Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dual Sector Build


Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kurczę faktycznie! Okazało się, że listwa "dedykowana" pod DSG miała 1,5cm. Spiłowałem elegancko 0,4 i co? Fps podskoczyły o ponad 100! Wielkie dzięki wszystkim, szczególnie Tobie matrigs :) Jutro będę kombinował z mocniejszą sprężyną, podkładkami na prowadnicę itp.

Wynik 230 fps osiągnąłem na ubitej m120 z podkładką na prowadnicę. Możliwe też że kulki były 0,25 więc będzie trochę więcej jutro wszystko potestuję i dam znać :) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

W poradniku masz wykres ile FPS spodziewać się możesz na jakiej sprężynie.

 

[EDIT]

 

Z tym że ta listwa nie rozwiązała raczej kwestii podawania kulek.

 

Warto było sprawdzić jak gearbox był otwarty wszystkie testy które podałem. Przede wszystkim te sprawdzające czy listwa chodzi w pełnym zakresie.

 

Może być i tak wymagane zastosowanie krótszej dyszy i podpiłowanie czoła listwy tak jak to często się robi w normalnych zestawach.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Dziwię się że nie zauważyłeś tego kręcąc wszystkim na sucho. Przy tej listwie dysza nie miała wystarczająco czasu na powrót. Jak zamówiłeś taką listwę to znaczy że masz jeszcze stockową? Jak poczujesz chęć pomocy ludzkości to mógłbyś spiłować jedną jeszcze mocniej i podzielić się wynikami, możliwe że FPSy będą jeszcze większe bo dysza dostanie więcej czasu na powrót i uszczelnienie. Problemem może być wtedy podawanie kulek bo magazynek będzie mieć mniej czasu. Chodzi o znalezienie złotego środka.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

To znaczy podawanie kulek to jest prawdopodobnie wina komory. Na poprzednim secie kulki też nie były podawane, także w najbliższym czasie będę kupował komorę Modify, miałem już jedną i identyczny problem z podawaniem kulek w innej replice i po wsadzeniu tej komory problem zniknął.

Spirit_ tak, mam jeszcze stockową listwę. Ale przeginać też nie chcę a i tak myślę że z podawaniem kulek na takim rofie może być ciężko. Jutro będę wszystko testował, prawdopodobnie będę zamawiał też jeszcze sprężyny i przy okazji może kupię tez drugą listwę.

Swoją drogą, ciekaw jestem czym kierował się SHS wprowadzając kompletnie nie pasującą listwę do setu dsg...

Link to post
Share on other sites

A po co taka operacja ma być wykonana? Mierzyłem na chrono aktualnie, wydaje mi się że dość słabo to wypadło:

rof na lipo 11.1 25C 1800mah to 35bb/s

fps około 260-270 na 0,25 G&G na sprężynie m140 i 1/3 podkładki na prowadnicę (przyciąłem ją)

Dziwne, jak np. Maekiii ma po 52rps na lipo 11.1. Co prawda on ma zębatki 10:1, ja 16:1, ale czy to da aż taką różnicę.

Dodatkowo zrobiłem serek z tłoka, wyciąłem kilkanaście dziurek. Czy to coś daje- jedni twierdzą że tak, inni że nie.

I jeszcze jedno dodatkowe powiązane z tematem pytanie:

Na tym filmiku gość zrobił coś, co bardzo mi się spodobało, mianowicie połączył 2x lipo 7.4

No i czy nie ma to jakiś negatywnych skutków dla baterii? Wygląda prosto, a taniej jest zrobić sobie coś takiego niż kupować 14.8, zwłaszcza, że akurat 7.4 mam w domu. Dodatkowo baterie muszą mieć takie same pojemności itp? On używa takich samych.

Link to post
Share on other sites

A po co taka operacja ma być wykonana? Mierzyłem na chrono aktualnie, wydaje mi się że dość słabo to wypadło:

rof na lipo 11.1 25C 1800mah to 35bb/s

fps około 260-270 na 0,25 G&G na sprężynie m140 i 1/3 podkładki na prowadnicę (przyciąłem ją)

Dziwne, jak np. Maekiii ma po 52rps na lipo 11.1. Co prawda on ma zębatki 10:1, ja 16:1, ale czy to da aż taką różnicę.

Dodatkowo zrobiłem serek z tłoka, wyciąłem kilkanaście dziurek. Czy to coś daje- jedni twierdzą że tak, inni że nie.

I jeszcze jedno dodatkowe powiązane z tematem pytanie:

Na tym filmiku gość zrobił coś, co bardzo mi się spodobało, mianowicie połączył 2x lipo 7.4

No i czy nie ma to jakiś negatywnych skutków dla baterii? Wygląda prosto, a taniej jest zrobić sobie coś takiego niż kupować 14.8, zwłaszcza, że akurat 7.4 mam w domu. Dodatkowo baterie muszą mieć takie same pojemności itp? On używa takich samych.

 

35rps/10*16=56rps. Maeki osiągnął 52rps. Go figure.

 

Twój wynik nie powala, ale jest w normie.

 

Serek z tłoka nie wpływa na ROF ale na premature engagement. Jak masz za duży ROF przy za dużej wadze tłoka zębatka ci się obróci zanim tłok dojdzie do końca cyklu i wyrwie ci zęby z listwy / zębatki tłokowej.

 

Ogniwa powinne być identyczne.

 

Opóźnienie cofania się dyszy.

 

Czyli będzie miał jeszcze większe problemy z podawaniem jak za dużo dotnie. Szlifowanie frontu listwy / wzmacnianie sprężyny nie mają takiego negatywnego efektu.

