Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

120 to nie jest wyczyn dla żadnych zębatek. Wszystkie oznaczenia dotyczą zalecanego zakresu sprężyn. To ile wytrzymują to inna bajka. Kiedyś SHSy miały na pudełkach wypisane, że trzymają się do M180. Nie wiem czy ktoś to sprawdzał, ale większość w tym ja używa takich zębatek na sprężynach rzędu SP140 a nawet 150 ( mówię o ząbkach o przełożeniach rzędu 12:1 - 13:1 - 14:1 ) i mają się znakomicie.

Zębatkie lepsze oczywiście są, przykład:

Jednak do konfiguracji jaką chcesz to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Siegeteki są jak chcesz bawić się w DSG i osiągnąć 50-60 k/sec Nawet wtedy nie są koniecznością. Słyną ze swojej niezniszlaności i bardzo dobrych materiałów. Patrząc z drugiej strony za cenę Siegeteków kupisz 5 kompletów SHSów, a tyle w życiu nie popsujesz. :icon_biggrin:

 

EDIT: Zapomniałem dopisać, że jeśli założysz taki pin w kostce stykowej to będzie Cię czekać modyfikacja przerywacza ognia, tak żeby swobodnie poruszał się góra dół. Prościej po prostu skrócić tą blaszkę zwierającą styki jeśli nie wystarczy zmiana przerywacza. Styki zwierają się wtedy później, a im glębiej wciśnięta kostka stykowa tym łatwiej dla przerywacza, żeby rozłączyć.

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Odkopię trochę temat. Pisałem już podobnego posta w temacie o sorbopad, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Założyłem niedawno w moim G&P sorbopad i mam pytanie.

Moja konfiguracja:

-korpus gearboxa G&P z 8 mm łożyskami

-cylinder mosiężny G&P (w środku frezowany)

-głowica cylindra G&P

-lufa 6.05 stock G&P 285 mm

-dysza alu uszczelniona G&P

-komora HU G&P (czarne pokrętla)

-lekki tłok z pełną metalową szczęką (zrobione AOE, wycięty przedostatni i pół kolejnego zęba)

-łożyskowana głowica tłoka POM Ultimate

-sprężyna Guarder SP120

-gumka HU czarna Systema

-łożyskowana prowadnica sprężyny JBU

Inne elementy układu pomijam bo nie mają wpływu na fps. Na oryginalny zderzak głowicy cylindra nakleiłem sorbopad 3.2 mm o twardości 70D. Replika po pomiarach ma stabilne 400 fps. Przed montażem sorbopad nie miałem chrono więc nie wiem jaką moc miałem wcześniej. Czy na SP120 i lufie 285 mm to dobry wynik(podobno na tej sprężynę da się wyciągnąć nawet 450 fps), czy szukać nieszczelności(zespół tłoka, cylindra, dyszy - jest szczykawka)? Czy montaż sorbopad ma duży wpływ na fps?

Edited by slawek96
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema ! Ostatnio wpadł do mnie jeden z egzemplarzy Defendera od G&P i mam pewien problem , hop up kompletnie nie kręci kulki i spadają po jakiś 20 metrach a replika ma około 390 fps na kulkach 0.23g ...Gumka przy regulacji ledwie sie wygina. Czy wymiana gumki pomoże ? I jeszcze zastanawiałem się nad lufą precyzyjną bo kulki lecą w każdą stronę,lecz nie ma za bardzo luf w wymiarze takim aby mieściły się bez ewentualnego przedłużania lufy tłumikiem itp. .Bardzo mi zależy żeby lufa zmieściła się bez przedłużania :) Jak dotąd znalazłem same lufy długości około 247 mm ( Black Python , systema,KM head,PDI) i dwie o idealnej długości 275,273 mm VFC Psalm 144:1 i JBU Kuan i nie wiem jakiej jakości są to lufy i czy w ogóle opłaca się ją kupować ;/ Możecie coś poradzić w wyborze lufy ?

Link to post
Share on other sites

Bierz 260mm PDI > Prometheus > KM Head. Będziesz zadowolony. 1cm w tą czy w drugą stronę nie ma znaczenia. Będziesz zadowolony :icon_smile:

 

Co do gumki i kręcenia hop-up to polecam G&G zieloną. Nigdy nie miałem z nią problemów jeżeli chodzi o jej ustawianie. Jest bardzo miękka, więc powinna bardziej się uwypuklić niż ta stockowa.

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites

Dystanser jest na miejscu , hopek nie był rozbierany , replika przyszła 2 dni temu i sprawdzałem tylko jak bardzo sie ugina gumka w komorze ;) Kulek używałem 0.23 guardera i 0.25 g&g i ciągle to samo . Czyli lepiej krótsza a lepsza niz o 1 cm dłuższa a gorsza ;P

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. 1 cm różnicy nie robi, a jakość wykonania luf poszczególnych producentów już tak. Jak budżet Ci pozwala to ja bym brał PDI lub Promyka, tym bardziej, że to dość krótka lufa, więc będzie sporo taniej niż lufy do snajperek. Tym bardziej, że idealnie pasują wymiarem (zakładam, że Twoja lufa ma te 275 albo tyle maksymalnie wejdzie przed tłumikiem płomienia).

