Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To mój pierwszy temat na forum dlatego chciałbym wszystkich gorąco przywitać, Cześć! :icon_mrgreen:

Do tej pory jedynie czytałem, czytałem i czytałem... żeby na starcie starzy wyjadacze nie obrzucili mnie uwagami na temat tego co i jak źle zrobiłem zakładając ten temat. Choć oczywiście błędy są nie do uniknięcia i za nie z góry chciałbym przeprosić :) Tyle wstępu.

 

Przymierzam się poważnie do zakupu M40A3 od ASG i w związku z tym mam pewnie proste dla większości pytania a dla mnie jeszcze nie do końca jasne, wasze podpowiedz będą dla mnie na wagę złota.

 

1. Dokładnie przyjrzałem się tej "zabawce" i nie udało mi się wyczytać niczego konkretnego na temat występujących wad czy minusów. Może ktoś posiada i zna takowe?

 

2. Niestety jest ona dostępna w tym momencie jedynie na stronie militariów, nigdzie indziej nie namierzyłem, może ktoś zna inne miejsce gdzie można nabyć te replikę?

 

3. W przyszłości przewiduję montaż tłumika, gdzieś tam wyczytałem, że dopiero nowsze wersję M40 mają przystosowane lufy do montażu tłumika... jednakże na zagranicznym video zauważyłem jak montowali odpowiednią końcówkę na lufie (adapter :icon_question: ) i tłumik zamontowali. Mógłby mi ktoś pomóc i wskazać odpowiedni adapter pasujący do tej repliki?

 

Na początek chyba tyle.

Stworzyłem ten temat bo nie zarabiam kokosów (1300zł piechotą nie kuśtyka) i muszę mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniążków :icon_razz2:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj tego bubla, zwróciłem do sklepu po 20 strzałach coś pękło w środku i przestało strzelać, generalnie chińska zabawka, nie replika, a cena z kosmosu, lepiej dołożyć 250zł i kupić z specshopu m40 aresa.

 

 

Ooo to poważne zarzuty a przecież to europejska firma robi i tak raczej chwalą w tych recenzjach... no ale dzięki na pewno wezmę to pod uwagę :icon_smile:

Edited by Jeżkujacy
Link to post
Share on other sites

ja mam ta replike , nie mialem wczesniej innej snajperki.

 

na moje laickie oko wyglada dobrze i strzela ok.

 

kupilem ja w sklepie http://centrum-broni.pl/p/196/30282/karabin-snajperski-asg-m40a3-olive-drab-17993--air-soft-gun-asg-.html

 

w koszyku wpisujesz kod tekst: kodyrabatowe.pl

 

cena po rabacie 1173,12 wysylka free ( dane z dzisiaj )

 

co prawda odrazu poddalem ja tuningowi i jeszcze nie testowalem , tuning na czesciach z :

 

http://novritsch.com/shop/vfc-m40a3-tuning-kit/

 

serwis zrobiony w cytateli wykazal 666 fps

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam tą replikę od dosyć niedawna, ale ze dwa słowa mogę skrobnąć. Primo ultimo, to replika na rebrandzie asg, a robi ją vfc, więc gdzie Wy tu widzicie chinola, to ja nie wiem. Rozwieje wątpliwości - nie, nie rozpadła się po 20 strzałach. Jeśli komuś coś pękło, to cóż, życie, to airsoft, takie rzeczy trafiały się w nowych ptw. Jest bubel, dzwonisz do sklepu i wymieniasz. Po coś masz tą gwarancję na start, bo kto by się nią przejmował po tuningu. Co do wad tej repliki, to wszystkie opisał w swojej recenzji na youtubie użytkownik novritsch. I jak słyszę że ares jest lepszy... No ma wystający magazynek, na tym kończą się jego 'plusy' "(bo te magazynki aresa to oddzielna historia, cały pic że urzekają mnie wizualnie). Ares nie jest w ogóle w standardzie vsr, tuning jest przez to droższy. Asg/vfc jest prawie kompatybilny z vsr10 tm'u. Ponoć w tym ostatnim były jakieś problemy z podawaniem, ale jeszcze się z tym nie spotkałem, jeśli coś się zmieni, dam znać. Ja mimo małych minusów konstrukcyjnych tej repliki pokochałem ją, bo jak tego diabelstwa nie kochać? Pracuje bardzo przyjemnie, spust jest miodny, i ma regulacje w dwóch poziomach, chociaż jeszcze się tym nie bawiłem. Jaka jest w stocku? Taka jak każdy czterotakt z pudełka. Bez inwestycji nie postrzelasz tak naprawdę, nie czarujmy się. Tak jak użytkownik wyżej napisał, jest bardzo fajny gotowy set novritscha do włożenia w replikę, dorzucamy jakąś gumeczkę 9ball czy pdi, gra i buczy. Więc o bebechach już wiecie, jeśli ktoś chce, mogę podesłać jakieś dokładne fotki, co do części zewnętrznych, to wykonanie jest po prostu śliczne, nic dodać, nic ująć. fajne maty na częściach metalowych, oryginalne bicia (głębokie!), łoże fajnie teksturowane, gruby plastik, otwory na wciśnij kropki, gumowana baka i stopka kolby, wszystko eleganckie.

Ja mam od siebie jedno pytanko, czy ktoś się orientuje, gdzie mógłbym znaleźć konkretną przejściówkę do tej repliki na tłumik? Wiem że są, ale lufa w m40 jest węższa na końcu niż w vsr 10 (z zewnątrz 16mm), ale asg nie zrobiło akurat tej dedykowanej części. I czy ktoś ma namiar na wymiary surefire'owskiego tłumika mb762? :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Właśnie wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem tej repliki i jest po prostu rewelacyjnie wykonana. Zaczynam się zastanawiać nad "poprawieniem fabryki" bo jak wiadomo rzadko która replika jest doskonała zaraz po wyjęciu z pudła.

Czytałem, że kompatybilne są części od VSR ale nie sprawdzałem jeszcze. Na początek lufa i gumka i tu są dwie opcje:

- lufa Falcon 470 mm z tymi rowkami na obwodzie i z gumką zieloną falcon w komplecie;

- lufa Maple Leaf 470 mm z gumką Maple Leaf Decepticon.

Ktoś miał doświadczenia z tymi setami? W który warto wejść?

Link to post
Share on other sites

Mam porównanie z Promykiem i PDI w vsr długość 430mm.Na gumce zielonej KM Head i 0.45 specna na pewno lepsze skupienie niż Promyk w porównaniu Falcon z PDI to moim zdaniem jest na równi. Co do gumki z zestawu to ja dostałem koloru niebieskiego i działa średnio.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...