Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona oczu pytanko


Recommended Posts

Są tematy na forum o najboleśniejszych wypadkach itd... Nic nie da 100% ochrony, jak chcesz żeby nie bolało to zrób tak jak ktoś napisał na forum owiń się folią bąbelkową ;)

 

Okulary/gogle atestowane to podstawa! Do tego maska jak chcesz mieć pewność, ze nie zgubisz zębów bo to też się zdarza.

Kulką w twarz dostać prosto bo z reguły żeby coś zobaczyć wychylamy głowę a nie nogę czy... więc to normalna sprawa.

 

Uprzedzając pytanie, tak kupisz tanio oraz nie nie kupuj siatki oraz maska do paintballu to nie jest najlepsze rozwiązanie. Najlepiej na taki startowy komplet przeznacz 100zł to spokojnie kupisz i atestowane okulary/gogle oraz maskę. Maska stalker polecam nowe z 2 punktami trzymającymi ją na twarzy a gogle czy okulary podlinkuj to na 100% ktoś Ci pomoże.

 

Ps. Przepraszam za literówki jeżeli się pojawiły.

Link to post
Share on other sites

I czy czeste sa przypadki gdzie dostaje sie kulka w twarz

Pierwsza kulka, którą dostałem, trafiła mnie w czoło. Może piętnaście minut później dostałem w maskę na twarz, więc pewnie gdzieś w nos by mogło trafić. Zdarza się często, ale dlatego właśnie są używane te akcesoria ochronne. ;) Nie martw się, to zazwyczaj tak bardzo nie boli, a jak masz dobrą ochronę, to nie ma zmartwień. ;)

Link to post
Share on other sites

Ja w zimie dostałem solidny strzał w czoło. Miałem na głowie czapkę wełniano-polarową.. Wyrosła krwawa górka wysoka na jakieś 2cm. Minęło grubo ponad pół roku i mam bliznę. Nie jest to coś czym można się chwalić jak Mel Gibson w Zabójczej Broni ale jest. Było to co prawda w CQB i dostałem niemal z przyłożenia ale jak to mówią: wypadki się zdarzają.

Link to post
Share on other sites

W głowę dostaje się dosc często (przeważnie tylko głowa wystaje z za osłony) ale w lesie raczej nie jest to problem ze względu na dystans od graczy. W CQB najlepiej zaopatrzyć się w maskę i okulary balistyczne.

Nie spotkałem się natomiast z przypadkami gdzie atestowane okulary ochronne renomowanych firm zostały przebite przez kulkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...