Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Redox Alpha v2 nie ładuje


Recommended Posts

Witam.

Niedawno zakupiłem ładowarkę Redox Alpha v2. Jest jednak z nią problem. Po około 10 minutach ładowania (czasem są to 2 minuty, a raz ładowało 2 godziny) pokazuje, że akumulator został naładowany.Próbowałem ładować 3 różne baterie(2 Ni-Mh i 1 Li-Po). Efekt jest jednak zawsze ten sam. Oddaję 2 strzały z mojej repliki i na tym się kończy. Niekiedy nawet na te 2 strzały nie mogę liczyć!

Ładowarka jest zepsuta, czy to ja coś źle robię? Dziękuję z góry za każdą pomoc :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Troche odświeżę temat - mam ten sam problem.

Ładowarka prosto ze sklepu, ustawiłem dla mojego nimha 1600 9.6V prąd ładowania 0,2A i ładowała się tylko godzinę. Ograniczenie czasowe, temperaturowe itd - wszystko powyłączane. Odpaliłem więc ładowanie jeszcze raz i ładowała się już 2 godziny. Jeżeli nie ma jakiegoś rozwiązania na ten defekt to czy nie ma zastrzeżeń żeby baterię ładować "na raty" ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Podpinam się.

Wczoraj przed strzelaniem ładowałem batki. 2x 11.1V i jedna 7.4 poszły ładnie, po 60-90 minut na pakiet, jak zawsze od prawie dwóch lat.

Później przyszła kolej na jeszcze jedno 11.1 i zaczęły się jaja. W pewnym momencie ładowarka powiedziała, że wbiła już 2000 mAh do pakietu (a ma on 2200), a napięcie na celach poszło z 3,8V do zaledwie 3.9V. Ustawiłem 0.3A i zostawiłem tak na noc, do rana zrobiło się po 4.15V na celę i wyrzuciło błąd BREAK (nie connection break, samo break).

Wróciłem ze strzelania trochę zmartwiony, bo miałem cztery pakiety do rozładowania w tryb przechowywania - ale wszystko poszło bez problemu. Spróbowałem więc podładować - i nic, idzie w 10 minut z 3.8V do około 3.9V i dalej nie ruszy - pcha do baterii te mAh, a napięcie nie rośnie. Sprawdziłem na 6 pakietach. Na NiMH, który normalnie ładował się do ok. 10.8V, przy 9.4V powiedziało FULL.

 

Spotkaliście się z takim czymś? Mam wrażenie, że problem zaczął się, gdy między jedną a drugą baterią wyłączyłem ograniczenie pojemności, ale to chyba zbieg okoliczności. Ponowne włączenie nie pomogło. Czy możliwe jest, żeby coś w ładowarce zostało uszkodzone przez wadliwy pakiet? To ostatnie 11.1, podłączone na samym końcu, leżało 6 tygodni w szafie z 3.8V na celę i troszeczkę napuchło.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...