Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy mundur i duży rozmiar.


Recommended Posts

Witam. Chcę zakupić swój pierwszy mundur i mam problem z doborem zarówno kamuflażu jak i znalezieniem odpowiedniego rozmiaru. Otóż jestem gościem o przybliżonych wymiarach 195 cm wzrostu, 102-104 cm obwodu w klatce, 84 w tali oraz 94 w pasie. Są niby wz.93 do 190 cm ale poczytałem trochę i widzę, że opinie dotyczące polskich mundurów są mieszane. Pomyślałem więc o holenderskim DPM ale tutaj nie mogę znaleźć odpowiedniego rozmiaru. Niemieckie mundury odpuszczam. W grę wchodzi tylko wysyłka przez internet ponieważ mieszkam za granicą. Z góry dziękuję za pomoc i szukam dalej.

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem, z tym, że u mnie nie tyle wzrost, co obwód klatki i pasa jest problemem. Ogólnie z tego, co od tygodnia widzę, musisz albo codziennie polować na DPM (czy to holenderski, czy brytyjski, ale może być ciężko), zwrócić się ku Flecktarnowi (ale tutaj znowu duże rozmiary w większości sklepów są dużo droższe), albo poszukać po prostu nowych, takich jakie robi choćby Helikon. Ostatecznie możesz też dodać ogłoszenie na komisie, czego poszukujesz, ale to też nie musi przynieść efektów.

Link to post
Share on other sites

mam podobne wymiary do CIebie i marpat w rozmiarze L Long, albo acu w rozmiarze L XLong są w sam raz (mowa o kontraktach które trzymają rozmiarówke)

 

helikony sobie odpuść, szczególnie bluzy, bo rękawy będą Ci sięgać przed nadgarstki.

portki robią też w rozmiarach long, więc nogawki będą ok.

Edited by Ace
Link to post
Share on other sites

jak masz bluze, to zakładając że nie będziesz koczował w lesie, kurtke z podpinką możesz olać.

 

na cieplejsze dni staczy Ci sama bluza, na chłodniejsze poszukaj sobie ocieplaczy z systemy ECWCS, polar 100 USMC, albo zwykły polar z decathlona (mało taktyczny kolor i tak zasłonisz super taktyczną bluzą, więc nie będzie widać).

 

co do portek i bluzy - fleka kupisz za pare złotych, jak masz do wydania ~250 na ciuchy to dozbieraj i poszukaj czegoś w lepszym kroju i kamuflażu

 

buty - osobiście polecam obuwie trekkingowe niż typowo wojskowe - na defilade nie chodzisz, regulamin cie nie dotyczy, więc możesz kupić coś co będzie znacznie wygodniejsze (polecam wspomnianego wcześniej decathlona).

 

gogle - jak musisz mieć gogle to celuj w bolle x800, jak nie to poszukaj okularów (np ess ice)

Link to post
Share on other sites

Dobrze Ace. Mówiłeś, że posiadasz marpata. Jest to kontraktowy czy nie? Bo szukam kontraktowego i nie mogę znaleźć, a tak to tylko helikony i na army world jest Tessar INC

 

http://armyworld.pl/...land-Nowa-.html

http://armyworld.pl/...jowki-Nowe.html

 

ale rozumiem, że to nie jest kontrakt i nie mogę znaleźć opinii o tym Tessar INC.

Edited by KondziuM
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.

Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, bo problem podobny lecz większy ;). Mam 195cm wzrostu, 125 cm w klacie oraz mniej więcej tyle samo w pasie, kamuflaż- najlepiej rosyjski. Celuję w mundur, ale myślę że w tym rozmiarze będzie problem, więc może maskałat? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...