Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z magazynkiem HI-CAP do repliki GFG29


Recommended Posts

Witam.

Jestem początkującym Airsoftowcem, który kupił replikę AUG GFG29. Gdy ją wypróbowałem, okazało się, że magazynek nie podaje kulek. Oddałem karabin do serwisu, a następnie ponownie wypróbowałem replikę. Na początku było wszystko ok, replika mogła wystrzelić około 30 po jednym nakręceniu, jednak po paru załadowaniach magazynka miałem wrażenie, że sprężyna podająca kulki nie działa tak dobrze jak na początku. Wciskając przycisk od zwalniania magazynek, kulki już tak ładnie nie wyskakują, co najwyżej wypruwa teraz 6 kulek a magazynek trzeba przekręcić by wydostać resztę. Mogę wystrzelić tylko 3 kulki po nakręceniu. Używam kulek Rockets 6mm. Proszę o delikatną odpowiedź, szukałem już na forum rozwiązania, ale nic nie opisuje dokładnie mojego problemu. Poza tym jeszcze wiele rzeczy o ASG nie wiem, stąd pytanie. :icon_smile:

 

PS: Swoją drogą, wie ktoś jak się reguluję lunetę w tej replice? :) Widziałem jakiś post o tym, lecz nie pomógł.

Edited by Skrolox
Link to post
Share on other sites

Rakiety puchną - sam wydłubywałem 30 min temu stare rocketsy z magazynka do cymoglocka. Spuchły tak że trzeba było je podważać śrubokrętem. Ewentualnie rozwaliłeś magazynek. Nie "przekręciłeś" go? Nic Ci w nim nigdy nie "chrupnęło" przy podkręcaniu?

Dosyć dużo kręciłem, mimo że słyszałem klikanie bybwszystkie kulki załadować. Chrupnięcia żadnego nie było a w samym magu nic nie dłubałem. Czy problem samemu rozwiązać, czy lepiej kupić magazynek innej firmy np. JG? I wie ktoś coś na temat regulacji lunety w mojej replice?
Link to post
Share on other sites

Szczerze to zainwestuj te 20 - 25 złotych i kup nowy. JG będzie dobre. Battle Axe bywają zawodne. Innych nie macałem.

 

Takiej lunety też nie macałem ale powiem co wiem. Masz tam 2 "cycki" - albo kręcisz bezpośrednio nimi albo odkręcasz zaślepki i masz tam a'la śruby. Z opinii jakie słyszałem to ustawienie tej lunety graniczy z cudem. Z resztą nie ma co liczyć na to że stock chińczyk będzie miał na tyle dobrą powtarzalność żeby celować po krzyżu celowniczym. Najpierw konieczne jest doprowadzenie karabinu do statusu "strzykawka" co w tej konkretnej replice jest wybitnie trudne.

 

Polecam lekturę od deski do deski:

http://forum.wmasg.p...s/page__st__160

Link to post
Share on other sites

Szczerze to zainwestuj te 20 - 25 złotych i kup nowy. JG będzie dobre. Battle Axe bywają zawodne. Innych nie macałem.

 

Takiej lunety też nie macałem ale powiem co wiem. Masz tam 2 "cycki" - albo kręcisz bezpośrednio nimi albo odkręcasz zaślepki i masz tam a'la śruby. Z opinii jakie słyszałem to ustawienie tej lunety graniczy z cudem. Z resztą nie ma co liczyć na to że stock chińczyk będzie miał na tyle dobrą powtarzalność żeby celować po krzyżu celowniczym. Najpierw konieczne jest doprowadzenie karabinu do statusu "strzykawka" co w tej konkretnej replice jest wybitnie trudne.

 

Polecam lekturę od deski do deski:

http://forum.wmasg.p...s/page__st__160

Bardzo dzięki za odpowiedź :) Z pewnością kupię mowy magazynek. Tylko sprawa jest taka, że jak czytałem opinie to wychodzi na to że magazynki JG są gorsze od Battleaxe. Ale co ja tam wiem. Ostatnie pytanie. Co jest bardziej niezawodne; mid-cap czy hi-cap?
Link to post
Share on other sites

No to może troszkę doprecyzuje z tymi magazynkami. Kupiłem pakiet 3 x mid-cap i 1 x hi-cap od Battle Axe. Efekt był taki że w pierwszej chwili wszystkie działały pięknie ale na pierwszej strzelance jeden mid wyzionął ducha (sprężyna przestała dobijać do końca - tak smarowałem magi przed pierwszym użyciem) a w hi-capie ułamała się blokada sprężyny i nie można było go nakręcić. Innym razem kupiłem pakiecik 2 szt mid-cap od JG i żaden mi numeru nie wywinął do dziś. Czy moja ocena była obiektywna? Raczej nie - lepiej doczytaj i porównaj opinie. A najlepiej to kup i sam przetestuj. Chyba nie ma takiego który przerobił już 50 różnych magów do AUG (np. z magami do EMek sprawa stoi inaczej) i jest w stanie wydać opinie obiektywną. Co do tego co jest bardziej niezawodne to naprawdę trudno powiedzieć. To wszystko to chińszczyzna więc to raczej kwestia szczęścia i właściwego użytkowania. Midy są na pewno bardziej "koszerne" bo nie grzechoczą. No i zdarzają się wojenki gdzie org nie życzy sobie użytkowania Hi-Cap'ów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...