Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

www.aliexpress.com


Recommended Posts

Ja zamawiałem flagęi wszystko w jak najlepszym porządku. Nie pamiętam, żebym dostawał numer do śledzenia, ale zamówiłem 28 sierpnia, a przyszło jakiś tydzień temu, więc szybko.

Ale zdjęcia "produktu", które dodali miażdżą wszystko. Nawet screen z emulatora się znalazł.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

To takie chińskie Allegro. Co może pójść nie tak:

1. Możesz trafić na podróbkę.

2. Możesz trafić na podróbkę podróbki.

3. Przesyłka może iśc dość długo.

4. Celnicy mogą nałożyć cło i VAT (jak się im zechce sprawdzać paczkę).

5. Nawet jak nie nałożą cła, to może długo leżeć w urzędzie.

6. W razie problemu z towarem koszty odesłania są bardzo wysokie.

 

Jak chcesz coś kupować, patrz raczej na sklepy z dobrymi opiniami.

 

Rozejrzyj się, jest na forum temat o tym serwisie z tego co pamiętam.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Ali nieźle ciśnie sprzedawców, mało kto robi tam przekręty, jeśli już to nowe konta. Kultura wyższa niż na allegro. Odpisują, informują i w ogóle jest przyjemnie.

Jeśli ktoś jest nowy na ali i nie wie jak unikać bubli, to jest na to kilka prostych sposobów. Chyba najlepszą tarczą jest kupowanie od wysokopoziomowych sprzedawców, takich z diamentami, lub koronami w statusie konta (coś jak gwiazdki na alledrogo). Można też przy wyszukiwaniu segregować produkty według ilości sprzedanych sztuk - są ludzie którzy to kupili, będą i opinie o produkcie. Ostatnia sztuczka, to nie kupowanie produktów, które są sprzedawane dużo taniej niż na innych aukcjach, pewnie podróby.

O ile w airsoftowych gratach, nie trzeba się tak pilnować, bo tu nie bardzo robi się podróby, poza niektórymi częściami wewnętrznymi. Do tego kopie oryginalnych produktów to to czego szukamy na ali (eotechy, szyny itp) Kwestia tego, żeby produkt był dokładnie opisany, a o to nie trudno u wyexpionych sprzedawców.

Link to post
Share on other sites

No i najważniejsze. Opis zawsze zgadza się z przedmiotem. Jeśli czegoś nie ma na zdjęciach lub w opisie to tego nie będzie choćby nie wiem jak nieprawdopodobne dostaniecie but bez zelówki jeśli nie było powiedziane ze but z zelówką. No dobra trochę przesadzam ale zwracajcie uwagę na opisy.

Link to post
Share on other sites

Przepuściłem tam trochę pieniędzy ale głównie na części maszyn. Bezpieczniej niż na allegro. I cena adekwatna do jakości. Trzeba pamiętac o 1 Polskie sklepy tez tam kupują ale płacą cła i podatki plus mają marże. Tutaj mamy bezpośrednio zazwyczaj bez ceł z wysyłką za free.

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites

To ja trochę ostudzę zapał: zamówiłem Baofenga 888, dostałem jakąś podróbę i brakowało słuchawki w zestawie. Radio działało, więc umówiłem się ze sprzedawcą na 25% zwrotu, kasy nie mam do dziś.

Innym razem miałem o coś spór ze sprzedawcą, wygrałem, kasy nie mam do dziś. Teoretycznie powinna wrócić.

Żonie przyszła np. bluzka z jednym rękawem ;)

Także wybieraj sprawdzonych sprzedawców i nie daj się nabrać na zbyt tanie okazje od sklepów z małą liczbą opinii.

Czytaj bardzo dokładnie opisy, bo jak zamówisz sobie "Bowman PTT Elite ZTactical", to przyjdzie ZTactical, a nie oryginalny Z-Tactical ;) Często też będzie coś np. "Aimpoint Style" i to nie jest Aimpoint, tylko coś co wygląda jak Aimpoint. Inna sprawa, że może pochodzić z dokładnie tej samej fabryki co szukany przez Ciebie produkt, tylko nie mieć naklejonego logo.

Link to post
Share on other sites

No jak ktoś spodziewa się oryginalnego Aimpointa za 100-200 zł to jego sprawa. To oczywista oczywistość, że 99% rzeczy na ali to chińskie podróbki ACM. Chińczycy podrabiają przecież wszystko - nawet części rowerowe, ubrania, maskotki, zegarki czy optykę. Nawet jak już na ali jest jakiś oryginalny produkt, to na pewno nie będzie on 10x tańszy niż w Polsce / Europie. Przy rażąco niskich cenach spodziewajmy się raczej kopii i kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Chciałem kupić puszkę PEQ 15 LA5. znalazłem w cenie 53 dolce z wysyłką (darmową ;) ). Opis na liscie i numer sugerował wersję z zielonym laserem i pierwsze zdjęcia, opis główny ze inny model z czerwonym laserem, zdjęcia od czerwonego.

Napisałem do majfrjenda o co chodzi, ja chcieć kupić, ale ty mieć błąd w aukcja.

Majfrjend odpisał po 2 godzinach ze już poprawione, przeprasza za pomyłke. Pucha kupiona 22, wczoraj nadana i jest na lotnisku w chinolandzie.

 

Magnifier do eo od innego chinola: wysyła do wielu krajów ze swojej listy (brak Polski na liście). Jeśli nie ma kraju na liście, pisać maila. Napisałem czy mogę kupić, jestem z Polski (europa). 5 minut i odpowiedź - tak oczywiście!. Kupione, tracking tego samego dnia.

Link to post
Share on other sites

(...)oryginalny Z-Tactical :icon_wink: (...)

 

 

To jest coś takiego jak oryginalna podróbka ?

 

chinol to chinol - nie oszukujmy się. Masa jest sklepów/ sprzedawców co mówią że to coś nowego a jest klepane w tej samej fabryce co rezta cześci na rynku. Zmieniają sie tylko literki na etykiecie...

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zakupić poprzez ten portal spodnie podobne to utp w krypteku: http://www.aliexpress.com/store/product/Multicam-Airsoft-Military-Camouflage-IX7-pants-blind-hunting-clothing-tactical-cargo-pants-army-combat-pants-camouflage/925411_32387989057.html bo aktualnie cena spodni utp w Polsce jest chora. Tylko szukam wersji long a najlepiej xlong.

Edited by upadlyaniol2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...