Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ZnAl - czy naprawdę jest tak złe?


Recommended Posts

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem repliki od Cymy, dokładnie model CM039U. Body tej repliki jest wykonane ze słynnego ZnAlu. Na żadnej ze strzelanek jeszcze nie byłem, ponieważ nie dokończyłem jeszcze kompletowania sprzętu.

 

Naczytałem się jednak sporo złych rzeczy na temat ZnAlu. M.in., że lubi pękać bez powodu, że w ujemnych temperaturach "kruszy" się w rękach.

 

Chciałem zapytać czy serio jest tak źle? Prawie 700zł wydałem na replikę, z którą nie będę mógł bawić się w zimie? Czy może historie te są nieco podkolorowane? Czy da się temu jakoś zapobiegać, odpowiednio "zajmując" się repliką?

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Da się. Na przykład nigdy nie upadać.

Co jak co, ale znal Cymy to wybitny syf. Żaden inny producent nie robi zabawek z tak niskiej jakości stopu. Moje mp5k straciło końcówki body przy pierwszej glebie (bo pękł równie super cymo-znalowy zaczep zawieszenia, o tak o, jak kolega sobie po prostu stał z empikiem wiszącym u boku).

Historii o popękanych obejmach przedniego kołka w ich emkach też na pęczki.

Nie rozleci się od razu, ale pierwsze luzy szybko się pojawią. U cymy bezpieczne są właśnie tylko ich empepiątki (duże). Brak drobnicy która łatwo się kruszy... No poza wajchą przeładowania, ta lubi się urwać.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Ja wolę nawet dobry polimer niż ZnAl. Ogólnie tak jak pisali, znal znalowi nie równy, ten w cymie (jeśli chodzi o korpus!) u kolegi się nie rozwalił, własnie w cymie 0.39. Aczkolwiek ja znalu bardzo nie lubię, łamie się to, wyrabia itp. Dużo bardziej polecam stalowe rk boyi, a teraz gdzieś w promocji masz suczkę e&l za ok 860zł.

Link to post
Share on other sites

Replik miałem z 50 z czego większości w jakimś stopniu używałem np cm039 , nigdy nic mi się w żadnej replice nie połamało . Fakt nie wieszałem cymy 28 na oryginalnym uchu przy kolbie i nie zrzucałem zamka w mp5 przy - 20 . Lecz jak wiadomo replika nie raz całowała glebe .

Link to post
Share on other sites

cm039 - urywający się zaczep sprężyny od prowadnicy zamka. Urywające się zatrzaski plastikowej listwy nad gb.

Ułamane mocowania adaptera kolby.

 

 

To widziałem sam kilka razy. Jak wspomniał Emcet , znal cymy jest kupiasty. Czy to w ak czy w mp5 czy m4 (urywające się uszy górnych korpusów).

Link to post
Share on other sites

Fakt Znal ZnAlowi nie równy

Możesz mniec szczęście i kupic dobry niezniszczalny cm.028 albo tzw. Koniec taśmy progukcyjnej gdzie materiał jest tak kruchy że pęka w rękach

A co do znalowych produkt

Sam mam cm.028 s i jakoś nigdy problemów nie miałem :-D

 

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A co do znalowych produkt

Sam mam cm.028 s i jakoś nigdy problemów nie miałem

Może dla tego, że cm028 jest z plastiku?

 

Zamknięte, dziękuję dobranoc.

 

swoją drogą, co to za moda na wmasgu i grupach fejsowych ostatnio zapanowała, że nowicjusze i zieloni doradzają i wypowiadają się wszędzie, gdzie tylko mogą..

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest względne. Wszystkie te opinie są strasznie mało warte bo nie mają wspólnego punktu odniesienia. Punktem tym są szeroko pojęte "warunki użytkowania".

 

Porcelanowa filiżanka też "nigdy nie będzie miała problemów" jeśli nikt nią nigdy nie rzuci o ziemie.

 

Dlatego proszę, skończmy tą licytację na temat "mój znal cymy jest jak stal", bo nie ma ona sensu.

