Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FC-3M Force Core


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Witam!

 

Podbijam temat, zastanawiam się nad kupnem tej repliki na początek bo jak za 5 stówek brzmi naprawdę nie źle!

Sam wygląd to kwestia gustu, ale do rzeczy, czy jest ktoś kto miał z tą repliką styczność ? Naprawdę zależy mi na opinii kogoś kto użytkował a niestety w kwestii tej repliki nie wystarczy opcja "szukaj" :icon_razz2:

 

Myślę że warto ruszyć ten temat bo naprawdę nie jest drogo a dużo osób szuka czegoś taniego na początek.

 

pozdrawiam i dzięki z góra za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Była promocja na wichra i po promocji. Ale jako że udało się zakupić za bagatela 360zł to i napiszę co i jak i parę zdjęc rzucę.

 

Replika jak za taki "piniondz" wygląda conajmniej okej. Faktura plastiku jest lekko chropowata a i on sam nie wygląda tak fatalniej jak abs użyty w gietach JG lecz dalej nie jest to szczyt możliwości. Na pewno sprawia więcej zaufania od abs użytego w G3 sas od JG.

 

yelbm8mfmw09.jpg

14nj45gnmgph.jpg

 

"metal" wygląda okej jak na ten przedział cenowy lecz w dotyku budzi gorsze wrażenie od tego użytego w cymie 0.52 aczkolwiek jest od niego "twardszy". O wiele lepsze wrażenie sprawia kolba która siedzi ciasno i sztywnie lecz jak już koledzy wyżej zauważyli składa się w odwrotną stronę :icon_neutral:

z2x636bew2r0.jpg

zaptl5609q4k.jpg

Przedni chwyt znowu niestety nie chowa się jak w oryginale lecz trzeba przyznać że jest "urewsko" ergonomiczny i replikę trzyma się/manewruje nią wyśmienicie.

6lzjlri6p8iy.jpg

Kolejna bolączka to do niczego nie przydatne przyrządy celownicze, które można o kant tyłka rozbić ze względu na to iż nie można ich w żaden sposób ustawić tak aby jakkolwiek były użyteczne.

cuo9lhmielk4.jpg

 

Mag siedzi ciasno i podaje wszystkie kulki jak leci na auto przy stockowej batce 11.1v.

Silnik nie wydaje się mieć problemu z naciąganiem stockowego m120 a wyglada tak:

qe701h4pckoz.jpg

Komora Hop-siup wygląda tak:

rlfn5vs5lsy5.jpg

Miejsce na baterię wygląda tak:v47cllff6rau.jpg

Gdzie mieści spokojnie mieści się stockowa bateria o ile nie przyjedzie spuchnięta :icon_evil:

8w9aadyb678u.jpg

Co nie zmienia faktu że idzie nią tam wcisnąć bez problemu.

Można również zapomnieć o instalacji tłumika dźwięku co jest możliwe w replice LCT.

dgebrlx273dx.jpg

a8bxpzxf43nh.jpg

 

Gearboxa rozbierać nie rozbierałem i nie mam zamiaru aczkolwiek replika prędzej czy później trafi na warsztat Mendiego w celu zmniejszenia FPS do 350, wyciszenia i podniesienia komfortu pracy GB więc może wtedy co więcej się o nim dowiem. Na chwilę obecną pracuje przyzwoicie. Na pewno brzmi lepiej od tego z G3 jg bądź stockowego Cymy 0.52. I strzela przyzwoicie. Chrono pokazywało od 427 do 432 fps więc nie jest źle jak na stock. A i gumka stockowa wydaję się kręcić przyzwoicie. Według google maps na 0.2 zasięg maksymalny to ok 72-74m co po powinno dać nam jakieś 65m maksymalnego przy kulkach 0.25 i płaskiej trajektori lotu na stocku co można uznać za nader niezły wynik.

GB:

ujxwrdcjsdbe.jpg

w6idhatv5qai.jpg

Magi midy można kupić tutaj co i pewnie zrobię jak replika się przyjmie do CQB:http://airsoft.tiger...oduct_info.html

 

Album jakby zdjęcia padły: https://goo.gl/photo...qen8XUyDbh2LRo6

Edited by Endranii
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, cylinder jest miedziany a tłok biały z czarną głowicą. Co do przyrządów celowniczych to teraz zauważyłem że złe zdjęcie wgrałem. Prawo-lewo są zgrane problem jest z zgraniem góra-dół co jest nie możliwe ze względu na szczerbinkę będącą jakąś olbrzymią mutacją. Nawet po maksymalnym wykręceniu tego dzyndzla od muszki wszystkie strzały idą w niebo. Problemem to nie będzie jako że i tak pewnie rusak na tym wyląduję. Aczkolwiek jestem otwarty na wszelkie pomysły jak to wyregulować w pionie.

Link to post
Share on other sites

Samej szczerbinki nie da rady wyregulować. A i jest ona przykręcona na jakiś dziwne, aluminiowe śrubki, jedna nie chciała się odkręcić i od razu w środku gwint poszedł.

Widać są jakieś generacje tego modelu, różniące się trochę.ja w swojej zamontowałem kawałek szyny na górę przedniego chwytu i tam poleci kolimator. Tylko jak go z domu przywioze.

Link to post
Share on other sites

U mnie zamontowane szyny, mocno i stabilnie, pod kolimator i latarkę. 2jb5ibp.jpg

Gearboź jest nieco inny, mianowicie wygląd części. 149002d.jpg

Lufa wewnętrzna, nie mierzyłem średnicy, ma dość ładną koronę wyfrezowaną, i trzyma kulkę na poduszce powietrznej, jak ją postawić pionowo, czyli jest dość ciasna.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZwEECmNDCvU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Rozebrałem żeby zajrzeć do środka a wewnątrz sucho jak w portfelu na koniec miesiąca... Smar był, ale tak twardy i zaschnięty, że nie wiem ile musiała leżeć ta replika. Wewnątrz zaskoczyly mnie helikalne zębatki i tłok o połówkowych metalowych zębach... chińczycy miewają różne humory. Smuci tylko plastikwoa prowadnica sprężyny. Ale narazie nie mam kosmicznych fps to nie zmieniam.

Dowaliłem mosfet, przedłużyłem kable, i na kolbie dodałem lipola cegielke 2200 mag 11v. Teraz jeszcze muszę opóźniacz dać bo nie wyrabia na roofie...

 

hx9893.jpg

30ttdns.jpg

23kw4u1.jpg

1q3fp5.jpg

Edited by The-Naturat
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...