 

Tak poza tym ja bym się tematem szczelności nie zajmował już. Masz 270 fps na 0,25 czyli 300 na 0,2 a mówisz że masz mniejszą podkładkę. Przecież to jest wynik jak najbardziej prawidłowy, niezależnie od frunącego papierka czy nie.

 

Test papierka wskazuje na wiele problemów szczelności ale czasami papier sfruwa chociaż na chrono wychodzi prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Lepiej wypolerowane kulki, zmniejszenie pojemności midów o te 10-15 kulek co wzmocni sprężynę czy po prostu lepsze midy. Nie powinno być jakiś dużych problemów poza tym ma drugą listwę w razie czego gdyby przesadził. Duże wahania FPS wskazują na, uwaga ... dużą nieszczelność. Jeszcze raz proponuję przyspieszenie powrotu dyszy w jakikolwiek sposób.

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem jeśli masz różową głowicę cylindra od SHS i różową dyszę to sprawdź czy się dysza na prawdę swobodnie rusza. Jak położysz cylinder z głowicą na dyszy(ustawisz pionowo do dołu) to ta powinna się od razu schować. Mam czarną dyszę(chyba Guarder) i ta się chowa spokojnie a jest prawie tak samo szczelna. Ta różowa daje dość spory opór i nawet nie drgnie jeśli zrobię tak jak mówiłem. Nawet powiem tak, już chyba lepiej mieć małą nieszczelność na dyszy niż sporą nieszczelność z tego powodu, że dysza nie nadąża dojść do gumki HU z powodu tego, że za ciężko chodzi.

Link to post
Share on other sites

Destructor, dysza chodzi na prawdę bardzo luźno. Zwłaszcza, że skróciłem sprężynkę popychacza i teraz dysza odbija błyskawicznie :)

Wydaje mi się że to wszystko wina tej badziewnej komory ale mogę się mylić, mam aktualnie założoną Specnę. Zaraz wsadzę Prowina i zobaczę jak ze stabilnościa.

Link to post
Share on other sites

Może i chodzi, ale jeśli sprawdzałeś z założoną sprężyną na popychaczu to się nie liczy :icon_biggrin: Dysza może mieć spore opory właśnie na prowadnicy i będzie miało to dopiero znaczenie w takich buildach jak DSG. Oczywiście może być to wina komory i nieosiowości dyszy z komorą.

 

możesz sprawdzić ten filmik:

Edited by destructor
Link to post
Share on other sites

Wszedł nowy secik komory:

- lufa SRC 363mm

- komora Prowin

- gumson G&G

I efekt.. 280 fps na 0,25, wszystkie kulki są podawane i odchyły max 5 fps :D

Komora jest bardzo mocno dociśnięta do czoła gb, na prawdę mocno musiałem ścisnąć body żeby to się zamknęło :)

Czyli generalnie jest bardzo dobrze, jutro przetestuję zasięg i fps na 0,2 jak kupię :)

Link to post
Share on other sites

Autorski patent na prostowanie osiowości w poziomie:

 

ERS8pNB.jpg

 

W pionie niestety trudniej, bo gearbox z pinami siedzi sztywno. Trzeba kombinować lufą.

 

Tak to powinno wyglądać ostatecznie:

EcyjnZp.png

 

[EDIT]

 

Czemu zależy ci na 0,2?

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Samo zeszlifowanie czoła nic nie da jak płetwy nie podszlifujesz. Dzięki temu uzyskasz troszke wiekszy wysunięcie dyzy a co za tym idzie lepsze uszczelnienie na gumce. Jako efekt uboczny uzyskasz też minimalne opóźnienie dyszy.

Edited by Szelma1981
Link to post
Share on other sites

Kurczę lipa bo magi nie wyrabiają na tym rofie. Tzn, co któraś kulka leci ale to tak słabo raczej.

Na kulkach 0,2 310 fps :icon_smile:

 

EDIT

Nie taki piękny prowin jakim go malują ;) Po solidnym doszczelnieniu teflonem- 350 fps :D Więcej już się chyba nie uda

Edited by tymekgluchpl
Link to post
Share on other sites

No właśnie tak myślałem że o to ci chodzi, ale w takim razie źle zaznaczyłeś miejsce na płetwie gdzie trzeba zeszlifować.

 

tRtqUsl.png

 

W tym miejscu płetwa koliduje z osią zębatki tłokowej i to jest miejsce w którym ogranicza się ruch listwy.

 

Oczywiście Matrigs masz rację, zakręciłem się jak zębatka tłokowa ;)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

https://goo.gl/photos/3qsHfnPX4znvDUim9

 

41 RPS mierzone Audacity. Podaje na Lonex Flash i G&G 0,25gr

 

Specna M4, szkielet stock, sorbo, AOE, zaoblonone rogi przy cylindrze

DSG SHS

reszta zębów mieszanka śmieci, generalnie stock 18.72 przełożenie

silnik Tornado F1 22TPA

bateria 11.1

sprężyna Element 165ST

tłok SHS niebieski pełna szczęka

 

Mogę jeszcze pokusić się o wrzucenie 16.46 zębów Lonexa ale raczej 50tki nie przekroczy.

 

Chodzi mi po głowie natomiast 14.8V bateria.

 

Nota bene, przygotowanie tłoka SHS:

 

cfa1d463bdd0464aba6bf62a14ec95f6.png

 

Oryginał ma około 16 gram

 

I testowy tłok :)

 

9984b0228a954f20a3d82d21de48f99c.png

 

(przy czym jest to efekt pośpiesznie wklejonej listwy, a nie wina plastikowych zębów)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...