Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw startowy dla początkującego.


Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu interesuję się asg, przeglądam różne fora. Nadszedł więc czas by zakupić pierwszą replikę, gogle,itp.

Pierwsze i najważniejsze to ochrona oczu. Wiem, że nie wolno na niej oszczędzać, ale nie chcę też wydać na nią fortuny. Czytałem wiele i wybrałem dwie pary gogli:

- Uvex Ultrasonic

- Bolle-Atom-Atoapsi

Które według Was są lepsze? Z tego co wyczytałem, obie pary mają wszelkie potrzebne atesty oraz klasę wytrzymałości B. Jedyne co mnie niepokoi to niska cena tych Bolli...

Jako pierwszą replikę wybrałem sobie P90 Cymy(cm.060). Wiem, że to dość średnia replika, ale na początek, według mnie starczy. Poza tym naprawdę podobają mi się P90-tki :icon_smile:. Chcę do niej dokupić gumkę hop-up. Wystarczy czarna guardera, taka jak na Taiwangunie? Jeżeli chodzi o stockową baterię i ładowarkę, to dadzą radę wytrzymać przez kilka miesięcy użytkowania czy od razu kupić nowe?

Kulki planuję kupić Guardera. 0,25 grama, wystarczą? Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze low-cap cymy.

Munduru nie kupuję, a buty za kostkę mam.

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuję!

Przepraszam, ale na forum pojawiły się dwa tematy, nie wiem jak to usunąć:(

Edited by Lutekson
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak się sprawują te gogle nigdy nikogo nie widziałem z takimi goglami , polecam Bolle x500 lub x800 :) albo po prostu kup okulary za 50zeta np. Uvex Ivo , nie wypowiem się na temat tego co podałeś bo nie miałem z nimi do czynienia jeszcze :). jeśli się podoba Ci ta cyma to Twój wybór może ktoś się wypowie na jej temat , ale jako replika na początek to chyba strata kasy kupować low capy w ilości X? btw masz gdzie te magi trzymać? low cap to jakies 70 kulek a mając ciężkiego palucha szybko będą się robić puste :D. jeśli chodzi o baterie to jak to napisałeś parę miesięcy spokojnie wystarczy , ja na stockowej batce działałem ok 7miesiecy :P

Link to post
Share on other sites

Mam Bolle Atom (wersja z "nacięciami przeciwparowymi"), a znajomy miał Ultrasonici. Po piersze, Atomy mimo dziur parują (chociaż ja jestem z tych, co mocno się pocą). Po drugie, zaczep paska/gumki dość szybko się wyrobił i nie trzyma się przy goglach (przez co ich już nie używam). Co do bezpieczeństwa raczej nie mam zastrzeżeń (poza wymienionym zaczepem). O Uvexach mogę powiedzieć tyle, że chronią (znajomy oczu nie stracił), ale uważaj, bo zdaje się, że jest też Uvex Ultrasonic jako produkt dla narciarzy więc przed kupnem upewnij się, że kupujesz gogle ochronne, a nie sportowe.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi:)

Ultrasonici chcę kupić ze Specshopu, a tam jest napisane, że gogle chronią przed uderzeniami ciał stałych o średniej prędkości 120m/s.

Mam jeszcze pytanie: gogle po przybyciu do mnie przestrzeliwać czy nie? Jedni mówią, że trzeba, a drudzy że przestrzeliwanie tylko je osłabia. Co robić?

A co powiecie o Cymce? Może konkurować z replikami pokroju g36 JG, mp5 Galaxy czy cm.028? Na strzelankach będę rywalizował z chińczykami podobnej klasy.

@hubi162 Magazynki chciałem na początku trzymać w... plecaku. Teraz jak o tym pomyślałem to raczej słaby pomysł. Znalazłem mid-capy, pewnie kupię, hi-capy niedostępne, jeszcze poszukam.

Link to post
Share on other sites
Magazynki chciałem na początku trzymać w... plecaku. Teraz jak o tym pomyślałem to raczej słaby pomysł.

Zdecydowanie ;)

Nie musisz ale od razu kupować kamizelki, same ładownice da się podpiąć do paska, ewentualnie tanie chest rigi też dasz radę wyhaczyć ;)

W ostateczności i kieszeń boczna w bojówkach da radę. :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi:)

Ultrasonici chcę kupić ze Specshopu, a tam jest napisane, że gogle chronią przed uderzeniami ciał stałych o średniej prędkości 120m/s.

Mam jeszcze pytanie: gogle po przybyciu do mnie przestrzeliwać czy nie? Jedni mówią, że trzeba, a drudzy że przestrzeliwanie tylko je osłabia. Co robić?

A co powiecie o Cymce? Może konkurować z replikami pokroju g36 JG, mp5 Galaxy czy cm.028? Na strzelankach będę rywalizował z chińczykami podobnej klasy.

@hubi162 Magazynki chciałem na początku trzymać w... plecaku. Teraz jak o tym pomyślałem to raczej słaby pomysł. Znalazłem mid-capy, pewnie kupię, hi-capy niedostępne, jeszcze poszukam.

nie przestrzelaj gogli osłabiasz je tylko na forum był temat w tej sprawie i jest wyjaśnione dlaczego nie wolno przestrzeliwać zapraszam do lektury http://forum.wmasg.pl/topic/120137-klasy-wytrzymalosci-ochrony-oczu/ . jeśli jesteś z tych co zawsze chcieli M4 kup sobie G36c i na start wymień adapter do magów M4 , mid capa kupisz do M4 nie do G36c ma to swój plus magi od m4 są metalowe bardziej trwałe , no i mniejsze w porównaniu z magami od giety. Trzymanie magów w plecaku jest nie poręczne i wręcz irytujące , jak sobie wyobrażasz wymianę maga podczas sytuacji gdzie liczy się szybkość . Na Taiwanie np. jest masa tanich chest ringów za 30zl na 4 magazynki , na allegro możesz kupić dobra kamze używana np. LBV która np. ja kupiłem za 40zl :) lekka wygodna z paskami do przymocowania pasa taktycznego :)
Link to post
Share on other sites

P90 jest trudne w obsłudze ze względu na koszmarne magazynki, i wysoką linię celowania (celując blisko musisz celować niżej), ale bajecznie proste w rozkładaniu.

Należy także uważać na magazynki hi-cap - mają tendencję do zacięć, i niepoprawnego podawania.

 

1. Magazynki są łatwiejsze w przenoszeniu niż banany od AK. Trudniej jest znaleźć odpowiednie ładownice, ale od czego masz taktycznych krawców :icon_razz2:

2. Linia celowania ma podobną wysokość jak w Augu. To żaden problem.

3. Hicap TM podaje praktycznie do ostatniej kulki, chińskie nie podają wcale :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...