 

Ciekawe tylko czemu kulki lecą tak blisko i czemu miałbyś mieć taki rozrzut...? Lufa zew. lub wew. nie ma luzów i nie lata?

 

Wymień gumkę na zieloną G&G lub czarną Systemę lub jeszcze coś innego, to chociaż ten czynnik się wyeliminuje.

Link to post
Share on other sites

Własnie włożyłem zieloną G&G od mojej innej repliki i strzelało normalnie , pokrętła kręciły z 4 razy dłuzej , widoczne było wgłębienie robione przez to małe ustrojstwo w środku komory i kulka miała pełne podkręcenie i co najważniejsze kulki leciały jak po sznurku ;P

Link to post
Share on other sites

Gumka już zamówiona. Lufa zzewnętrzna repliki ma 300mm. Jeżeli chodzi o lufę wewnętrzną to z dostępnych znalazłem tylko dwie

 

obie 285mm:

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Prometheus-lufa-precyzyjna-6.03285/1195

http://deltashop.pl/p/237/1912/pdi-lufa-prec-raven-6-01-285mm-lufy-precyzyjne-czesci-replik-snajperskich-czesci-i-dodatki-do-replik.html

 

Nadadzą się ?

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Po incydencie z E-mką od EA, odpuściłem sobie i chce przejść do stajni G&P. Cały czas zastanawiam się nad 2 replikami:

1

2

Chciałbym uzyskać około 420fps(w przypadku tej drugiej zostawił bym tak jak jest). Co muszę wymienić w wersji 1? Wystarczy tylko sprężyna na M120, czy coś jeszcze? Może ma ktoś z Was replikę nr 2 i powiem jak się sprawuje?

Edited by Dark_knight
Link to post
Share on other sites

W środku każde G&P ma dokładnie to samo. Bierz co się podoba wizualnie bardziej. Ja w mojej G&P mam prawie 440 fps na sprężynę Guarder SP120, ale trochę części poszło do wymiany. Zaglądnij na mój profil to jest ten lista. Realnie wystarczy wymiana samej sprężyny i doszczelnienie repliki, ale ja bym jeszcze na początek wymienił gumkę HU.

Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz że szkielet wytrzyma M120 na stockowych częściach? W późniejszym czasie i tak planowałem wymianę prowadnicy,silnika,tłoka oraz dołożenie kabli niskooporowych i mosfet. Ale to odległe plany jakieś 2-3 miesiące. A nie chciał bym przez ten czas zniszczyć GB.

Ta 120 była by dobra?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

 

Chciałbym zmodyfikować moją replikę m4 G&P Rapid fire 2 pod CQB, czyli zmieścić się w limicie 350 fps oraz poprawić szybskostrzelność na semi. Stock'owe części zamierzam zamienić na poniższe oraz mam kilka pytań:

- ciche głowice – systema lub ultimate

- tłok – Arma Tech – dokładnie ten http://bit.ly/1NrGuqE

- sprężyna guarder 100, czy 110?

- mosfet AB – jaki ?

- zębatki shs 13:1

- prowadnica sprężyny chyba bez łożyskowania

- uszczelniona dysza

- gumka HU - systema

- Tokyo Marui - Silnik Hyper Torque 1000L – Długi, ewentualnie coś innego?

- lipo 7,4, tylko taki mieści mi się w kolbie

 

Zastanawiam się jeszcze nad lufą precyzyjną, tylko nie wiem, czy wtedy nie będę musiał również jej wymieniać w tłumiku, który zwieksza mi ok 70-80 fps. Czy da radę zgrać osiowo nową lufę wraz lufa w tłumiku?

Link to post
Share on other sites

Ciche głowice sobie możesz darować, bo ciche to one są tylko z nazwy. Tłoka daj płaską plastikową + sorbo na stokową gł. cylindra. Dysza w G&P w stocku jest uszczelniona. Prowadnicy nie ruszaj, bo i po co. Silnik jakiś HT, wybór jest duży.

 

Co do tłumika, to sugerowałbym wywalenie go w cholerę i wstawienie normalnej preclufy. W +70-80fps na 10cm dodatkowej lufy (i to ze szparą na środku, bo idealnie na pewno nie dolega) po prostu nie wierzę. Jak już chcesz się bawić w takie cuda, to dokup sobie drugą lufę razem z komorą i zmieniaj wedle potrzeb. Ale i tak wtedy będą problemy związane z typem cylindra i albo będziesz mieć za mało fps na długiej, albo popsutą celność na krótkiej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...