Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

IMAX B6 i aku NIMH


Recommended Posts

Witam

Posiadam w/w ładowarkę i baterię NIMH 2300mAh. Tą ładowarka ładowałem baterię którą mam od nowości z 5-6 razy i było ok ( przy ustawieniach ładowania 0,2A ładowała sie nawet pół dnia) Od wczoraj po 2 miesiącach niebytu na ASG chciałem naładować batke tą ładowarką w trybie auto i podczas ładowania po ok 20 min wyskoczyło FULL. Ze względu na fakt że na następny dzień miałem manewry to przez noc naładowałem batke ładowarką sieciową ( na sztywno) i batka przez 4-5h działała w replice wyśmienicie. Po normalnym rozładowaniu w replice probowałem nałodować batkę poprzez ładowarkę i problem z krótkim ładowanie sie powtarza. Czy możecie mi podpowiedzieć co jest grane? Czy ładowarka sie zepsuła czy batka sie kończy czy może ustawienia w ładowarce są nie halo?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, ja mam batkę NiMH 9.6 1100mah

Kupiłem ładowarkę b6, włączyłem cykl rozł. - ład.

Rozładowywanie 0,4 (do 8,0v)

Ładowanie 0,5 (na auto) co by te delta peak dobrze zadziałał

W limitach temp max 35

czas max ustawiłem według wzoru z instrukcji (180 min)

max poziom naładowania na 1350

 

Ustawiłem by ładowarka wykonała operacje 3 razy przez noc.

No i po ostatnim cyklu wyświetliło mi

"Dchg 799

Chg 1091"

Jak mam to zrozumieć? Jeśli po pierwszych dwóch cyklach bateria była naładowana do pełna a później rozładowana o 799, to jakim cudem ładowarka dała rade doładować 1091?

 

Mam też lipo, mam nadzieje że ładowanie go będzie mniej skomplikowane, ogarnięcie nimha zajęło mi 2 godziny przeczesywania internetu (gdzie przy okazji co temat to sprzeczne informacje) to jeszcze wychodzą takie cyrki.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...