Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dual Sector Build


Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawdzałeś czy mniejsza masa tłoka ma wpływ na ROF i/lub fpsy?

 

Za bardzo boję się o szkielet Specnowy żeby testować. I tak jego dni są policzone po tym jak na chwilę puściłem serię nie mając wsadzonego gearboxa do lowera i pojawiły się spękania przy prowadnicy.

 

Ale jeśli miałbym poteoretyzować:

 

Nie wyobrażam sobie żeby miało to wpływ na ROF. Tłok nawet jak szybciej powrócy na miejsce spoczynku i tak musi czekać aż zębatki wykonają swój cykl. Można zakładać że silnik mniej się namęczy ruszając lżejszy tłok z miejsca ale sprężyna stawia opór liczony w kilogramach, a my mówimy tu o różnicy na tłoku rzędu 5 gram. Z kolei jak tłok będzie za wolny, to dojdzie do "premature engangement" i nam zębatka trafi w połowę listy i narobi kuku. To jest zresztą główną ideą odchudzania tłoka żeby do tego efektu nie dopuścić.

 

Jeśli chodzi o FPS, tu z kolei niewątpliwie będzie miało to wpływ i dojdzie do zwiększonego "joule creep", tylko nie jest to imho warte ryzyka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

A Dual Sector to nie przypadkiem dwa cykle tloka przy jednym obrocie zębatki tłokowej? czyli dwa strzały na jeden...??

 

Nie.

 

Dwa strzały przy jednym naciśnięciu spustu, przy 'płytkim' krótkim naciśnięciu może nie, ale wciskając głębiej bardzo często, obstawiam słabą sprężynkę antyreversala, ale rzecz jasna przyczyna może leżeć gdzie indziej

 

Możesz podpiłować krawędź języka spustu który naciska na kostkę:

 

5138160cd04345039982abc5cacbf622.png

 

Z tym że robiłbym to stopniowo, za każdym razem testując jaki jest efekt. Załatwiłem kilka spustów bo wydawało się że testując na jednej połówce jest ok a po złożeniu się okazało że ściąłem za dużo materiału.

 

Możesz też spróbować najpierw rozchylić blaszki stykowe tak żeby łapały dopiero pod sam koniec pociągnięcia.

Link to post
Share on other sites

Mam mosfet, ale bez hamulca, to jest g&g wild hog, nie ma tam kostki stykowej tylko mikrostyk + mosfet fabryczny, podejrzewam że przyczyna jest czysto mechaniczna, czasem też mechanizm naciąga się, wystrzał nie następuje i dopiero po drugim naciśnięciu spustu jest strzał

Link to post
Share on other sites

A Dual Sector to nie przypadkiem dwa cykle tloka przy jednym obrocie zębatki tłokowej? czyli dwa strzały na jeden...??

Też tak myślałem z początku, ale wystarczy popatrzeć jak wygląda zębatka tłokowa:

airsoft_MOD_quantum_gear_set.jpg

Jak widać mamy 2 krzywki od przerywacza, także cykl tłoka na 1 strzał rzeczywiście wykona się tylko raz.

 

Nie jest. Praktycznie każdą replikę da się złożyć tak żeby nie był potrzebny AB.

Ciekawy patent z tym spustem (chociaż chyba tylko dla osób, które mają alergię na mosfety, albo ab z mosfetu jest u nich za słabe), ale ciężko mi się zgodzić, że takie kombinacje są czymś normalnym.

Link to post
Share on other sites

Wiciok. Nie sprowadzajmy tematu back to basic. To co piszesz to oczywistości.

 

Jeśli chodzi o semi najpierw sprawdź jak chodzi przerywacz. Na jakiej sprężynie robisz dsg? Jaki config dokładnie?

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

AnR - testowałem na m165 element, i m160 tornado przycięta ale z podkładkami na prowadnicy, tłok shs - prawilnie spiłowane zęby, sorbo 4mm, poprawne aoe, zębatka shs dsg, zębatki 16;1 albo 18;1, wychodzi 340fps na 025, listwa dosyłacza jest docięta na 11mm, dysza plastikowa, montowałem też drugą podobnie dociętą, przerywacz ma bardzo luźną sprężynkę, wszystko wydaje się ok, może to wina tej sprężynki

Link to post
Share on other sites
AnR - testowałem na m165 element, i m160 tornado przycięta ale z podkładkami na prowadnicy, tłok shs - prawilnie spiłowane zęby, sorbo 4mm, poprawne aoe, zębatka shs dsg, zębatki 16;1 albo 18;1, wychodzi 340fps na 025, listwa dosyłacza jest docięta na 11mm, dysza plastikowa, montowałem też drugą podobnie dociętą, przerywacz ma bardzo luźną sprężynkę, wszystko wydaje się ok, może to wina tej sprężynki

 

Jaki silnik? Czym to zasilasz?

