Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG na start, słuszny wybór ?


Recommended Posts

Witam, od niedawna zacząłem moją przygodę z ASG, posiadałem replikę g36 jg niestety z przyczyn przymusowych musiałem ją komuś sprzedać :icon_razz: Posiadam wyposażenie taktyczne, lecz brakuje mi repliki.

Moje pytanie brzmi czy taka replika http://zbrojownia.li...roducts_id=2135 będzie trafnym wyborem, repliki będę używał w CQB, natomiast bardzo zależy mi na tym żeby było to mp7a1, mój budżet wynosi 450 zł, oczywiście wiem, że nie moge oczekiwać za wiele :icon_cry:

Edit: Znalazłem również taką replikę http://gunfire.pl/product-pol-1152207157-Replika-pistoletu-maszynowego-R4-Metal-Version-.html Czy jest to kolosalna różnica i czy jest warta swojej ceny ?

Edited by imon7z
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś się podzielić opinią i doświadczeniem w tych sprawach i pomóc z jakimś wyborem repliki, skoro jest w tej cenie tak wiele niezłych replik. Wyczytałem, że ta replika od wella jest w cenach 250 złotych, tylko z tworzywa sztucznego, gearbox oczywiście plastik, ale na replikę boczną się nadaje w sam raz i daję rade na dłuższą metę. Czy jest jakaś replika broni mp7 w tej cenie warta uwagi, a jeśli nie to co byś proponował w zamian. :icon_biggrin:

Edited by imon7z
Link to post
Share on other sites

Okay, dzielę się więc doświadczeniem:

 

1. nigdy nie słuchaj rad NIKOGO, kto jest tu zarejestrowany krócej niż pół roku. Przykład - ziomeczek na górze, który proponuje ci używane repliki od nieznajomych.

 

2. korzystaj z umiejętności czytania i rób to ze zrozumieniem. Na forum są przyklejone tematy dla nowych, na portalu są poradniki dla nowych.

 

3. Wszystko z posysającym pałkę plastikowym/AEPowym gearboxem odpada na początek. odpada i już. Dlaczego? poczytaj.

 

4.Za 450 zł szukałbym NOWEGO MP5k od galaxy (wielkości mp7 praktycznie), nowej G36C od JG. Ewentualnie używki, ale TYLKO od znajomego, któremu ufasz.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że MP7 po prostu może się podobać ale weź pod uwagę, że ma niskie FPSy (oglądałeś Matrixa?), jak coś się sypnie to nie kupisz nowych części. Owszem kup sobie MP7 ale nie jako jedyną replikę. Do tego co powyżej polecono ją mogę dodać MP5 od JG. Moja już sporo przemieniła i złego słowa o niej nie powiem.

 

Wracając do MP7, które są u nas w sklepach: ten pierwszy kosztuje swoje, bo Umarex umieszcza oznaczenia. Z Wella masz wersję plastikową i full metal. Full do tego stopnia, że nawet to co oryginał ma z plastiku to w replice jest metalowe.

Link to post
Share on other sites

Nie musi. Gdzieś w Polsce jest parafia w której parafianie kupili proboszczowi helikopter, ale ten nigdy nim nie latał, bo nie stać go na paliwo. Tak jak fakt posiadania helikoptera nie implikuje latania nim tak fakt strzelania nie implikuje posiadania odpowiednio obeznanych znajomych. Sam gdybym miał jechać oglądać replikę z jakimś obeznanym człowiekiem to musiałbym najpierw cisnąć 60 kilometrów po kogoś obeznanego kogo znam i komu ufam.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Wiem, że męczę ten temat z empesiódemeczką. Ale chciałbym się dowiedzieć w jakich granicach cenowych będę musiał myśleć, żeby wyhaczyć taką już w miarę porządną replikę z metalowym gearboxem itd. 600-800 zł, możecie wysłać jakieś propozycje.

