Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zbudować od podstaw własną broń?


Recommended Posts

Sorry, ale zniszczę Twoje marzenia.

Po pierwsze to musiałbyś określić budżet, którym dysponujesz.

Po drugie to jednak wymaga wiedzy i doświadczenia, tak pod względem dobrania części jak i złożenia tego później do kupy.

 

Najlepiej podaj budżet lub poczytaj poradniki i opinie o poszczególnych replikach na forum.

 

I jako, że to był Twój pierwszy post, to miło byłoby jakbyś się jednak przywitał przed poproszeniem o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

A ja chcę żebyś dostosował swoje wypowiedzi do regulaminu Forum.

A złożenie własnej repliki jest o dziwo bardzo proste ( części są ustandardowione) i możesz kupować potrzebne ci elementy oddzielnie.

Zajrzyj do działów dotyczących tuningowaniu i personalizowaniu replik.

Link to post
Share on other sites

Ja za 200 kupiłem używkę G36 JG w komisie i na niej się uczyłem. Szybko się przekonałem, że powyżej 400 fps to nie robota dla amatorów. Pozostałem przy sprężynie m120 ale przy swojej replice mogę już zrobić wszystko. Tylko to nie była moja pierwsza replika.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście proponowałbym Ci kupić całą emkę i sukcesywnie wymieniał co chcę ;) Bedzie Ci o wiele prościej, jak się kompletnie nie znasz, chyba że zlecisz to komuś kto się zna. Ja osobiście kombinowałbym z korpusem madbulla, jak chcesz dużo fps od razu kupowałbym gb cnc.

Link to post
Share on other sites

Szkielety KWA są nieopłacalne odkąd szkielety CNC V2 zaczęły się pojawiać w porównywalnych cenach. Mało tego - teraz szkielety Retro czy inne można dostać nawet taniej niż KWA. Nie dość, że wyjdzie taniej, to jeszcze lepiej w paru aspektach:

- nie trzeba szlifować body pod szkielet

- kompatybilność z częściami różnych producentów

- 1000 razy lepszy materiał

- większa wytrzymałość na najmocniejsze springi

- większa wytrzymałość zmęczeniowa

 

Moim zdaniem zadowoliłbyś się porządną repliką I klasy. Zastanów się czy jesteś aż takim koneserem (czy jak to nazwać?), żeby składać replikę za 7 kafli. To Twoja pierwsza replika składana od podstaw czy pierwsza replika w ogóle?

Link to post
Share on other sites

Może zacznijmy od tego, że wytwarzanie/budowanie/posiadanie BRONI bez odpowiednich zezwoleń w Polsce jest karalne. Nikt nie zwrócił na to, że kolega chce budować BROŃ nie REPLIKĘ, to są dwie inne rzeczy, ale zakładam, że chodzi ci o replikę do asg.

Bez doświadczenia nie zbudujesz REPLIKI od podstaw (mogę podesłać zdjęcia moich "dzieł"), chyba, że masz na myśli TUNING REPLIKI to co innego.

Jeżeli chodzi o 500 fpsów dla początkującego, nie wypowiem się na ten temat... nie masz pojęcia co taka moc może zrobić...

Edited by morello
Link to post
Share on other sites

Żeby było jasne, strzelałem przed długi okres czasu na strzelnicy w szkolnym kole strzeleckim... z KBKS-u i wiem za co się chwytam nie chce stworzyć broni palnej, wiem jakie spustoszenie taka potrafi zrobić, miałem taką w rękach. Chce dobrą replike AEG. Wszystko co napisałem wcześniej o budowie repliki, tzn. wszelkie poprzednie dane co podałem tzn, 7 tys. i rok budowy to hipotetycznie tylko, chce żeby była tylko full metal i ładnie wyglądała. Wydam ile wydam, a czasu poświęce ile poprostu będzie trzeba, ale rozsądek przede wszystkim. Co do 500 fps, no to może z lekka przesadziłem, domyślam się że taka siła może już robić dziurki w ścianie, widziałem co sie dzieje przy 410 fps, można nawet kulke wbić już w ciało komuś jak sie źle strzela. A czemu taki temat? No bo buduje od zera, nie znam firm dobrych podzespołów, nie wiem co w skład takiej repliki wchodzi oraz jak się taką skręca i rozkręca. Odrazu też mówie, nie jestem gnojkiem, mam 26 lat i wiem że to zabawa - hobby, ale... przy takim zajęciu trzeba podchodzić do tematu poważnie, bo w pewnym momencie zabawa może się skończyć.

