Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki E&L do serii RK


Recommended Posts

  • 1 month later...

Zamówiłem te magi do swojego rk-02, bo są na promocji w gunfire, więc za dzień-dwa jeszcze dodam coś od siebie, ale myślę, że powinny być lepsze od midów cymy, które swoją drogą może specjalnie nie urzekają, ale nie są też tragiczne. U mnie problemem w cymowych były duże różnice między magami, każdy trochę inaczej pasował, ciekawe jak będzie w tych. A z ciekawostek, to u mnie najlepiej siedzi hicap od JG.

Link to post
Share on other sites

Magi sprawdzone w boju. Podają elegancko, nie zdarzyły mi się puste strzały. Chyba. Strzelam na G&G 0,25g. Nie trzeba ich przerabiać. Do RK-01 akurat.

Z minusów, to fakt, że mag odchyla się w lewą stronę. Wystarczy przykleić coś grubszego z lewej strony w wejściu do komory i po problemie. Nie żałuję ich zakupu i jeśli komuś nie chce się przerabiać - co jest irytujące - niech bierze E&L. Cymy może i tańsze, ale nie kompatybilne.

Link to post
Share on other sites

Czy ma ktoś tutaj porównanie tych magazynków do magazynków LCT?

 

W sumie ludzie, z tego co widzę, chwalą sobie te magi E&L. Co prawda sam miałem jedną sztukę i pierwszego dnia połamał się, ale skoro ludziom śmigają, to może po prostu miałem trefny magazynek. Zastanawiam się właśnie, czy dać szansę tym magom, czy może kupić droższe magi od LCT.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

No więc użytkuję już pewien czas magazynki E&L do AK74. Jak na razie jestem z nich zadowolony, chociaż sprawiały problemy.

 

Kupiłem boxa 5 sztuk. Deklarowana pojemność to 120kulek. Do wszystkich wchodziło około 100, lecz podawały około 30, tak więc zamiast mid capa miałem real capy. Reszta kulek cięła się (kulki 0.28 guarder oraz G&G) i "wskakiwała pod sprężynę" - magazynek wyglądał na pusty, w "dziurce" nie było kulek, lecz kulki latały pod sprężyną w kanale i grzechotały jak hicap.

 

Po którymś razie rozebrałem magazynki, i pilnikiem zeszlifowałem ewentualne nadlewki, chociaż były może w 2 na 5 magazynków, i to też nie jakieś duże. Sprężyny spryskałem delikatnie "czymś" (coś co miałem w olejarce w garażu, jakiś smar czy oliwka) oraz zostawiłem do wyschnięcia na parę dni. Następnie wytarłem, żeby nie było syfu w magazynkach i poskręcałem je. Po tym zabiegu wszystkie 5 magazynków zaczęły podawać wszystkie kulki (no prawie, bo 3-4 zawsze zostają) i można w nie bezproblemowo wrzucić około ~110 kulek (cała strzykawka + kilka).

 

Jak na razie przednie zaczepy trzymają się we wszystkich "nowych" magazynkach, ale staram się ich jakoś nie przeciążać. Fakt, w magu do repliki połamałem to pierwszego dnia, lecz w kolejnych magazynkach nie było jeszcze takiego problemu.

 

 

Ogółem, za taką cenę (płaciłem na promocji coś koło 115 pieniędzy) to myślę, że warto. Kupiłbym jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

No ja muszę przyznać, że po dzisiejszej strzelance, to mnie magi zawiodły. Jak z początku strzałów podawały elegancko, tak po kilku seriach zaczęły się puste strzały i kilka kulek do przodu. Może spróbuję Twoją metodą Hudy, że je rozbiorę i spsikam czymś, bo jednak trochę na magi wydałem...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ogółem w sumie lubię te magi. Są spoko - jak sobie wyrobisz sobie nawyk uważnego wkładania magazynka i nie rzucasz nimi po glebie to posłużą bez problemu. Są lepsze od magów cymowskich - cymowskie midy do AK, tak zachwalane przez wszystkich to crap. Nie połamałem żadnych zaczepów od czasu poprzedniego posta.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Ogółem w sumie lubię te magi. Są spoko - jak sobie wyrobisz sobie nawyk uważnego wkładania magazynka i nie rzucasz nimi po glebie to posłużą bez problemu. Są lepsze od magów cymowskich - cymowskie midy do AK, tak zachwalane przez wszystkich to crap. Nie połamałem żadnych zaczepów od czasu poprzedniego posta.

 

A w jakiej replice/replikach ich używasz?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Od jakiegoś czasu mam te magi i próbuję ich używać w RK-01.

Na szczęście mam 2 magi i żaden nie chce mi podawać :/

 

Po wpięciu magazynka, zawsze do komory wejdzie pierwsza kulka, reszty nie chcą podawać. Co ciekawe ostatnio testowałem w domu i podawały bez problemu :D I weź tu bądź mądry :D

 

Ktoś ma jakiś pomysł? Podpiłować je czy jak?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...