelka daremna, otwory wentylacyjne za małe.

Ultimate? Jest ok, ale po pierwsze ciężka, a po drugie szeroka strasznie

Link to post
Share on other sites

Ten tłok pęka wzdłuż w nowych G&P po przebiegu od kilku do kilku tys. strzałów. Dzieje się tak tylko w G&P. Dlaczego? Nie wiem. W innych GB ten problem nie występuje. Naliczyłem 4 takie przypadki. Teraz daję inne tłoki bo szkoda kasy i czasu na rozpatrywanie reklamacji.

 

AnR jeśli TAKIE SAME tłoki zakładałeś w replikach G&P to licz się teraz z reklamacjami czego Ci nie życzę...

 

lukira sprężyny Elementa mają taką ciekawą 'specyfikację': są tylko dwa rodzaje tych sprężyn ale producent pakował je w różne opakowania. A tak wygląda podział: M95-M125 i M135-M165. Więc skoro doradzasz ludziom to dobrze by było abyś nie odstawiał 'dziecinady'.

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites

luglo widać ile tak na prawdę replik robisz;)

 

Zamontowałem koło 20-30 springów Elementa przez ostatnie pół roku (głównie m105, m115, m125, m135 i m165)

 

Jakoś dziwnie każda waga trzyma się odpowiednio:

- m105 380fps

- m115 430fps

- m125 470fps

- m135 510fps

- m165 610fps

 

I o dziwo, kupując po 3 sztuki m125 oraz m135, a następnie wkładając je do minimi jakoś dziwnym cudem wszystkie M125 miały podobne fpsy (różnica rzędu 5fps), i co jeszcze bardziej nieprawdopodobne M135 również były do siebie porównywalne (oczywiście odpowiednio więcej fps niż m125 - jak napisałem wyżej).

 

Także wybacz (nie musisz), ale pisząc w ten sposób wystawiasz siebie na pośmiewisko, a wystawiając siebie - serwis GFC - OT CO.

 

Przed chwilą rozmawiałem z właścicielem jednej z m4 G&P robionych przeze mnie właśnie na tłoku shs (14zębów). 15k na M135 i chodzi dalej, dziwne?

 

 

Edyta:

 

Chyba, że chodzi Ci, że obojętnie na jakiej sprężynie z przedziału ST95-125 robisz tyle samo fps... Ale to już nie moja wina;)

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites

No to teraz już jestem głupi... :icon_neutral:

Teraz już nie wiem co mam robić...

Mógłbym kupić ten tłok, tylko nie chciałbym aby moje "45zł pękło". Może jest to po prostu kwestia szczęścia?

Może polecili byście mi jakiś inny tłok? Najlepiej w sklepie, gdzie dostałbym go razem z głowicą.

No właśnie, nigdzie nie widzę dostępnej głowicy tłoka SHS.

Link to post
Share on other sites

Stockowe głowice G&P czasem pękają na stocku...

 

Ja bym na Twoim miejscu wziął tego promka. Wymienisz za 1 razem i masz pewność, że nie pójdzie;)

 

Odnośnie przeźroczystych tłoków to nie wiem czy jest możliwość wymiany zębów, ale zakładam, że tak. JAk pisałem wcześniej, używałem tylko i wyłącznie z 1 metalowym zębem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...