 

Repliki znalowe których ja używałem, w warunkach w jakich ja ich uzywałem były jak papier. Z każdym elementem trzeba się było obchodzić jak z tytułową porcelanową filiżanką. Niezależnie czy było to JG, CA czy G&P. Dopiero stal od LCT pozwala mi na bezstresowe tyranie repliki w taki sposób jaki mi pasuje.

 

Fakt, że niektórzy obchodzą się z repliką jak z tacą pełną porcelany i ogłaszają wielkie zwycięstwo znalu bo "nie penk"... nie ma zbytnio znaczenia.

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

lech wszystko jest względne. Jednak rozpatrując znal jako materiał jest on materiałem wytrzymałym i śmiało stosowanym w motoryzacji np w motorowerach jako materiał dla gardzieli i gaźników.

Nie jestem pewien czy głowice to też znał czy nie.

Przydało by się wiedzieć jakich stopów używają producenci bo bez tego dyskusja i tak zrobi się jałowa.

Tylko jak zauważyłeś stał lct bo nawet tutaj cyma musi używać najgorszego stopu bo korpus zapada się pod śrubami.

 

W GP to też zależy od korpusu bo cześć szła lżejsza cześć była 2 razy cięższa a madbull chyba jako jedyny robił korpusy z porządnego stopu aluminium z czym nie wiem jaką techniką frezowanie czy odlewali.

Link to post
Share on other sites

Przecież to żadna nowość... ZnAl to wg obowiązujących norm niemal sam cynk, więc po tym materiale nie ma co się spodziewać cudów. Z resztą już dawno temu w jakimś temacie pisałem, że polskie sklepy wprowadzają w błąd swoich klientów pisząc o ZnAl'u, że to "jednolity stop aluminium". Teraz w opisach częściej pojawia się zwrot "jednolity stop cynku i aluminium".

 

Zależność jest prosta:

~90% Zn, kilka % Al i inne domieszki -> miękki i mało wytrzymały stop na odlewy

~90% Al, kilka % Zn i inne domieszki -> twardy i wytrzymały stop do skrawania (patrz: Aluminium seria 7XXX)

 

Niemniej jednak fajnie jak ktoś ma możliwość zrobienia takiego testu na profesjonalnym sprzęcie. :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Znal jest zly i jestem bardzo niezadowolony ze np moja cm045 ma kilka znalowych elementow które pekaja gdzie chca

Jestem bardzo niezadowolony, że niektórzy użytkownicy tego forum nie potrafią wyśilić palców i wcisnąć ten "alt" na klawiaturze podczas pisania na POLSKOJĘZYCZNYM forum.

Link to post
Share on other sites
Jestem bardzo niezadowolony, że niektórzy użytkownicy tego forum nie potrafią wyśilić palców i wcisnąć ten "alt" na klawiaturze podczas pisania na POLSKOJĘZYCZNYM forum.

 

Aż tak Cię boli, że ktoś objechał Twoją ukochaną cymę? :v

Link to post
Share on other sites

 

 

Aż tak Cię boli, że ktoś objechał Twoją ukochaną cymę? :v

Nie mam cymy.

 

Pisałem z telefonu ale oczywiście na tym forum w każdym wątku ktoś o coś musi się czepić. Ktoś pyta o coś a ty zamiast odpowiedzi pier***

Na telefonie też da się normalnie pisać.

Edited by Terminato
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podłączę się do tematu.

Kupiłem customową emke za groszę. Środek full stal, gearbox, zębatki, hop-up również jakiś stalowy chromowany (nigdzie nie mogę znaleźć producenta - nieźle się usmialiśmy jak otworzyliśmy korpus, a tam całe znalowe body obdarte przez komorę hopa, bo nie pasowała do końca i byla troszkę krzywo zamontowana - komora wybiła bruzdy we froncie :D). Pozostało mi wstawić silnik hi-torque i jakiegoś promyka. I tak się zastanawiam co zrobić z tym nieszczęsnym body boyica. Czekać aż pęknie czy wymieniać od razu? Myslałem nad malowaniem repliki, ale chyba nie ma sensu inwestować w to body. Co sądzicie? Na allegro pojawił się ciekawy korpus, myślicie, że będzie pasować? Ciężko będzie go naprawić?

 

allegro.pl/body-m4-m16-gbb-noveske-we-asg-cnc-i5861985559.html#thumb/5

Edited by Moherek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...