Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG082 RAS EBB


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witam, nie wiem czy wiele pomogę ponieważ jest to moja pierwsza replika a kupiłem ją tydzień temu ale zawsze to coś bo w temacie pustka :)

 

Model ogólnie trudnodostępny (model starszej daty?), znalazłem 2 nowe sztuki sprzedawane na "alledrogo" i tam też ją kupiłem bo w gunfire.pl był niedostępny od jakiegoś czasu. Zauważyłem też przeglądając sklepy w poszukiwaniu akcesoriów i części że jest problem z magazynkami innego typu niż hi-cap 200 kulek, które dostępne są za około 30 zł, natomiast mid-cap znalazłem tylko na zagranicznej stronie w cenie 26 $ za 2 szt. Komorę hop-up oraz gearbox można kupić bez problemu.

 

W pudle z repliką zastałem plastikowy wycior, paczkę kulek, ładowarkę + aku NiMH 1100 mAh, hi-cap na około 200 kulek i dodatkową szynę RIS na optykę (nie ma jej na zdjęciach z gunfire). Replika rzeczywiście wykonana w większości z metalu, elementy z tworzywa to chwyt, kolba i mag. Oszynowanie to na pewno ZnAl a co do korpusu to nie jestem pewny. Waga to przyjemne 2,9 kg.

Całość spasowana dość dobrze, jedno co rzuca się w oczy to luz całej konstrukcji chwytu z szynami ale znika po włożeniu aku, który wchodzi dość ciasno i dzięki temu trochę rozpycha całość. Na pewno da się nad tym popracować żeby przy aku o innych wymiarach nadal nie było luzu ale na razie będzie tak jak jest.

 

Replikę przestrzelałem na odległości 40m bawiąc się przy okazji ustawieniami hop-up, z tej odległości trafienie w sylwetkę człowieka nie stanowi większego problemu. Blow back, można o nim powiedzieć że spełnia swoje zadanie czyli wygląda i rusza się fajnie, niestety nie towarzyszy temu żaden "lansiarski" metaliczny dzwięk :) Pierwsza strzelanka i tym samym sprawdzenie sprzętu w boju nastąpi dopiero w październiku ale mogę podzielić się potem wrażeniami z użytkowania i czy coś nie odpadło w trakcie jej trwania.

 

W przyszłości planuję zakup Lipo i dorobienie prostego układu MOSFET oraz wymianę kabli zasilających na porządne o przekroju min 1,5mm2 bo te co są w środku to chyba jakieś 0,5mm2 , niestety będzie to dość odległa przyszłość jeśli chcę zachować gwarancję bo sprzedawca napisał że jakakolwiek ingerencja w replikę oprucz normalnego użytkowania grozi utratą gwarancji :(

 

Plusy

+ najważniejsze elementy z metalu

+ oszynowanie chwytu oraz dodatkowa szyna na optykę

+ moim zdaniem dobry hop-up (mam porównanie jedynie z wypożyczanymi replikami)

+ dobry zasięg (porównanie jak wyżej)

 

Minusy

- luźno osadzony chwyt przedni

- problem z dostępnością magazynków innych niż hi-cap

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Nie wiedziałem że ktoś się jeszcze interesuje tą repliką, nawet tu nie zaglądałem:)

Replika nadal działa i ma się dobrze, była ze mną na kilku strzelankach i coraz bardziej mi się podoba. Wystrzeliłem jakieś 4000 kulek. Ale już na pierwszej dała o sobie znać stockowa bateria NiMH, wytrzymała całe 1,5h. Oczywiście nie wytrzymałem i replika już jest po pierwszym rozłożeniu (baj, baj gwarancjo). Do wymiany poszły:

- dysza, zamieniona na uszczelnioną,

- gumka hop-up, zamieniona na czarną Systemę

- kable, zmienione na 1,5mm2, dodany tranzystor mosfet

- bateria, zamiana na Lipo Turnigy 2200mAh

 

Do kupienia jest jeszcze jakaś preclufa, ale nie celuję w najwyższą półkę, myślę raczej o czymś od Guardera. Magazynki mid-cap zamawiałem z chińskich sklepów, w Polsce nadal nie do dostania, chyba że z drugiej ręki.

Jeszcze nic się nie urwało z metalowych części, zaczyna lekko schodzić farba z korpusu od obcierania o szpej, klamry itp. Po około 6 miesiącach użytkowania jestem bardzo zadowolony i polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nie wiedziałem że ktoś się jeszcze interesuje tą repliką, nawet tu nie zaglądałem:)

Replika nadal działa i ma się dobrze, była ze mną na kilku strzelankach i coraz bardziej mi się podoba. Wystrzeliłem jakieś 4000 kulek. Ale już na pierwszej dała o sobie znać stockowa bateria NiMH, wytrzymała całe 1,5h. Oczywiście nie wytrzymałem i replika już jest po pierwszym rozłożeniu (baj, baj gwarancjo). Do wymiany poszły:

- dysza, zamieniona na uszczelnioną,

- gumka hop-up, zamieniona na czarną Systemę

- kable, zmienione na 1,5mm2, dodany tranzystor mosfet

- bateria, zamiana na Lipo Turnigy 2200mAh

 

Do kupienia jest jeszcze jakaś preclufa, ale nie celuję w najwyższą półkę, myślę raczej o czymś od Guardera. Magazynki mid-cap zamawiałem z chińskich sklepów, w Polsce nadal nie do dostania, chyba że z drugiej ręki.

Jeszcze nic się nie urwało z metalowych części, zaczyna lekko schodzić farba z korpusu od obcierania o szpej, klamry itp. Po około 6 miesiącach użytkowania jestem bardzo zadowolony i polecam.

Właśnie zamierzam kupić. I jak nadal działa?
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...