Link to post
Share on other sites

Silnik standardowy montowany w wild hogach, to jest chyba 25000 rpm, batki montowałem różne, 11.1, 7.4 i life 9.9.

Kolejna wątpliwość - sorbo jest dość grube - ma 4mm, może ono zmienia AOE, i zębatka tłokowa w różnych położeniach chwyta tłok, i to powoduje dziwną pracę?

Edited by outsider47
Link to post
Share on other sites

Sorbo zmienia pozycję tłoka, nie koła tłokowego. Jaką masz jego twardość? Ja nie polecam nic innego jak 70D. Dla mnie masz kilka opcji, jeśli nawet przy 7,4v masz ten sam efekt.

 

1. ETU od G&G nie daje sobie rady z przerwaniem układu.

2. Jest układ źle spasowany na linii koło tłokowe-przerywacz-ETU

3. Układ działa zbyt "bezwładnie" i nie jest odpowiednio wyhamowywany, możesz się pokusić o mosfet AB ale usuniesz cały ETU wtedy.

4. Ile masz zębów przeciw powrotnych?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witajcie, przeczytałem cały temat i dalej mnie nurtuje czy ktoś złożył to na 450fps i rofie około 40rps? Oraz druga kwestia mam w planach wsadzić to do m4 długość lufy 250-350mm w tym przedziale bym lufę dopasował. A teraz kwestia części: tłok wiadomo ze stalową szczęką, głowica tłoka planuje cichą CA, głowicę cylindra cicha DF, prowadnica albo ta dostosowana do DSG albo jakaś stalowa łożyskowana, cylinder bym dobrał już taki który będzie najlepiej współpracował. Zębatka środkowa z zestawu 13:1 starych SHS;ów silnikową jakąś by się dopasowało. Do tego mosfet Gate z burstem. I kwestia czy jest ktoś kto składał już taką konfigurację przy takch fps?

Link to post
Share on other sites

Sugeruję Ci raz jeszcze przewertować wątek.

 

1. Zobacz jakies FPS ludzie uzyskują na M160/M170. 450 jest dla mnie nierealne. Spróbuj swojego szczęścia z zestawami 12:1/13:1 i SS.

2. Głowice ciche, jak dobrze jeden z Kolegów mi zwrócił uwagę, słabo nadają się przez dziury. Testowałem, fakt. Sugeruję płaskie głowice gdzie płaskie gdzie jeszcze dodatkowo powiększyłem otwory delikatnie.

3. Cylinder to może dać pełen, 1, 2. Nieistotne, i tak pracuję lekko poniżej jego połowa.

4. https://gunfire.pl/product-pol-1152195484-Zestaw-wzmocnionych-zebatek-13-1-SHS.html - zobacz jak one są skonstruowane. Spójrz na tłokowe i środkowe.

Link to post
Share on other sites

Czyli pozostaje mi poskładać wszystko na ząbkach 13:1 z mniejszym rofem.

 

Możesz uzyskać takie wyniki na SSG, ale jest to na granicy "przyzwoitości".

 

Ostatni miałem złożony nastepujący zestaw:

 

SHS 12:1

SHS 7 Stalowych Zębów

Całość Short Stroke 3 Zęby

Silnik Tornado Hi-Torque (20 TPA)

Sprężyna Tornado M140

 

Zestaw ten mi dał 440 FPS przy 35 RPS na pełnej naładowanej 11.1 Lipo.

 

Gdybyś do tego dorzucił Tornado Hi-Speed, ASG 30K, ZC Leopard / ZCI Hi-Speed, stary SHS Hi-Speed które mają 16 TPA powinienes przekroczyć 40 RPS.

 

Dlaczego natomiast pisze że to "granica przyzwoitości" to dlatego że już mój zestaw brał 40 Amperów i zwyczajnie nie miałem tego jak porządnie zasilić.

 

Kolejny problem jest taki, że poprzez zastosowanie silników typu Hi-Speed o mniejszym TPA, reakcja na spust robi się coraz gorsza zamiast lepsza mimo że wzrasta ROF. Więc jesli ci zależy na reakcji to nie tędy droga. Domyślam się że właśnie o nią ci chodzi, bo ROF 40 przy takiej mocy jest raczej mało rozważny.

Link to post
Share on other sites

Generalnie, pytanie było właśnie o duala ze względu na rekakcję, bo miałem już replikę z dużym rofem i 460fps, ale reakcja na spustu była masakrą, fakt replika była szybka, ale nie to co chciałem. Także konfig zestawu co piszesz miałem już czas temu, tylko zastanawia mnie m140 i 440fps? jakie to m140 tzn jaka firma?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...