Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Force core seria AK


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak napisał kolega wyżej.

 

W skrócie,

-Usuwasz resztke starego gwintu wiertlem do metalu o średnicy śrubki selektora,

-gwintujesz ten otwór gwintownikami

A) gwintownik początkowy

B) gwintownik dokanczajacy gwint

-wkrecasz wkładkę gwintowa w ten gwint i zrobione

 

Kiedyś kupowałem wszystko w Castorama za gwintowniki dałem 20zl a wkładka 1-2zl

Link to post
Share on other sites

O, mój błąd. Byłem święcie przekonany, że mam krótką dyszę zamontowaną, ale odszukałem w historii transakcji i wychodzi na to, że obie są długie. No i zmierzyłem pi razy oko linijką, to mają 2 cm, albo ciut powyżej. Także moje niedopatrzenie i skleroza. :icon_biggrin:

 

EDYTA:

A takie coś będzie się nadawać? Bo widzę, że jest to wkładka samogwintująca, więc nie wymaga gwintownika. Dobrze rozumiem? Czy lepiej zakupić gwintownik i dodatkowo nagwintować?

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że nie rozumiem tego hype'u na te kałaszki. Może i za te cenę są lepsze od Cymy, ale szału nie ma. Miałem FC-105 i cieszę się, że szybko sprzedałem. Wygląd obłędny, drewna cudne, ładnie strzela. Ale:

- po 2 strzelaniach dolne łoże złapało luzy,

- luzy pokrywy zamka,

- luzy kolby (niewielkie, ale to tam pa licho)

- selektor, o matko, złapał jakieś luzy i nie dało się zabezpieczyć, czy przełączyć na ogień pojedynczy,

- komora hop-up, łatwo sobie rozregulować np. wkładając baterię, a i przy włożonej baterii ciężko też wyregulować ze względu na zahaczające o nią i kable suwadło zamka.

 

Użyłem na trzech strzelaniach. Dodam, że nie rzucałem nią o ziemię, ścianę, czy otwierałem nią drzwi.

 

Za te kasę, według mnie (bo też mam), lepszy jest AUG :icon_razz:

 

hehe to ja kupiłem od tego Pana fc a105 i powiem, że selektor to faktycznie kupa w oryginale, luzy nie z tej ziemi sie zrobiły, ale udało mi się to przerobić tak, że jest ciaśniej niż u dziewicy i tryby ognia wchodzą doskonale.

otóż wykręciłem selektor ognia i okazało się, że ma za szerokie wycięcie, tak, że jałowy skok tej dźwigni był chyba z centymetr (nie dziwię się, że nie dało się zabezpieczyć broni i ustawić singla), rozkleiłem tą wytłoczoną blaszkę od tulejki i pilnikiem naciąłem nowe wcięcie na ząbek który widzimy w korpusie repliki, tak, że wyszło jak wyżej opisałem.

pytanie teraz jak to długo wytrzyma i jaki jest np inny sposób eliminacji takich luzów oprócz lutowania (bo mi to nie wychodzi za bardzo).

 

a co do kabli, to jak pisałeś, że przerobiłeś na wtyk deans-t i miałeś potem problemy z upchaniem kabli i ustawianiem hopka, to powiem, że takiego druciarstwa-max dawno nie widziałem :D no masakra :D lepiej było zostawić w oryginale i kupić małą przejściówkę z tamiyi na deansy :D zostałoby sporo miejsca na batkę a i dałoby rade hopka regulować :D

Link to post
Share on other sites

Sprawdź linijka. Krótka ma mniej niż 20mm natomiast długa ponad 20.5mm. Krótka dysza shs nie współpracuje z komora E&L i kalachami z linii RK. A jeśli współpracuje to jest strata ponad 50fps. Krótka dysza tzn. 19.7mm jest montowana w cymach 040 i w górę.

 

Dysza short do AK bywa nazywana standardem TM. Pasuje nie tylko do Cym powyżej 40stki. 028, 031 korzystają z takiej samej długości.

Link to post
Share on other sites

Otóż tak. Miałem zieloną G&G, ale z racji, że w miejscu gdzie dociskał dystanser, pękła i był problem z wystrzeliwanymi gumkami, więc zakupiłem sobie Systemę. W moim przypadku działa idealnie. Zero zacięć, zero pustych strzałów. Jedynie problem z podawaniem mam, ale ze znajomym rozwiązaliśmy ten problem stwierdzając, że gumka musi być dobrze rozgrzana by magazynki (midy cymowskie), podawały jak trzeba. Tak to nie mam zastrzeżeń.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Do swojego założyłem niebieskiego madbulla, też kręci elegancko :)

 

A'propos magów to E&Lowskie brązowe podają bez problemów, nie zacinają się (kulasy rakiety platinum 0.25) i póki co, żaden się nie połamał, kupione 2016-11-08.

 

Z innej beczki - wiadomo coś o dostawie ?

Link to post
Share on other sites

Dziennik pokładowy użyszkodnika AKSU

 

Może komuś się to info przyda :

1. Mizerna szczelność - w stocku miała 370fpsów, na pierwszej strzelance tłok pękł na pół - wymieniłem na żółty z classica bo akurat był pod ręką, głowica alu SHS. Na chrono wypluł 410fpsów. Następną rzeczą była wymiana dyszy, wsadzona alu SHS długa, podwójne oringi - wynik : 466-470fpsów ...

 

2. Kolba złapała niewielkie luzy na boki po 3 miechach ciorania. Wyślizgał się zatrzask.

 

3. Podkładkowanie zębatek nie istnieje, na stocku lipo 7,4 nie mogło dwa razy naciągnąć tłoka.

 

4. Montaż ris do suczy od CORE pasuje plug&play, ma oznaczenia ZENITCO, po przykręceniu beton.

 

5. Pasuje lipo 11v 1200mah od Electro River (Gunfire) "pod pokrywę replik AK" wsuwa się do końca, suwadło chodzi bez oporów i nie ociera o batkę

 

6. Magazynki, które sprawdziłem organoleptycznie :

- brązowe midy E&L 5.45 (wymagały podpiłowania) pasują, podają luzów nie mają

- stalowe midy E&L 7.62 zatrzaskiwały się ale przerywały, albo nie podawały wcale

- śliwkowe midy MAG wchodzą bez piłowania, podają elegancko ale dyndają się w gnieździe

- stalowy hicap Boyi 7.62 zatrzaskuje się i podaje bez problemów, siedzi ciasno

- midy Cyma 5.45 wymagają delikatnego podpiłowania ale pasują i podają

 

7. Oksyda - AKSU FC vs AKM E&L gen1,5

W suce ruda pojawiła się na końcówce rumcajsa, selektor złapał nalot. AKM zgnił cały, praktycznie wszystkie części pokryły się rudym nalotem. Oksyda na zimno widać nie jest taka zła !

 

 

Czy polecam ? Tak ! Czy kupiłbym jeszcze raz ? Jak najbardziej. Opis odnosi się do mojego egzemplarza, ktoś inny mógł mieć złożonego idealnie, nie odnosi się to do wszystkich replik - tak gwoli ścisłości.

Edited by Voytas
Link to post
Share on other sites

Montaż : http://gunfire.pl/product-pol-1152208124-Gorna-szyna-RIS-do-replik-typu-AKS-74U.html

 

Jeśli chodzi o konserwację to babram Ballistolem, inny kupię jak mi się ten skończy bo jeszcze sporo zostało, pewnie jest jakiś mocniejszy antykorozyjny.

 

Aku wchodzi w rurę aż do końca, mi się go nie udało jeszcze rozładować do końca, a strzelam regularnie :icon_eek:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...