 

Prosiłbym też moderatora aby zmienił tytuł tematu na

 

"Jak zbudować od podstaw własną replike AEG?"

 

Kolega wyżej miał racje co do nazwy tematu, ktoś może źle zrozumieć.

Edited by Kumpel_Deska
Link to post
Share on other sites

Miałeś kiedykolwiek styczność z jakąkolwiek repliką ASG?

 

Miałeś już styczność z markową repliką ASG?

 

Jesteś pewien, że nie zadowolisz się repliką I klasy?

 

Chcesz z tą repliką chodzić na strzelanki czy strzelać w ogródku do puszek?

 

 

Jak nie znasz budowy i zasady działania repliki (ani nawet nazw producentów części), to nie masz nawet za co się zabierać. Szczerze mówiąc Twój pomysł jest wręcz absurdalny albo po prostu dużo tekstu chciało Ci się pisać jak na trolla.

Link to post
Share on other sites

M130, kit fajny, bardzo mi sie podoba, ale jest problem. Mało kogo stać na taki wydatek jednorazowo. Na nasze własnie około 7 koła licząc koszt sprowadzenia, więc na raty na części jedyna opcja złorzenie własnej od zera. Co do kupna gotowej repliki, rozważam kupno taniej na chwile obecną. Około 400 zł, aby zdobyć obycie w tym hobby. Z tym że, w cenie 400-500 zł które polecacie, bo mój brat kupił za ponad 400 zł replike z taiwangun.com czy jakos tak i sie zepsuła po 30 min strzelania...

 

Co do składania własnej... pytanie pierwsze... który waszym zdaniem bebech broni jest najważniejszy i na którym nie wolno oszczędzać.

Link to post
Share on other sites

Dyskusję można porównać trochę do budowy własnego samochodu rajdowego od podstaw... Czyli kupując osobno karoserię, silnik, szyby itd. Da się? Da. Ale trzeba ogromnego doświadczenia, żeby to w ogóle ruszyło z miejsca. O żywotności takiej konstrukcji nie wspominając.

Dużo łatwiej kupić cały nowy samochód i go dostosować do własnych potrzeb wymieniając co trzeba. Mamy wtedy pewność, że wszystko się ładnie spasuje.

 

Podobnie z replikami. Kup porządną, markową replikę, a jeśli osiągi będą zbyt niskie, to dopiero zastanów się nad tuningiem.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, replika to w zasadzie prosty mechanizm, parę filmików na yt i wiesz jak rozłożyć i złożyć

A z częściami jest tak, no cóż, chyba nie ma tak że to tej marki jest bezkonkurencyjne, a to tej marki ;]

Polecam przestudiować ten dział

http://forum.wmasg.pl/forum/402-czesci-wewnetrzne/

Do tego trzeba pamiętać że nie wszystko będzie pasować od tak na strzał, zawsze istnieje ryzyko komplikacji a wtedy już potrzeba doświadczenia

Tak jak pisałeś, kup tanią replikę (lub używkę 1 klasy), znajdź grupę, dowiedz się co cię kręci (a nuż okaże się że pójdziesz w snajperstwo), jak będzie grupa to może i z ogarniętym magikiem który ci bez problemu złoży replikę idealną ;]

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

M130, kit fajny, bardzo mi sie podoba, ale jest problem. Mało kogo stać na taki wydatek jednorazowo. Na nasze własnie około 7 koła licząc koszt sprowadzenia, więc na raty na części jedyna opcja złorzenie własnej od zera. Co do kupna gotowej repliki, rozważam kupno taniej na chwile obecną. Około 400 zł, aby zdobyć obycie w tym hobby. Z tym że, w cenie 400-500 zł które polecacie, bo mój brat kupił za ponad 400 zł replike z taiwangun.com czy jakos tak i sie zepsuła po 30 min strzelania...

 

Co do składania własnej... pytanie pierwsze... który waszym zdaniem bebech broni jest najważniejszy i na którym nie wolno oszczędzać.

 

Przy aktualnym kursie Euro kit kosztuje ok 5300 PLN, a nie 7 koła. Wysyłka jest darmowa, sklep jest na terenie Francji - odpada cło i podatek. Nie demonizujmy zakupów za granicą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...