Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dual Sector Build


Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Właśnie ukończyłem budowę swojego pierwszego DSG. Robione na CM045 ale z gearboxa stockowy został tylko spust i cylinder. Zębatka tłokowa SHS (czyli 8 zębów), zespół cylindra non-bore (jak pisałem cylinder stock, typ 0), sprężyna SP170 Guardera. Wg tabelki z manuala Siegteka powinienem uzyskać 99m/s czyli 327FPS. U mnie wyszło 390FPS. To tyle jeśli chodzi o poprawność tabelki i sugerowanie się nią :)

Link to post
Share on other sites

Wg. chrono Torndo 33,3RPS. Aczkolwiek na wcześniejszym secie (zębatki 12:1 i sprężyna M100 Systema skrócona o 5 zwojów) RPS był dokładnie taki sam więc nie wiem czy nie jest to trzask chrono. W replice zamontowałem grubszy amortyzator na głowicy cylindra więc FPSy spadły do poziomy 375FPS. Chcąc je trochę zwiększyć wsadziłem tuleję na prowadnicę o długości 1cm - FPSy skoczyło do 380. Dołożyłem więc kolejny - łącznie było 2,5cm dystansu na prowadnicy. Po zmierzeniu FPS wyszło ... 290 :D Ktoś ma pomysł o co kaman??

Link to post
Share on other sites

Stwierdzam że DSG trzeba olać :icon_smile: Raz, uzyskanie FPSów na jakich mi zależało jest praktycznie nierealne. Dwa, pojawiły się problemy z zasilaniem - replika ciągnie tyle prądu że LiPO stick przy dłuższej serii nie wyrabia i replika staje. Żeby strzelało to jak należy musiałbym zasilać z "cegły" a nie chcę nosić batki i kabli na zewnątrz repliki. Trzeba się przerzucić na "pełne" zębatki o małym przełożeniu.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Ok dzięki, za niedługo podrzuce specyfikacje repliki dla zainteresowanych z filmikiem.

Jeszcze jestem ciekawy co do wymiaru popychacza, przyciąłem go tak jak jest w poradniku siegietka ale one mają 9zebow moj modify 8, na moją logige wychodzi ze popychacz powinien być jeszcze skrócony ponieważ tłok ma krótszy skok od siegietka. Ktoś sie wypowie i wyjaśni?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nie będę zakładał kolejnego tematu, więc zapytam tutaj.

Złożyłem sobie eko-zestaw DSG:

Tłok niebieski lekki od SHS

Zębatki SHS 16:1 + Zestaw, zębatka dsg + listwa dedykowana

Szkielet Retro Arms

Łożyska 8mm SHS (bodajże)

Dysza Airsoftpro

Głowica POM, minus łożyskowanie

Styk (chyba) Specna Arms

Mosfet Gate PICO AAB

Kable niskooporowe ArmaTech 1,7mm

Silnik Guarder ITU

Sprężyna AimTop 160 HP

Lipo Turnigy nano tech 25-50C 11.1

 

Na tym secie, osiągnąłem wynik 31k/s. Moje pytanie brzmi: To aby nie za mało, jak na taki zestaw? 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...