Aktualnie nie śpieszy mi się, aż tak bardzo żeby tą replikę mieć na już, a pieniędzy może trochę przybędzie w najbliższym czasie więc pomyślę jeszcze trochę i przeczytam kilka poradników, póki co poczekam, pod koniec miesiąca mam zamiar zakupić jakąś replikę :icon_razz:

Edited by imon7z
Link to post
Share on other sites

Widać, że dołożyłeś trochę kasy. :icon_razz2:

MP7 to raczej nie znajdziesz. Ja brałbym MP5.

Ta jest bardzo fajna, do tego producent podaje 330fps, więc do budynku wejdziesz.

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg-2/cm-041k?from=listing&campaign-id=19 Co do gumki piszą tak "W replice 041K nie ma potrzeby wymiany lufy czy gumki HU, gdyż lufa jest mosiężna o średnicy wewnętrznej 6,04 mm a gumka nie odbiega jakością od gumki HU stosowanych przez renomowane firmy takie jak CA, G&P czy G&G." ale ja i tak bym chyba wymienił :icon_razz2:

No i do tego bateria i ładowarka lepsza, a jeśli chodzi o baterię w zestawie dają NiMha 9,6V niby taki mocny nie jest, ale ja bym na coś o słabszym napięciu wymienił, a najpewniej na LiPola 7.4V.

Co do innych mp5 cymy, producent podaje ok.400fps, więc wrazie czego na chrono możesz przestrzelić.

Link to post
Share on other sites

Do rozpylacza typu MP5K preclufa to bezsens. Ani z niego nikt precyzyjnego ognia prowadził nie będzie, ani to się przyda. Stokowa cymiana 6.04 wystarczy aż nadto. Gumkę owszem na przyswoitszą wymienić się przyda.

Jeżeli stokowego NiMhę potraktujesz dobrą ładowarką będzie i długo służył i będzie porównywalny z lipolką.

Link to post
Share on other sites

Pod koniec miesiąca będę miał do dyspozycji 800 zł. Przejrzałem kilka replik i wybór padł na famasa f1 cybergun, wiem natomiast że do tej ceny moge wychaczyć sobie jakieś ciekawsze repliki, ale ten famasik się mi naprawdę podoba, moje pytanie brzmi czy jest możliwość kupna dodatkowych magazynków. Chciałem też się was zapytać czy repliki z tych linków to te same repliki :

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=759

https://www.militaria.pl/cybergun/karabinek_szturmowy_aeg_cybergun_famas_f1_grip_%28400904%29_p18021.xml

http://gunfire.pl/product-pol-1152198622-Replika-karabinu-szturmowego-FAMAS-F1.html

Link to post
Share on other sites

FAMAS ma przestarzały GB, mało części do niego, niski potencjał tuningowy, ciężko o magi do niego. I tak - za twoją kwotę startową kupiłbym AK, albo MP5, albo G36, ewentualnie rozejrzał sie za emką Specny. Jest DUŻO replik dużo lepszych od FAMAS. Ale ty pewnie jesteś trollerem któremu nie przegada.

Link to post
Share on other sites

Daj spokój. Kolesiowi się nawet nie chce postawić kropki na końcu zdania, a Ty mu podajesz wszystko na tacy. Ma przypięte poradniki w tym dziale, całe forum z ogromną bazą informacji, a nie ruszy nawet palcem. Ja tylko grzecznie przypominam o obowiązku pisania poprawną polszczyzną i wypisuję się dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem posta odnośnie Famasa F1 CyberGun, natomiast informacje które tam widnieją, są z 2012 roku, dlatego pytam się również tutaj czy ktoś posiada taką replikę i może się na jej temat wypowiedzieć w kilku zdaniach, jak się sprawuje i czy na dzisiejszy dzień jest warta ceny i uwagi. Musisz mi wybaczyć pisownię, ale pisałem to na telefonie, na szybko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...