Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 74M [LCT czy E&L]


Recommended Posts

Witam !

Wiem, że takich tematów było od groma, lecz moje poszukiwania nic nie przyniosły.

Rozmyślam nad zakupem repki AK 74M i teraz, nie wiem co będzie lepsze, kupować LCT czy E&L'a.

Moja wiedza o tych 2 markach kończy się na tym, że E&L ma ponoć lepsze body a LCT-bebechy.

Jednak nie wiem czy jest to różnica wielka i co w tym porównaniu wychodzi lepiej. Czy bardziej się opłaca kupić LCT czy E&L ?

Podkreślam, że chciałbym by replika miała przyzwoite osiągi w stocku, na bardziej zaawansowany tuning niż gumka HU i ew. precka, fundusze pozwolą mi dopiero po pewnym czasie.

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przewinela mi sie przez rece cala masa zarowno LCT jak i E&Li.

 

Glowne roznice w body to sposob oksydowania. W LCT na goraco, w E&L na zimno. Jednoczesnie robi to cala roznice i jesli tylko masz sakiewke kompatybilna z cenami LCT - nie ma sie nad czym zastanawiac.

 

Co do bebechow. LCT tez zle nie jest, wentylowana alu glowica tloka, alu glowica cyl z podwojnym uszczelnieniem, dobry cylinder, o zębach nawet nie wspominając.

 

Oczywiscie. Nie ma neodymu w stocku, nie ma lozyskowanej prowadnicy sprezyny w stocku, lozyska to tylko 6mm (chociaz osobiscie naprawde nie cierpie z tego powodu) - ile wart jest silnik i prowadnica?

 

Wybieranie E&L z uwagi na te pierdoły to jak podejmowanie decyzji o kupnie malucha zamiast mercedesa, bo ma ładniejsze nakrętki na wentyle ;)

 

Dokladnie wczoraj robilem przeglad swojego rpk od lct po +/- roku od zakupu i przebiegu ok 60tys kulek. Wszystko wyglada jak nowe, spring nie stracil ani jednego fpsa.

 

E&Le nie sa zle, nie ma co do tego watpliwosci. Ale LCT jest lepsze wizualnie. Bebechy zmienia sie przeciez predzej czy pozniej.

 

Ps. Bym zapomnial. E&Le maja fajna znalowa komore przykrecana do GB, LCT ma plastik niczym cyma. Osobiscie zmienilem na komore E&L jak tylko bylo okazja ;)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to co napisał Lech wyczerpuje temat.

Od siebie dodam, że w RPK LCt na początku wymieniłem jedynie dysze (a wystarczy o-ring w fabrycznej dyszy), prowadnica stalowa z łożyskiem + teflonfix. Na stockowej spręzynie dało 460fps, więc po minimalnych poprawkach na starcie jest potencjał nie gorszy od E&L.

 

Bym zapomnial. E&Le maja fajna znalowa komore przykrecana do GB, LCT ma plastik niczym cyma.
Eee tam. Ja bym napisał że plastik niczym Marui :icon_smile:
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...